USD
4,7995
EURO
5,6006
ALTIN
189,5066

DENİZ POLATLI HALKINA KURBAN BAĞIŞLARI İÇİN  ÇAĞRI YAPTI

 Türk Kızılay’ı Polatlı Şubesi , Polatlı da geçen yıl 38 adet olan kurban bağışlarında bu yıl 60 adet kurban bağışı bekliyor.    Türk Kızılay’ı Polatlı Şube Başkanı Şuayip Deniz Polatlı halkına çağrıda bulundu. Yaklaşan Kurban  Bayramı öncesi kurban vekaletleri noktasında  bağışların  kabül edilmeye başlandığı belirten   Şuayip Deniz , Türk Kızılay’ının “2017 yılı Vekaletle Kurban Kesim Kampanyası” kapsamında Hayırseverler, yurtiçi 1 hisse kurban vekâlet bedeli olarak […]

DENİZ POLATLI HALKINA KURBAN BAĞIŞLARI İÇİN  ÇAĞRI YAPTI

 Türk Kızılay’ı Polatlı Şubesi , Polatlı da geçen yıl 38 adet olan kurban bağışlarında bu yıl 60 adet kurban bağışı bekliyor. 

 

Türk Kızılay’ı Polatlı Şube Başkanı Şuayip Deniz Polatlı halkına çağrıda bulundu. Yaklaşan Kurban  Bayramı öncesi kurban vekaletleri noktasında  bağışların  kabül edilmeye başlandığı belirten   Şuayip Deniz , Türk Kızılay’ının “2017 yılı Vekaletle Kurban Kesim Kampanyası” kapsamında Hayırseverler, yurtiçi 1 hisse kurban vekâlet bedeli olarak 735 Lira öderken, yurtdışı kurban vekâlet bedeli için 500 Lira ödeyecek”dedi.

 

 

 

 

 

 

Kurban ibadetlerinin gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaşmasının huzurunu yaşamak isteyen vatandaşlar  Bankalardaki Kızılay bağış hesaplarını,Türk Kızılayı Şubelerini, PTT şubelerindeki Kızılay Posta Çeki hesabını, 168 ücretsiz çağrı merkezini ve  www.kizilay.org.tr internet adresini kullanarak vekâletlerini verebilecekler.  Ödemesini kredi kartı aracılığıyla gerçekleştirecek olan vekâlet sahipleri, 4 taksit imkânından da yararlanabilecekler.   Türk Kızılay’ı Polatlı Şubesi Kurban bağışlarını almaya başladı.  Türkiye genelinde 100 bin, İlçe genelinde ise 60 adet kurban bağışı beklediklerini belirten Türk Kızılay’ı Polatlı Şube Başkanı Şuayip Deniz  “ilçemizde her yıl olduğu gibi bu yılda kurban vekâletlerini alıyoruz. Vatandaşlarımızın vekaletlerini belirli zaman ve Ramazan ayında kavurma ve kıyma olarak dağıtıyoruz” dedi.

 KIZILAY POLATLI ŞUBESİ KURBAN BAĞIŞLARINIZI BEKLİYOR

 Deniz “ 149 yıldır dil, din, ırk ayrımı gözetmeksizin ulusal ve uluslararası alanda ihtiyaç sahibi insanlara merhamet elini uzatan Türk Kızılay’ı, 2007 yılından bu yana Kızılay Kurban Modeli ile milyonlarca ihtiyaç sahibinin sofrasına kurban eti ulaştırıyor. Bu yıl da önceki yıllarda olduğu gibi, kurban döneminde hayırseverlerden gelen kurban vekâletlerinden elde edilen etleri, ülkemizin tamamında ve dünyanın farklı bölgelerindeki binlerce ihtiyaç sahibine ulaştıracağız. Mazlum insanların sofralarına ulaştıracağımız kurban etleri ile evlerine, gönüllerine mutluluk vermenin, paylaşmanın ve paylaştırmanın huzurunu yaşayacağız.

Artık geleneksel hale gelen ve bu yılki sloganı; “Kurban Bereketi Yıl Boyu Sürsün” olan, “Vekâletle Kurban Kesim Kampanyası” ile dini vecibelerini yerine getirmek isteyen hayırseverlerimizin kurbanları, İslami kurallara uygun olarak kesilecek. Elde edilen etler, vekâlet sahiplerinin adına gerçek ihtiyaç sahiplerine sağlık kurallarına uygun olarak ve insan onurunu zedelemeden dağıtılacak.Her dönemde mazlum ve mağdurların yanında olan Türk Kızılayı’nın bu çalışmalarının hedefine ulaşabilmesi için, sizin vereceğiniz destek büyük önem taşıyor. Bir kanaat önderi ve sorumlu bir gazeteci olarak kampanyamızı yazılı, görsel ve sosyal medyadaki takipçilerinize duyurmanız ve onları bağışlarını vermeye davet etmeniz, daha çok ihtiyaç sahibine yardım eli uzatabilmemizin yolunu açacak.

