USD
EURO
ALTIN

SARAYBOSNA ÜNİVERSİTESİ

Saraybosna Üniversitesi dünyanın dört bir yanından binlerce öğrenciye Avrupa standartların eğitim alma imkânını sunuyor. Eğitim alma hakkı, insanların en temel haklarından biridir. Birçok ülkede üniversiteye girişte belirleyici sınavlar yapılmaktadır. Bizim ülkemizde dâhil binlerce öğrenci bu sebeplerden dolayı eğitim hayatını yarıda bırakarak üniversite eğitimini gerçekleşmemiş bir hayal olarak hatırlıyor. Binlerce gencin iyi eğitim alarak toplumda iyi […]

SARAYBOSNA ÜNİVERSİTESİ

Saraybosna Üniversitesi dünyanın dört bir yanından binlerce öğrenciye Avrupa standartların eğitim alma imkânını sunuyor. Eğitim alma hakkı, insanların en temel haklarından biridir. Birçok ülkede üniversiteye girişte belirleyici sınavlar yapılmaktadır.

Bizim ülkemizde dâhil binlerce öğrenci bu sebeplerden dolayı eğitim hayatını yarıda bırakarak üniversite eğitimini gerçekleşmemiş bir hayal olarak hatırlıyor. Binlerce gencin iyi eğitim alarak toplumda iyi yerlerde olma haylini gerçeğe çeviren Saraybosna Üniversitesi üniversiteye girişte herhangi bir sınavın belirleyiciliğine gerek duymadan öğrencilerine fakülte eğitiminin kapılarını sonuna kadar açıyor. Eurostar Eğitim Danışmanlığı üniversiteye kayıt işlemlerinizde başından sonuna kadar sizi bilinçli bir şekilde yönlendirerek iyi bir eğitim alabilmeniz adına size ön ayak oluyor. Kayıt işlemlerinden başlayarak, üniversiteyi, şehri ve sosyal ortama ayak uydurma konusunda yanınızda olan Eurostar Eğitim Danışmanlığı hayallerinizi gerçekleştirebilmeniz adına sizin en büyük yardımcınız oluyor.

415 yıl boyunca Osmanlı idaresinde kalan Bosna-Hersek’in ilk üniversitesi olan Saraybosna Üniversitesi Avrupa Üniversiteler Birliği üyesi, 46 ülkede yükseköğretim kurumlarını temsil eden uluslararası eğitim kalitesine sahip bir üniversitedir. Üniversite sosyal bilimler, hümaniter bilimler, teknik bilimler, tıp bilimleri, doğal bilimler ve biyoteknoloji, güzel sanatlar olmak üzere çeşitli bölümlerde birçok fakülte ve bölümde uzman akademik kadrosu, gelişmiş mesleki laboratuvarları ve ulusal kütüphanesi ile bir üniversite öğrencisinin üniversite hayatı boyunca ihtiyacı olabilecek her konuda donanıma sahip.

Saraybosna Üniversitesi’nde eğitim harçları Türkiye’de bulunan vakıf üniversitelerinin fiyatlarına nazaran daha uygun seviyelerde. Türkçe destekli eğitim de veren üniversitenin diplomalarının Türkiye’de de tanınması sebebiyle Türk öğrenciler tarafından bir hayli rağbet görüyor. Tıp fakültesi 6 yıllık eğitim için yıllık 2200 Euro gibi bir harç ücretine sahip. Saraybosna Üniversitesi’nde okumak isteyen öğrenci ilk başka İngilizce yeterlilik sınavına giriyor. Başarısız olması halinde 1 yıl boyunca dil eğitimi alıyor ve eğitim sonunda fakülte giriş sınavına katılıyor. Başarılı olması halinde ön lisans, lisans ya da doktora düzeyinde eğitimi başlıyor. Ayrıca Saraybosna Üniversitesi mezun olan öğrencilerine Europass Mavi Diploma bu diploma Avrupa Birliği ülkelerde üniversitelerin eğitim kalitesini sınıflandırmak için belirlediği bir standardı ifade ediyor.

Europass Mavi Diploma 1. Kalite eğitim ve öğretim veren yükseköğretim kurumları tarafından verilebilen bir diploma. Şu muhakkaktır ki, böylesi özel tanıma sahip bir diploma sayesinde mezun olduğunuz zaman iş hayatında birçok arkadaşınızın önünde olacaksınız. Bu diplomanın hem Türkiye’de hem de Avrupa Birliği tüm ülkelerde geçerliliği sayesinde kariyer adımlarınızı istediğiniz ülkede atmaya başlayabilirsiniz.

Saraybosna Üniversitesi ulaşım açısından Saraybosna havaalanına 5km uzaklıkta bulunmakta, üniversite önünden sürekli işleyen taksi, tramvay ve belediye otobüsleri ile evinize, misafirhanenize, otelinize ya da yurdunuza rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Üniversite içinde iki adet öğrenci yurdu bulunmakta (biri kız diğeri öğrenci yurdu) iki yataklı ya da beş yataklı odalar içinden istediğinizi seçebiliyorsunuz. Aynı zamanda Saraybosna Üniversitesi kampüsü içinde bulunan bir büyük restoran sayesinde öğrenciler uygun fiyatlara yemek yiyebiliyorlar.

Saraybosna Hakkında Genel Bilgi

Saraybosna Bosna-Hersek’in başkenti olması açısından hem ekonomik hem de kültürel anlamda gelişmiş bir şehir. Şehirde genel olarak karasal iklim görülmektedir. Sosyal ortamlar açısından birçok kafe ve eğlence mekânları ile gezebileceğiniz sayısız tarihi yerleşke mevcut. Şehirde iki kişilik eşyalı bir dairenin aylık kirası yaklaşık 450-500TL arasında (muhite ve evin durumuna göre fiyatlar değişebilir) ekonomik anlamda ucuz bir şehir olan Saraybosna her kesimden ailenin çocuğunu rahatlıkla okutabileceği bir şehir. Saraybosna Üniversitesi hayallerinizi gerçekleştirebilmeniz için sizi bekliyor.

 

 

 

 

FACEBOOK YORUMLARI