USD
EURO
ALTIN

Uluslararası Travnik Üniversitesi Lisans Tamamlama

Uluslararası Travnik Üniversitesi, 4 yıllık mezuniyetleri bulunmayan öğrenciler için, lisans tamamlama şansı sunmaktadır. Bunun için ön lisans mezunu olan öğrencilerden bir ek sınava tabi olmaları istenmemektedir. Her ön lisans mezunu olan kişi, (her yaşta) Travnik Üniversitesi’ne lisans tamamlama öğrencisi olmak adına başvuruda bulunabilmektedir. Bunun için tek problem olabilecek konu kontenjandır. Kontenjan sıkıntısı olmaması adına, doğru […]

Uluslararası Travnik Üniversitesi Lisans Tamamlama

Uluslararası Travnik Üniversitesi, 4 yıllık mezuniyetleri bulunmayan öğrenciler için, lisans tamamlama şansı sunmaktadır. Bunun için ön lisans mezunu olan öğrencilerden bir ek sınava tabi olmaları istenmemektedir. Her ön lisans mezunu olan kişi, (her yaşta) Travnik Üniversitesi’ne lisans tamamlama öğrencisi olmak adına başvuruda bulunabilmektedir. Bunun için tek problem olabilecek konu kontenjandır.

Kontenjan sıkıntısı olmaması adına, doğru zamanda okulla iletişime geçmek çok önemlidir. Yabancı bir ülkede öğrenci olabilmek için gerekli olan resmi prosedürler de bulunmaktadır. Hepsiyle ilgili bir ön hazırlık yapılmalı ve okula bu şekilde başvurulmalıdır. Bu sayede zaman ve hak kaybı yaşanmayacaktır. Eurostar Yurt Dışı Danışmanlık firması, öğrencilerin her türlü yasal işlemlerin takip etmekte ve özellikle de okulun kontenjan durumu adına öğrencilerin daha hızlı olabilmelerini sağlayabilmektedir.

Uluslararası Travnik Üniversitesi‘ndeki öğrenciler günlük olarak 300 Euro ila 400 Euro arasında bir masraf yapmaktadırlar. Travnik;

  • Kiralama
  • Yeme – İçme
  • Eğlence
  • Şehir içi Dolaşım

Anlamında çok ucuz bir yerleşim yeridir. Bu açıdan da okula giden öğrenciler şanslı olarak görülmektedirler. Çünkü bir öğrencinin yurtdışında eğitim alması demek, okul masrafları haricinde çok pahalıya gelebilmektedir.

Muadillerine Göre En Uygun Fiyat!

Uluslararası Travnik Üniversitesi‘nde lisans tamamlama ücretleri bölümlere göre değişmektedir. Lakin tüm bölümlerin fiyatlarına bakıldığında Travnik Üniversitesi’nin oldukça ucuz bir eğitim verdiği ortaya çıkmaktadır. AB standartlarında bir eğitimin bu kadar uygun ücretlerle veriliyor olması, Türkiye dışından da okula yoğun talebin olmasını sağlamaktadır. Bu yüzden de kontenjan sıkıntısı doğabilmektedir.

Uluslararası Travnik Üniversitesi‘nde;

  • Elektrik Mühendisliği
  • İnşaat Mühendisliği
  • Makine Mühendisliği
  • Hukuk
  • Mimarlık

bölümleri için ödenmesi gereken meblağ 4500 Euro’dur. Aynı bölümler için Doktora yapmak isteyen bir öğrencinin ise 5000 Euro ödemesi gerekmektedir. Mezuniyet sonrasında öğrencilere ” Europass Mavi Diploma ” verilmektedir. Bu diplomanın Türkiye’de geçerliliği bulunmaktadır. Yani ” Uluslararası Travnik Üniversitesi ” mezuniyetiyle elinde Europass Mavi Diploma bulunmakta olan bir kişi, istediği iş yerine başvurabilmektedir. Özel ya da devlet sektöründe her işte bu diploma remi olarak tanınmaktadır. Türkiye’de olduğu gibi bu diploma birçok ülkede de geçerli kabul edilmektedir.

Uluslararası Travnik Üniversitesi‘nde Türkçe dil destekli eğitimin veriliyor olması da büyük avantaj olarak kabul edilmektedir. Dileyen İngilizce destekli eğitim de alabilmektedir. Travnik, Türklerin çok yoğun bulunduğu bir yer olduğundan, öğrenciler burada okurken yabancılık da çekmemektedirler. Bölgedeki mutfak da Türkiye’den gelen öğrenciler tarafından beğenilmektedir çünkü Travnik mutfağı ile Türk mutfağının büyük ölçüde benzerlikleri vardır. Bundan dolayı da öğrenciler beslenme yönünden güçlük yaşamamaktadırlar. Uluslararası Travnik Üniversitesi öğrencileri, gerekli belgeleri alarak ulaşımdan da ücretsiz olarak yararlanabilmektedirler. Bu uygulama da öğrenciler tarafından çok olumlu olarak yorumlanmaktadır.

 

FACEBOOK YORUMLARI