USD
4,7491
EURO
5,4967
ALTIN
194,5467

AMATÖR SPOR HAFTASI KUTLANDI

Spot: Unutmayalım ki tüm dünyanın ilgiyle izlediği bu profesyonel sporcularımızda zamanında amatör sporcuydu…    Amatör spor haftası Polatlı’da kutlandı.  9-15 Ekim tarihleri arasında çeşitli etkinlikle ilçede  kutlanmaya başlanan Amatör Spor Kulüpleri haftası kapsamında   Gençlik Hizmetleri ve spor Müdürlüğü tarafından Cumhuriyet Meydanında Atatürk  Anıtına çelenk bırakıldı.  Sporun önemine vurgu yapıldığı kutlamada  Gençlik Hizmetleri ve spor Müdürü […]

AMATÖR SPOR HAFTASI KUTLANDI

Spot: Unutmayalım ki tüm dünyanın ilgiyle izlediği bu profesyonel sporcularımızda zamanında amatör sporcuydu…

 

 Amatör spor haftası Polatlı’da kutlandı.  9-15 Ekim tarihleri arasında çeşitli etkinlikle ilçede  kutlanmaya başlanan Amatör Spor Kulüpleri haftası kapsamında   Gençlik Hizmetleri ve spor Müdürlüğü tarafından Cumhuriyet Meydanında Atatürk  Anıtına çelenk bırakıldı.  Sporun önemine vurgu yapıldığı kutlamada  Gençlik Hizmetleri ve spor Müdürü İrfan Aytekin “ İlçemizde her dalda  amatör spor faaliyetlerini geliştirmek ve emanet edilen çocukların hem spor olarak hem de ahlak olarak olgunlaşmaları konusunda gerekli itinayı gösteriyor ve çalışmalarımızı buna göre planlıyoruz”dedi.

 

 

 

 

 Amatör sporcular Ata’n huzuruna çıkarak saygı çelengi bıraktılar. 9-15 Ekim tarihleri arasında kutlanan   Amatör spor haftası kutlama etkinlikleri   ilçede gerçekleştirildi.  Kutlama Amatör spor klüpleri, öğretmenler ve ilçe Gençlik  Hizmetleri ve spor müdürlüğü  eşliğinde Halk Eğitim Merkezi önünde kortejle başladı.  Gençlik Hizmetleri ve spor Müdürlüğü koordinesinde gerçekleştiren kutlama programında kutlamada  Gençlik Hizmetleri ve spor Müdürü İrfan Aytekin sporcularla birlikte Atatürk Anıtı’na çelenk bıraktı.

AYETKİN “AMATÖR SPOR KULÜPLERİMİZİN İCRA ETTİĞİ GÖREVLER DE SON DERECE ÖNEMLİDİR”

 Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından günün anlam ve önemine ilişkin konuşmayı Gençlik Hizmetleri ve spor Müdürü İrfan Aytekin yaptı. Aytekin “Gençlik ve Spor Bakanlığı, Spor Genel Müdürlüğü ve Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu tarafından her yaştan insanın spor yapabileceği şekilde düzenli fiziksel aktivitelerin oluşturulmasını özendirmek amacıyla ortaklaşa düzenlenen Amatör Spor Haftası etkinlikleri bu yıl 9-15 Ekim tarihleri arasında kutlanmaktadır. Sağlıklı ve başarılı bireyleri yetiştirmek, Sporda birlik ve dayanışmanın tesisi ve sportif hareketliliğin sağlanması adına İlçemizde her dalda  amatör spor faaliyetlerini geliştirmek ve emanet edilen çocukların hem spor olarak hem de ahlak olarak olgunlaşmaları konusunda gerekli itinayı gösteriyor ve çalışmalarımızı buna göre planlıyoruz. Amatör Spor Haftası kapsamında planlanan faaliyetler ile farkındalık oluşturularak halkımızın düzenli fiziksel aktivite alışkanlığına özendirilmesini amaçlıyoruz. Amatör demek sevdiği için sevdiği iş yapmak demektir. Karşılığında bir para beklemeyen kişilerdir. Profesyonel sporcular futbol, boks, kickboks, basketbol gibi sporları yapmaktadır. Ama unutmayalım ki tüm dünyanın ilgiyle izlediği bu profesyonel sporcularımızda zamanında amatör sporcuydu. Bütün amatör sporcularımız aslında geleceğin elit sporcuları, geleceğin profesyonel sporcuları olacaktır. Aynı zamanda amatör spor kulüplerimizin icra ettiği görevler de son derece önemlidir. Gençlerimizin ve çocuklarımızın alkol, sigara, uyuşturucu ve benzeri zararlı alışkanlıklardan uzaklaşması, topluma zinde, dinamik ve üretken bir neslin yetişmesinde önemli bir rol üstlenen amatör kulüplerimiz de her türlü desteği hak etmektedir. Bu duygularla tüm amatör sporcularımızın ve spor kulüplerimizin haftasını kutluyor, başarılarının devamını diliyor ve saygılarımı sunuyorum”dedi. Halk oyunları gösteri ile devam eden kutlama programı sporcuların  gösterileri ile son buldu. 

9-15 Ekim amatör spor haftası  13 Ekim tarihinde Polatlı Belediyespor ve Ada spor’un voleybol turnuvası ve  Polatlı Belediyespor –Polatlı Gençlik Gücü futsal müsabakaları ile devam edecek.

HABER AYSUN YILMAZ BENLİ

FACEBOOK YORUMLARI