 

Bir yerine çok olmanın güzelliğini her zamankinden daha fazla hatırladığımız bu dönemde, Türk Kızılayı’nı bir kez daha sahipleneceğinize inanıyor, gerek kampanyamıza katılımınız gerekse de kampanyamızın daha geniş kitlelere ulaşması noktasında tanıtım desteğiniz için şükranlarımı sunuyorum.

KURBAN VEKALETİNİZLE TÜM YIL BAYRAM OLACAK

 

2007 yılından beri Vekâletle Kurban Kesim Kampanyası düzenleyen Kızılay, bu yılki kampanyasında da hayırseverlere “Kurban Bereketi Yıl Boyu Sürsün” sloganıyla sesleniyor.

 

Kızılay’ın geleneksel hale gelen Vekâletle Kurban Kesim Kampanyası 2017 yılında da devam ediyor. Ülkemizdeki ve dünyanın dört bir yanındaki ihtiyaç sahiplerini yalnız bırakmayan Kızılay, kurban etlerini de yüzbinlerce mazlumun sofrasına ulaştıracak. Uygulanacak model sayesinde ihtiyaç sahipleri sadece Kurban Bayramı içinde değil, yıl boyu ete kavuşacak.

 

AMACINA UYGUN KURALINA UYGUN

 

Kızılay’ın “Kurban’da Kızılay Modeli” sayesinde hayırseverler Kurbanibadetlerini, amacına ve kuralına uygun olarak yerine getirebilecek. Bu çağdaş model sayesinde özenle seçilen kurbanlıklar, Et ve Süt Kurumu veterinerleri tarafından seçilerek Kurum’un modern kombinalarında vekâlet sahiplerinin isimleri okunarak, Kurban Bayramı’nın ilk üç günü kesilecek. İslami şartlara uygun şekilde gerçekleştirilecek kesimlere din görevlileri, veterinerler ve noter de eşlik edecek.

 

Kurban etlerinden elde edilecek kavurma, konserve haline getirilerek 800 gramlık teneke kutulara konulacak. Kavurma konserveleri Kızılay şubeleri aracılığıyla yıl boyunca ihtiyaç sahiplerine dağıtılacak. Kurbandöneminin ardından Kızılay, her vekâlet sahibine bir teşekkür belgesi gönderecek.

 

İYİLİK SINIR TANIMIYOR

 

Kızılay ile iyilik sınır tanımayacak. Hayırseverler Bosna Hersek ve Bulgaristan’ın da aralarında bulunduğu Balkan ülkeleri; Senegal, Nijer, Çad, Etiyopya’nın da aralarında bulunduğu Afrika ülkeleri; Pakistan ve Bangladeş’in de aralarında bulunduğu Güney Asya ülkeleri; Kırgızistan ve Tataristan’ın da aralarında bulunduğu Orta Asya ülkeleri; Filistin ve Irak’ın da aralarında bulunduğu Ortadoğu ülkeleri olmak üzere 30’dan fazla ülkedeki ihtiyaç sahipleri için Kızılay’a kurban vekâletlerini verebilecek.

 

168 ÇAĞRI MERKEZİNDEN 7/24 BAĞIŞ

 

Hayırseverler, yurtiçi 1 hisse kurban vekâlet bedeli olarak 735 Lira öderken, yurtdışı kurban vekâlet bedeli için 500 Lira ödeyecek. Kurbanibadetlerinin gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaşmasının huzurunu yaşamak isteyen vatandaşlar;

 

Bankalardaki Kızılay bağış hesaplarını,

Türk Kızılayı Şubelerini,

PTT şubelerindeki Kızılay Posta Çeki hesabını,

168 ücretsiz çağrı merkezini ve

www.kizilay.org.tr internet adresini kullanarak vekâletlerini verebilecekler.

Ödemesini kredi kartı aracılığıyla gerçekleştirecek olan vekâlet sahipleri, 4 taksit imkânından da yararlanabilecekler”dedi.

HABER AYSUN YILMAZ BENLİ

FACEBOOK YORUMLARI