USD
4,8079
EURO
5,6041
ALTIN
189,7938

MHP HEYETİ ,YILDIZKAYA EV SAHİPLİĞİNDE PROJE TANITIM GEZİNDE…

   Polatlı Belediye başkanı Mürsel Yıldızkaya göreve geldiği günden buyan ilçede pek çok projenin startını vermiş  bir kısmı  hizmete açılırken inşaatı devam eden yeni projeler ise hafta sonu MHP Polatlı heyetinin adresi oldu.   Olağan genel kurulun ardından yeni yönetime Polatlı Belediyesi projeleri yerinde gösterilerek projelere ilişkin  Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya tarafından bilgilendirildiler. Başkan Yıldızkaya, Polatlı’nın […]

MHP HEYETİ ,YILDIZKAYA EV SAHİPLİĞİNDE PROJE TANITIM GEZİNDE…

 

 Polatlı Belediye başkanı Mürsel Yıldızkaya göreve geldiği günden buyan ilçede pek çok projenin startını vermiş  bir kısmı  hizmete açılırken inşaatı devam eden yeni projeler ise hafta sonu MHP Polatlı heyetinin adresi oldu.   Olağan genel kurulun ardından yeni yönetime Polatlı Belediyesi projeleri yerinde gösterilerek projelere ilişkin  Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya tarafından bilgilendirildiler. Başkan Yıldızkaya, Polatlı’nın değişim adreslerini tek tek gezdirdi. Polatlı  bir uçtan diğer uca gezilerek projeler  tanıtıldı.

  

 

Milliyetçi Hareket Partisi Polatlı ilçe yönetimi, Polatlı Belediyesi projelerini yerinde inceledi.  MHP İlçe Başkanı Uğur Güngör öncülüğünde , Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya MHP’nin  yeni yönetime ilçede inşaatı devam eden projeleri anlatarak   Polatlı vizyonunu anlattı.  Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya ev sahipliğinde gerçekleştirilen proje tanıtım turuna MHP Polatlı İlçe Başkanı Uğur Güngör, MHP yönetimi , MHP’li belediye meclis üyeleri  tam kadro katıldılar. Polatlı’da şehir turu atan MHP heyetinin ilk durağı Üçpınar bölgesi oldu.

Üç Pınar mevkiinde yapımı devam eden Aqua park başta olmak üzere   projeleri yerinde anlatan Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya “Polatlı Belediyesi olarak birçok projeyi hayata geçiriyoruz. Bu projeleri özellikle Belediye meclis üyelerimizin ve MHP yönetim kurulu üyelerinin yerinde görmesini ve bilgi sahibi olmasını istedik. Üçpınar Aqua Park alanı 7 bin 500 m2 arsası olan ve iki ayrı kategoride, hem bay hem de bayan şeklinde tasarladık. Giriş ve çıkışları birbirinden farklı yerlerde olan tesisimizde mahremiyet konusunda hiçbir sıkıntı yok. Su konusunda da sıkıntımız yok, Üçpınar’daki alanımızdan takviye su vereceğiz. Bu sezon yetişmeyeceğini düşünüyoruz ama sanırım yeni sezona yetişecektir. Çalışmalarımız halen devam ediyor. Polatlı’ya renk katacak bir hizmet. Bölgemizde bundan daha iyi bir tesis bulamazsınız. Biz, “bu şehir en güzeline layıktır” parolası ile bu projelerimizi bir bir hayata geçiriyoruz. İnşallah gelecek yaz hemşerilerimiz buradan faydalanacak. Orta Anadolu mevsim şartları belli. Biz aqua parktan faydalanma süresini artırmak amacıyla su ısıtıcı pompalar vasıtası ile ısıtarak havuzlardan faydalanma süresini 5 ay gibi bir süreye çıkartacağız. Bu tesisimizde güvenlik görevlilerimiz, cankurtaranlar ve diğer branşlarda görevlilerimiz olacak. Güvenliğe öncelik vereceğiz.Bu aqua parkımızın yanı başında olan yeşil alanda da bir kır düğün salonu planlıyoruz. Sadece açık olarak değil yola cepheli olarak 500 m2, iki adet kapalı salon ve karşılıklı açık alanlar planlıyoruz. Yaz aylarında çok talep var ve belediyemize ait araziyi de bu sayede sosyal amaçlı bir alan haline getireceğiz. Önümüzdeki dönem düğün sezonunu da bu hizmeti yetiştireceğiz.

