USD
4,7565
EURO
5,5087
ALTIN
194,9122

PERT ARAÇ ÇETESİ ÇÖKERTİLDİ

Polatlı ilçe emniyet müdürlüğünden pert oto dolandırıcılığına büyük darbe vurdu. Zonguldak ve Polatlı’da eş zamanlı yapılan operasyonda çok sayıda kişi yakalandı. İki ayrı il ve dört ayrı ilçede yapılan eş zamanlı operasyonla örgüt lideri ve yöneticisi olduğu tespit edilen 35 kişi yakalandı. Yakalanan şahısların evlerinde ve işyerlerin de yapılan aramalarda yüklü miktarda para, silah ve […]

PERT ARAÇ ÇETESİ ÇÖKERTİLDİ

Polatlı ilçe emniyet müdürlüğünden pert oto dolandırıcılığına
büyük darbe vurdu. Zonguldak ve Polatlı’da eş zamanlı yapılan operasyonda çok sayıda kişi yakalandı. İki ayrı il ve dört ayrı ilçede yapılan eş zamanlı operasyonla örgüt lideri ve yöneticisi olduğu tespit edilen 35 kişi yakalandı. Yakalanan şahısların evlerinde ve işyerlerin de yapılan aramalarda yüklü miktarda para, silah ve araç satışı ile ilgili dokümanlar ele geçirildi. Örgüt üyeleri ve örgüt liderlerine ait, satışa hazır 44 adet değişik marka ve modellerde lüks araca el konuldu.

Salı sabahı yapılan eş zamanlı operasyonla hasarlı araçlar internet üzerinden hasarsızmış gibi göstererek pek çok vatandaşın mağdur olmasına sebep olan Pert araç satıcıları örgüt liderleri ile birlikte yakalandı. Zonguldak ve Ankara illerini kapsayan , Ankara merkez ve dış ilçeleri dahil yapılan operasyonda çok sayıda kişi göz altına alındı.
ÇETENİN ÖRGÜT LİDERLERİ YAKALANDI
Alınan bilgilere göre ; Son zamanlarda hızla çoğalan pert oto satışı olarak bilinen Ağır hasarlı araçları internet ortamında ilan vererek hasarsız olarak satışa sunan ve Ülke genelinde vatandaşlarımızı dolandırarak mağdur eden örgüt üyeleri ve örgüt liderleri Polatlı İlçe Emniyet Müdürlüğü görevlilerince kıs kıvrak yakalandı. Sigorta şirketlerince ağır hasarlı olarak perte ayrılan araçları alarak, aracın tamiratını yaptırdıktan sonra, hasarsız araç gibi gösteren, yüksek kilometreli araçların kilometresini düşüren, araç sorgusu yapmak isteyen vatandaşlarımıza aynı marka model hasarsız araçların şase numarasını veren, şasedeki harf veya da rakam gruplarında farklı rakam veya harf vererek sorgulamada hasar kaydı çıkmamasını sağlayan, hasarlı araçlara hasarsız yada az hasarlı raporu düzenleyen, bu tür araçları internet ortamında satışa sunarak ülke genelinde birçok vatandaşımızı mağdur eden, bu yolla yüklü miktarda para ve servet edinen örgüt liderleri ve örgüt üyeleri Polatlı ilçe Emniyet Müdürlüğünce inceleme altına alınmışlar, yaklaşık 6 ay süren teknik ve fiziki takip neticesi 10/10/2017 günü sabah saatlerinde eş zamanlı olarak düzenlenen büyük bir operasyonla suç şebekesi çökertilmiştir.
ÖRGÜT LİDERİ VE YÖNETİCİSİ OLDUĞU TESPİT EDİLEN 35 KİŞİ YAKALANDI

İki ayrı il ve dört ayrı ilçede yapılan eş zamanlı operasyonla örgüt lideri ve yöneticisi olduğu tespit edilen 35 kişi yakalanmıştır. Yakalanan şahısların evlerinde ve işyerlerinde yapılan aramalarda yüklü miktarda para, silah ve araç satışı ile ilgili dokümanlar ele geçirilmiştir. Örgüt üyeleri ve örgüt liderlerine ait, satışa hazır 44 adet değişik marka ve modellerde lüks araca el konulmuştur. Yakalanan şahıslarla ilgili olarak Emniyet Müdürlüğünde soruşturma devam etmektedir.
HABER AYSUN YILMAZ BENLİ

FACEBOOK YORUMLARI