USD
EURO
ALTIN

PROJELERLE DOĞU VE BATI KARDEŞLİĞİ

Polatlı heyeti, Birecik Kelaynak Üretme İstasyonu ve Fırat nehri üzerinde yer alan Birecik Köprüsünü gezdi. Birecik Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret eden heyet oda üye firmalara da ziyarette bulunarak  fikir alışverişinde bulundu. Her iki oda başkanı da firmaların isteklerini ve taleplerini dinledi. Polatlı Ticaret Odası Başkanı Yönetim Kurulu Başkanı Ulvi Sakarya, “Sakarya Nehrinden Fırat’a Uzanan […]

PROJELERLE DOĞU VE BATI KARDEŞLİĞİ

Polatlı heyeti, Birecik Kelaynak Üretme İstasyonu ve Fırat nehri üzerinde yer alan Birecik Köprüsünü gezdi. Birecik Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret eden heyet oda üye firmalara da ziyarette bulunarak  fikir alışverişinde bulundu. Her iki oda başkanı da firmaların isteklerini ve taleplerini dinledi.

Polatlı Ticaret Odası Başkanı Yönetim Kurulu Başkanı Ulvi Sakarya, “Sakarya Nehrinden Fırat’a Uzanan Tarihi Köprü” projeyi gerçekleştirmekten duyduğu memnuniyeti dile getirerek “Polatlı ile Birecik arasında hem ticaret hem de kültürel etkileşimi yoğunlaştıracak, kardeşliğimiz artıracak bir projedir. Ankara’nın Polatlı ile Şanlıurfa’nın Birecik ilçeleri ve  ticaret odaları arasında ticari faaliyetler ve turizmi canlandırmak hedefimiz. Her iki yöre arasında kültürel etkileşim artırılarak kardeşlik bağları güçlenecektir. Proje ile oradaki ticari işletmelerin sıkıntılarını daha yakından görmekteyiz”dedi.

AYLIK DEĞİL ÖMÜRLÜK PROJE

Sakarya “Birecik TSO yaptığımız faaliyetler ile inşallah önümüzdeki dönem akredite bir oda olacaktır, bu aşamada eğer bizimde katkımız olursa mutluluk duyarız .Üç günlük ziyaretimizde bir çok kurum kuruluş ve işletmeler ile bir araya geldik tanışma fırsatı yakaladık. Müslüm Başkanım ve Yönetim Kurulu Üyeleri bize inanılmaz derecede misafirperverlik gösterdiler .Bu açıdan kendilerine teşekkürlerimi borç bilirim. Tabi ki asıl amaç olan Ticari bağlarında önümüzdeki dönemlerde kurulması için çalışmalarımızı sürdürmekteyiz .Polat’ımızınım  kavununu soğanını, buğdayını, ay çekirdeğini  Birecik ilçesinin fıstığı, patlıcanı, zeytini ile harmanlamak asıl gayemizdir. Bana göre her insan önyargısız bir şekilde en az bir kes Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerimizi ziyaret edip buradaki güzellikleri yerinde görmelidir. Projemiz 31 Mayıs tarihine kadar olmakta ancak biz bunu yıllarca sürdürme konusunda Müslüm bey ile fikir birliği sağladık .Ankara Kalkınma Ajansı’nında faaliyetlerimize sağladığı mali destekten dolayı teşekkür ediyorum.” dedi.

 

KARDEŞLİĞİMİZ DAİMİ DOSTLUĞUMUZ İNŞALLAH EBEDİ

Birecik Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Müslüm Acar da projenin kardeşliğe katkı sağlayacağına inandığını dile getirerek, projeye mali destek sağlayan Ankara Kalkınma Ajansı’na ve Polatlı Ticaret odasına teşekkür ederek yatırım çağrısında bulundu. Birecik ilçesinde yapımına başlanan Organize sanayide iş adamlarının yatırım yapmalarını isteyen Acar ’’ Şanlıurfa yatırım için çok avantajlı bir il, kardeş odamız Polatlı Ticaret odası meclisi ve üyelerine kapımız sonsuza kadar açıktır, kardeşliğimiz daimi dostluğumuz inşallah ebedi kalacaktır ’’dedi.

 

 

 

PTO’DAN BİRECİK KAYMAKAMLIĞI’NA VE HALFETİ BELEDİYESİ’NE ZİYARET

‘’ Sakarya’dan Fırat’a Uzanan Tarihi Köprü’’ adlı proje kapsamında Şanlıurfa’nın Birecik ilçesinde bulunan Polatlı Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ulvi Sakarya, Birecik Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Müslüm Acar ve her iki yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Birecik Kaymakamı Deniz Zeyrek’e ziyarette bulundu.

Ziyaretlerini kabul ettiği  için Birecik Kaymakamı Deniz Zeyrek’e teşekkür eden Polatlı Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ulvi Sakarya, ‘’ Bu projeyi yazarken her iki yörenin birbiriyle kaynaşması ve kardeşliğinin pekişmesini hedefliyorduk.  Henüz projenin üçüncü faaliyetindeyken bu amaca ulaşmış olduk. Bu kapsamda sizlere de ziyaret ederek hem projemiz hakkında bilgi vermek hem de hediyemizi taktim etmek istedik. Bizleri kabul ettiğiniz için teşekkür ederiz. ‘’ şeklinde konuştu.Ziyaret esnasında Birecik Ticaret ve Sanayi Odası Organze Sanayi Bölgesi konusunda da istişare edildi. Polatlı Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ulvi Sakarya BTSO OSB’sinin biran önce altyapı çalışmaları tamamlanması için Büyükşehir belediyesinden destek istenmesi gerektiğini ifade ederek Devlet teşvikinde OSB’de 4. Bölgede bulunduğuna dikkat çekti.

Birecik Kaymakamı Deniz Zeyrek’e Polatlı’nın simgelerinden olan Mehmetçiğin Dur Yolcu Heykeli taktim edildi. Birecik kaymakamı Deniz Zeyrek ise ziyaretlerinden dolayı Polatlı Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ulvi Sakarya’ya teşekkür ederek, Kelaynak simgeli tablo hediye etti.

 

HALFETİ BELEDİYESİ ZİYARET EDİLDİ

Polatlı Ticaret Odası Halfeti Belediye Başkanı Mustafa Bayram’a da ziyarette bulunan Polatlı Ticaret Odası ve Birecik Ticaret ve Sanayi Odası heyeti, ziyaret taleplerini kabul ettikleri için teşekkür etti. Polatlı Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ulvi Sakarya Kara gülüyle tanınan Halfeti’nin bu en belirgin simasının tescillenmesi gerektiğini belirtti.

Halfeti Belediye Başkanı Mustafa Bayram’a Polatlı’nın simgelerinden olan Mehmetçiğin Dur Yolcu Heykeli taktim edildi.

HABER-AYSUN YILMAZ BENLİ

FACEBOOK YORUMLARI