“ÜÇPINAR’I PROJELERLE ÖNEMLİ ATILIMLARIN MERKEZİ HALİNE GETİRİYORUZ”

 

Şehitlik yürüyüş yolu ve Üçpınar mevkiinde bulunan yürüyüş yolumuzu birleştirerek, yeniden bir planlama ile daha nezih bir hale getireceğiz. Daha genişletilmiş ve içinde yürüyüş yolu, bisiklet yolu ve belirli aralıklarla spor aletlerinin bulunduğu bir hizmete dönüştürerek vatandaşımızın hizmetine sunacağız. Üçpınar mesire alanı, kır düğün salonu, yürüyüş yolu ve aqua park gibi projelerle önemli atılımların merkezi haline getiriyoruz.

Polatlı’da yapımı devam eden projelerden Sanayi  , Hayvan barınağı, Hayvan Pazarı , Zafer Parkı,gibi pek çok çalışmayı tanıtan Yıldızkaya “Sanayimizin girişine, bu şehre yakışan bir kapı yaptığımızı düşünüyorum. Aynı zamanda bu ön cephesinde çok mezbelelik bir durum söz konusuydu, oraya da çok dekoratif bir duvarla tamamlamış olduk. Devam ediyoruz. Bütün sanayimize hayırlı olsun diyorum. Şehrimizin girişinde de bir görsellik oluştu diye düşünüyorum. Bizim Eskişehir yolumuz aydınlatması çok iyi bir aydınlatma değil. Eski direkler var. Ben bunların değiştirilmesiyle ilgili gerekli izinleri aldım. Çünkü burada yetki bizim değil. Haymana kavşağımızdan başlayarak sanayimizin çıkışına kadar bu direklerin tamamını yeni direkler olarak, dekoratif olarak değiştireceğiz. Şu anda o da ihale aşamasında, 2018 yılında inşallah bu sanayinin yol geçişindeki farkı herkes mutlaka görecek. Aynı zamanda buradaki refüj ve kaldırım değişikliği de yapılacak. Bununla ilgili izin aldık. Karayollarının bir çalışması var, yol yenileme çalışması. Bu kaldırımları, orta refüjü tamamen değiştireceğiz. Aynı şekilde meslek lisesinin de bahçe duvarını yenilemiş olduk. Önündeki refüjü çimlendirdik ve aydınlattık. Bu taraftaki girişte görsellik oldu diye düşünüyorum. Hep yakınılan, bizim şehrimizin girişi neden kötü diye bununla ilgili çalışmalar başladı. 2018’in ilk yarısında Ağustos’unda, Temmuz’unda buradaki değişimi herkes fark edecek.

