USD
4,7565
EURO
5,5087
ALTIN
194,9122

MEVSİMLİK İŞÇİLERİN ÇADIRLARI SELE KAPILDI

Polatlı’nın kırsal mahallerinde şiddetli yağmurun etkisi ile sel  meydana geldi. Salı gecesi 23.30 sularında başlayan sağanak yağmur 02.00 ‘ a  kadar aralıksız yağdı. Sapanca, Sarıhalil ve Şeyhahmetli Mahallelerinde ikamet eden mevsimlik tarım işçilerine ait çadırlara yağmur suyu doldu. Polatlı Kaymakamı Mahmut Nedim Tunçer ve Belediye başkanı Mürsel Yıldızkaya , Ak Parti Polatlı İlçe Başkanı Aysel […]

MEVSİMLİK İŞÇİLERİN ÇADIRLARI SELE KAPILDI

Polatlı’nın kırsal mahallerinde şiddetli yağmurun etkisi ile sel  meydana geldi.

Salı gecesi 23.30 sularında başlayan sağanak yağmur 02.00 ‘ a  kadar aralıksız yağdı. Sapanca, Sarıhalil ve Şeyhahmetli Mahallelerinde ikamet eden mevsimlik tarım işçilerine ait çadırlara yağmur suyu doldu. Polatlı Kaymakamı Mahmut Nedim Tunçer ve Belediye başkanı Mürsel Yıldızkaya , Ak Parti Polatlı İlçe Başkanı Aysel Demir  olay yerine intikal ederek ekiplerle birlikte vatandaşları  mahsur kaldıkları alanlardan çıkardılar.

 

 

 

İlçe merkez ve kırsal mahallerini etkisi altına alan şiddetli sağanak yağmur  bir hafta içerisinde ilçede üç kez afada yol açtı.  Salı gecesi başlayan ve kırsal mahallerde etkili olan yağmur sele dönüştü. İlçede 3 mahallede 13.06.2017 günü saat : 23:30’da başlayıp 14.06.2017 günü saat 02:00’a kadar devam eden yoğun yağmur yağışı nedeniyle Sapanca, Sarıhalil ve Şeyhahmetli Mahallelerinde ikamet eden mevsimlik tarım işçilerine ait çadırları sel yerle bir etti.  Polatlı Kaymakamı Mahmut Nedim Tunçer, Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya ve beraberindekiler Sabaca, Şeyhahmetli ve Sarihalil mahallrine giderek selden dolayı mahsıur kalan vatandaşların imdadına yetiştiler.

  

 MEVSİMLİK İŞÇİLER GÜVENLİ BÖLGELERE TAHLİYE EDİLDİ

Sabanca Mahallesinde (8) adet mevsimlik işçilere ait çadır sele kapıldığı, bu çadırlarda ikamet eden (55) şahsın (8 çocuk, 27 Bayan, 20 Erkek) kurtarılarak tahliye edildiği, Sarıhalil Mahallesinde, köprünün çöktüğü, mevsimlik işçilere ait (3) adet çadırın sele kapıldığı, bu çadırlarda bulunan (25) şahsın (5 çocuk, 10 bayan, 10 erkek) tahliye edildiği, Şeyhahmetli Mahallesinde ise (12) adet işçi çadırına sel sularının girmesi sonucu yaşam malzemelerinin zarar gördüğü, bu çadırlarda yaşayan (60) şahsın (10 çocuk, 22 bayan, 28 erkek) emniyetli bir şekilde kurtarılarak tahliye edildiği, meydana gelen üç olayda da şahısların hayati tehlikesinin bulunmadığı tespit edildi.

 

ARACIN İÇİNDE MAHSUR KALDILAR

Özyurt Mahallesinden İnler Mahallesi istikametine seyir halinde bulunan araçta dört kişi sel nedeniyle aracının yolda kaldığını bildirmesi üzerine olaya müdahale edilmiş olup, mahsur kalan aile, yapılan kurtarma çalışmaları nedeniyle güvenli bölgeye tahliye edildi.

EVE YILDIRIM DÜŞTÜ 

Şeyhali Mahallesinde bir eve yıldırım düşmesi neticesinde evde bulunan elektrik sayacı ve elektronik eşyaların zarar gördüğü ihbarı alınmıştır. 186 Elektrik arıza hattına bildirim yapılarak Bedaş elektrik arıza görevlileri bölgeye yönlendirilmiştir. Olayda herhangi bir yaralanma veya can kaybı yaşanmadı.

 

 

EKİPLER SEFERBER OLDU

Kurtarma çalışmalarına katılan ASKİ, UMKE, AFAD, İtfaiye, Fen İşleri, Belediye ve Jandarma ekipleri tarafından yapılan çalışmalar neticesinde selden etkilenen vatandaşların bulundukları yerlerden güvenli bölgelere tahliyeleri yapıldı.  Polatlı Kaymakamlığı  tarafından zarar tespiti çalışmaları başlatıldı.

HABER YSUN YILMAZ BENLİ

FACEBOOK YORUMLARI