USD
4,7534
EURO
5,5046
ALTIN
194,7940

POLATLI SPOR TAKIM İÇİN ÇİM SAHA TALEBİ

 1926 Polatli Beleidyespor klüp başkanı Hüdverdi Yavaş, ilçede sorun daha iyi bir   ivme kazanması ve sporun desteklenmesi amacı ile Polatlı Beleidye Başkanı Mürsl Yıldızkaya’nın girişimleri ile   amatör ligde mücadele eden Polatlı spor futbol takımınında artık çim sahada maç yapabime olanağı için başvuru yaptıklarını duyurdu. Yavaş “Ankara 1. Amatör Lig’ de mücadele  eden Polatlı Spor Futbol […]

POLATLI SPOR TAKIM İÇİN ÇİM SAHA TALEBİ

 1926 Polatli Beleidyespor klüp başkanı Hüdverdi Yavaş, ilçede sorun daha iyi bir   ivme kazanması ve sporun desteklenmesi amacı ile Polatlı Beleidye Başkanı Mürsl Yıldızkaya’nın girişimleri ile   amatör ligde mücadele eden Polatlı spor futbol takımınında artık çim sahada maç yapabime olanağı için başvuru yaptıklarını duyurdu. Yavaş “Ankara 1. Amatör Lig’ de mücadele  eden Polatlı Spor Futbol Takımı’ nın da maçlarını Polatlı Şehir Stadyumu Çim Sahası’ nda oynaması için, gerekli mercilere başvurulmasına karar verilmiş ve gerekli girişimler başlatılmıştır”dedi.

 

 

 

1926 Polatlı Belediye spor külübü başkanı Hüdaverdi Yavaş,  süpr lige yükselen 1926 Belediye spor futbol takımının  çim saha yasağının kaldrılmasının ardından  Ankara amatör 1. Ligde mücadele eden Polatlı spor futbol takımı içinde Beleidye Başkanı Mürsel Yıldızkaya isteği doğrultusunda harekete  geçtiklerini söyledi. Yavaş yaptığı açıklamada “2016-2017 sezonunda, Ankara Amatör 1. Ligi ’nde mücadele eden başarılı ekibimiz 1926 Polatlı Belediye Spor Futbol Takımı, futbol maçlarını Polatlı Şehir Stadı Çim Sahası’nda yapması gerekirken, Ankara Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü’nün son anda aldığı ani bir kararla, maç yoğunluğunun çim sahaya zarar vereceğini, sadece şehirde bir takımın stadta maç yapabileceğini ve bu takımında, Ankara Süper Amatör Lig’de mücadele eden, Polatlı Spor Futbol Takımı olacağını bildirerek, 1926 Polatlı Belediye Spor Futbol Takımı’ nın maçlarını, sentetik yan sahada oynayacağını bildirmiş ve sezon boyunca Ankara Süper Amatör Lig’de mücadele eden Polatlı Spor Futbol Takımı dışında, Polatlı Şehir Stadı Çim Sahası’ndan takımımız faydalanamamış ve son derece sağlıksız, emniyetsiz, ilkel bir saha olan, Polatlı Şehir Stadı Yan Sentetik Saha’ ya mahkum edilmişti.

“MÜRACAAT EDILMIŞ,  HIÇ BIR SONUÇ ALINAMAMIŞTIR”

YAVAŞ “Bir çok kez, bu yanlıştan dönülmesi, sporcularımızın sağlığı ve emniyeti açısından, çim sahadan faydalanması için Ankara Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü ‘ ne baş vurulmuş, takımımızın çim sahada oynaması için müracaat edilmiş, fakat ne yazık ki ilginç bir şekilde hiç bir sonuç alınamamıştır.

1926 Polatlı Belediye Spor Futbol Takımı’ mız, 2016-2017 Ankara Amatör Futbol 1. Ankara Amatör küme’de başarılı sonuçlar neticesinde Şampiyon olarak bir üst lige yani Ankara Süper Amatör Ligi’ ne çıkmıştır. Şehrimizi Ankara Süper Amatör Lig’ de temsil eden diğer takımımız olan Polatlı Spor Futbol Takımı’ mız, 2016-2017 sezonunda maalesef ligden düşmüş ve bu sene itibariyle Ankara 1. Amatör Lig’ de mücadele etmeye başlamıştır.

1926 Polatlı Belediye Spor Futbol Takımı, geçen sene futbol maçlarını, Polatlı Şehir Stadı’nın yan tarafında bulunan, eksiklerle dolu, son derece yetersiz, sağlıksız bir yer olan, sentetik sahada oynamış, büyük zorluklara rağmen, başarılı bir sezon geçirerek, şampiyon olmuş ve bir üst lige yani, Ankara Süper Amatör Ligi’ne çıkmıştır.Bu netice ile takımımız1926 Polatlı Belediye Spor Futbol Takımı, Polatlı Amatör Futbol takımları arasında şehrini en üst ligde temsil eden tek takım olarak, geçen sene Ankara Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü’ nün aldığı karar neticesinde, maçlarını Polatlı Şehir Stadyumu Çim Sahası’ nda oynamaya hak kazanmıştır. Alınan karar neticesinde, bu sezon Ankara 1. Amatör Lig’ de mücadele  eden Polatlı Spor Futbol Takımı maçlarını Sentetik Sahada oynayacaktır.

POLATLI SPOR FUTBOL TAKIMI IÇIN  ÇIM SAHA TALEBI

1926 Polatlı Belediye Spor Kulübü Yönetim Kurulu olarak yapılan son toplantıda, sporu ve sporcuyu her kesimde destekleyen, sporcu ve insan sağlığını en önemli unsur olarak gören, değerli Belediye Başkanımız Mürsel Yildizkaya’ nın isteği doğrultusunda, Ankara 1. Amatör Lig’ de mücadele  eden Polatlı Spor Futbol Takımı’ nın da maçlarını Polatlı Şehir Stadyumu Çim Sahası’ nda oynaması için, gerekli mercilere başvurulmasına karar verilmiş ve gerekli girişimler başlatılmıştır.

Değerli Belediye Başkanımız Mürsel YILDIZKAYA’ nın spor ahlakına yakışır bu düşüncesinden dolayı, yönetim kurulumuz adına, kendisine çok teşekkür ediyoruz. Polatlı Spor Futbol Takımı ve şehrimizde bulunan, tüm futbol takımlarının, Polatlı Şehir Stadyumu Çim Sahası’ ndan, sağlıklı bir şekilde faydalanabilmesi için, Belediye Başkanımız Mürsel YILDIZKAYA ve 1926 Polatlı Belediye Spor Kulübü Yönetim Kurulu’ nun konu üzerindeki girişimlerini, memnuniyetle kamuoyuna bildiririz”ifadelerine yer Verdi.

HABER AYSUN YILMAZ BENLİ

FACEBOOK YORUMLARI