İNSANLAR BURADA DURMAK İÇİN ENDİŞE TAŞIYORLARDI

Zafer  Parkının eski halini biliyorsunuz. İnsanlar burada durmak için endişe taşıyorlardı, Şimdi nezih bir hal getrdik. İçerisi cıvıl cıvıl çocuklarla, hanımefendilerle, hemşerilerimizle dolu. Terminal binamızın olduğu alanın daha da ilerisine çok iddialı bir proje yapıyoruz. Selçuklu Mimarisinde zemin artı üç karı olan bodrumu, arşivi, otoparkı olan büyük bir belediye hizmet binası yapıyoruz. Böylece şehri ortalayacağız. Hizmetler hem Şentepe, Esentepe, Gülveren, İstiklal, Yenimahalle tarafına hem de diğer yerlere eşit oranda dağılmış olacak. Böylece şehrimizdeki trafiği de durdurmuş olacağız. Tabi bunu yaparken terminal esnafımız var. Her ne kadar terminal esnafı yetkisi bizim belediyemizde olmasa da arkadaşlarımıza geçici de olsa bir terminal inşası yaptık. Burası en az on yıl gider de, Büyükşehir belediyesi terminal yapana kadar burada daha nezih daha ferah daha temiz bir ortamda hem vatandaşlarımız hem de terminaldeki esnaf kardeşlerimiz hizmet lamaya devam edecekler. Belediye binasını da Allah izin verirse, hedef bu yıldı ama kış şartlarından dolayı ihale süresi yetişmediğinden önümüzdeki yılın ilk inşaat gününde temelini atacağız. Çok hızlı planlıyoruz. Büyün bunların bütçelerini de mali kaynaklarından temin etmiş durumdayız.Ufak parkları saymıyoruz artık yenilediğimiz onlarca park var. Mesela yunus emre parkını yeniledik, İsmail yalçın parkı yenilendi, Ali Öztürk parkı yenilendi, Kutlu Doğum Parkı, Sağlık Parkı… bunların tamamını yeniledik ve birçok mahallede yine ihtiyaca binaen yeni yeni parkları da inşa ettik. Bu bir ihtiyaç, özellikle çocuklarımız için çok önemli. Cüneyt Sertel parkımız var. Bu da mahallelinin çok kullanış olduğu bir yer. Buraya da bir değer kattığımızı düşünüyorum. İyi havalarda burası çok güzel, cıvıl cıvıl bir park halini almış durumda.

 

BİR KREŞTE ŞEHİTLİK MAHALLESİNE

 

Geçen sene hizmete açtığımız tam gün kreş var. Mimarisiyle, içindeki dekorasyonuyla iddialıyız bu konuda. ,Orta Anadolu’nun en güzel kreşi, bunun aynısını üç sınıf veya dört sınıf büyüğünü şehitlik Mahallesine  yapıyoruz. Şu anda proje aşamasında. Hedef, 2018’in eğitim öğretim yılına yetiştirmek. Aynısını yapıyoruz, aynı mimariyi koruyoruz.

POLATLI’NIN ÖNEMLİ PROJELERİNDEN BİRİDE HAYVAN PAZARI

Kapalı Pazar yerini geçen yıl hizmete açmıştık. Hizmet görülüyor, içerisinde büyük otopark alanı var. Yani artık kar, kış, sıcak soğuk demeden insanlar burada hizmet alamaya devam ediyor, bu da bizim dönemimizde yapılan bir proje.Polatlı için bir başka önemli proje olan Hayvan pazarı projemiz hızla devam ediyor. Bu da inşallah birkaç aylık bir projesi kaldı. 2018’de hizmete girecek. Burada 750-800-1000 civarı büyükbaş, 15000 civarında küçükbaş hayvan aynı anda hizmet alabilecek. Karantinası var, veteriner olacak. Hayvan pazarı, hayvancılık şehri olan Polatlı için bir ihtiyaçtı. Daha önce bunu ilkel şartlarda yapıyorduk. Nasip olursa hem ekonomiye katkı sağlayacağız hem de bu işle alakadar olan arkadaşlarımız çok daha verimli çalışabilecekler.Bir başka projemiz sosyal proje olan hayvan barınağı. O da bir ihtiyaç. Çok modern bir barınak inşa ediyoruz. Alanımız büyük, buraya yine idari bina da yapıyoruz.

ALPARSLAN TÜRKEŞ PARKI HIZLA İLERLİYOR

İnşallah burada rahmetli Başbuğ’umuzun adına yakışır bir proje olacak. Hedefimiz, yılsonuna olmasa da yılın ilk aylarına bu işi bitirmiş olmak. Buranın giriş bölümünü, bayanların el emeklerini satabileceği, baharatçıların olduğu, içerisinde küçük reyonlar olan kapalı çarşı gibi planlıyoruz. Üst katında idari ofisler ve restoran var. Arka tarafta çok geniş bir park ve aydınlatmalar olacak. Peyzajından sonra bina çok daha farklı bir hale gelecek. Yenimahalle Camisi, Alparslan Türkeş Parkı, Belediye Binası derken bu bölgede bir canlılık kendiliğinden ortaya çıkmış olacak.

