USD
4,7527
EURO
5,5051
ALTIN
194,7931

PARKLARA KAMERA VE ACİL YARDIM BUTONU

  Polatlı’da çok sayıda vatandaşın talepleri arasında olan parklara güvenlik kameralarının yerleştirilmesi talebine Büyükşehir sınırları dahilindeki parklar için evet dedi.     Büyükşehir Belediye Meclisi’nde  Büyükşehir Belediyesi’ne ait parklarda güvenliğin sağlanması amacıyla kamera ve acil yardım butonu yerleştirilmesi de oybirliği ile kabul etti. Polatlı’da  şuanda Sağlık Parkında güvenlik açısından deneme amaçlı kapalı devre kamera mevcut.   […]

PARKLARA KAMERA VE ACİL YARDIM BUTONU

 

Polatlı’da çok sayıda vatandaşın talepleri arasında olan parklara güvenlik kameralarının yerleştirilmesi talebine Büyükşehir sınırları dahilindeki parklar için evet dedi.     Büyükşehir Belediye Meclisi’nde  Büyükşehir Belediyesi’ne ait parklarda güvenliğin sağlanması amacıyla kamera ve acil yardım butonu yerleştirilmesi de oybirliği ile kabul etti. Polatlı’da  şuanda Sağlık Parkında güvenlik açısından deneme amaçlı kapalı devre kamera mevcut.

 

 

 

 

 

Polatlı’da geçtiğimiz aylarda bazı vatandaşların sosyal medya üzerinden Polatlı’daki parklara güvenlik kamerası talebi yer almıştı. Çok sayıda Polatlılı vatandaş özellikle çocuklarının güvenlikleri noktasında Polatlı Belediyesinden parklara kamera talebinde bulunmuştu. Sosyal medya üzerinde oluşturulan gruplarca  Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya’dan parklara kamera  talepleri yer alırken,  Büyükşehir Belediye Meclisi Polatlılı  vatandaşın talebine  Ankara için evet dedi.

 

 

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE MECLİSİNCE ALINAN KARAR POLATLI’DAKİ PARKLAR İÇİNDE GEÇERLİ OLACAK MI? 

 

Polatlı’da bulunan parklar içerisinde sadece Sağlık parkında bulunan ve kapalı devre olarak  hayata geçirilen  kameralardan  diğer parklara da uygulanacak mı?   Polatlı’da çok sayıda vatandaşın talebi arasında yer alan  parklara güvenlik kameraları için Polatlı Belediyesince bir çalışma başlatılacak mı?

 

Ankara Büyükşehir Belediye meclisince kabul edilen Komisyon Raporunda Ankara il ve ilçelerinde parklar ve çocuk oyun alanlarında kurulacak ve  ilgili kuruluşlardaki sorumlularca gözlenen kamera sistemi ve acil yardım butonlarının, çocuk istismarını önlemek, madde bağımlılarının da parklardan uzak tutulması, çocuklar dışında başka diğer bireyle de cinsel istismar ve sarkıntılığın önlenmesi, darp, kavga ve her türlü olayların gözlenmesi ve aydınlatılması gibi amaçlarla da kullanılması amaçlanıyor.

HIRSIZLIKLARIN ÖNÜNE GEÇECEK

 

Kabul edilen rapora göre;  hırsızlık, kapkaç, gasp türü olayların önlenmesinde de faydalar sağlayacağı tespit edilen, toplumun ortak huzur ve güvenle kullanmasında geniş katkılar sağlayacağı düşünülerek, halkın kullanımında olan parklar, yeşil alanlar, oyun alanlarına kameralar ve acil yardım butonlarının Büyükşehir Belediyesi’nin bütçe imkanları doğrultusunda  gerçekleştirilecek.

HABER AYSUN YILMAZ BENLİ

FACEBOOK YORUMLARI