HEDEFİMİZ ÖNCELİKLE ALIŞVERİŞ MERKEZİNİ AÇMAK”

Bulunduğumuz mekandaki proje, alışveriş merkezi ve yaşam merkezi; Kartaltepe Konutları ve yaşam merkezidir. 9 ayrı blok; 4 tane 4+1, 3 tane 3+1, 1 tane 2+1 ve 1 tane 1+1 şeklinde. Bu alışveriş merkezindeki hedefimiz, 2018 yılının 13 Eylül’üne yetiştirebilmek, bunun da temelini attık. Şu anda hem AVM hem de konut inşaatları yükselmeye başladı. Bu proje, 1926 yılında kurulan Polatlı Belediyesinin 91 yıllık geçmişindeki en büyük projedir. Maliyeti yıllık Polatlı Belediyesi bütçesinin üzerindedir. Yıllık bütçemizin 100 milyon civarında olduğunu düşündüğümüzde bu proje çok daha farklı bir projedir. Gördüğünüz gibi ekipler hem konut alanında hem de AVM inşaatında çalışıyor. Hedefimiz öncelikle alışveriş merkezini açmak.

KARAPINAR  ŞEHRİN SOSYAL İHTİYACINI KARŞŞILAYACAK

Burası yaklaşık 40 bin metrekarelik bir arazi. Burada kamelyalar, otopark, yeşil alanlar, mescit, oyun setleri, restoranlar, VIP restoran gibi birçok alan mevcut. Gördüğünüz gibi bütün inşaatlarımızda çalışmalar hızla devam ediyor. Burada gördüğünüz market tarzı bir alan, onun karşısında bir restoran, diğer tarafında bir havuz ve terası var. Ağaçları oldukça sık dikiyoruz. İnşaat bitti, peyzaj aşamasında çalışıyoruz, bundan sonrası daha hızlı ilerleyecek. Bu da şehrin bir başka ihtiyacını karşılayacak diye düşünüyorum, çünkü Üçpınar yetmiyor. Çok aşırı talep görüyor. Burası biraz daha o talebi rahatlatmış olacak diye düşünüyoruz. Havuzda ışık oyunları olacak. Terasta ahşap bölümler bulunacak. Mesire alanına üç dört yerden girilebiliyor. Burası Üçpınar’dan daha güzel ve kapsamlı olacak. Parkın etrafında boydan boya 850 metre yürüyüş yolu var. Ayrıca bisiklet yolu da bulunuyor. Burada ayrıca çok amaçlı bir saha bulunuyor. Otopark bölümü yaklaşık 250-300 araç alacak kapasitededir. Karşı tarafta bulunan arazi de bizim, duruma göre otopark olarak veya vatandaşın talebine göre o tarafa da ikinci etap yapabiliriz.

“HEDEFİMİZ POLATLI ÜNİVERSİTESİNİN KURULMASIDIR”

Biz göreve geldiğimizde sadece hafriyatı yapılmıştı. Malum işe başladık. Daha sonra ihaleye giren firma  işi yetiştirmediğinden dolayı o ihaleyi  fes ettik yeni bir ihale yaptık. Bu yıl eğitim öğretimin başında Gazi üniversitesine  teslim ettik. Bu bina  12005 m2.  Binadır. Yanımızdaki Hacettepe üniversitesi  5 bin m22lik yapı olduğunu düşündüğümüzde onun 2,5 katı kadar fazla bir binadır Şuanda meslek yüksek okulu olarak hizmet veriyor. .aynı anda 2,5 katı kapasitesi de vardır.  İnşallah ilerleyen günlerde açılış yapılabilirse Polatlı halkı hizmeti görecektir. Bu alanın devamında  2 bin dönümlük bir arazi planlaması bitirilmiş üniversite alanı ı olarak tahsis edilmiştir.  İnşallah bu yıl itibari ile  KYK burada yurt inşaatına başlayacak ileri ki yıllarda Fe Edebiyat fakültesi gibi başka fakültelerinde inşaatı olacaktır. Burası  Polatlı’nın üniversite alanıdır, kampüs alanıdır buradan geriye dönüş yok. İnşallah bundan sonrada binalar hızla burada yükselir. Hedefimiz Polatlı Üniversitesinin kurulmasıdır. Bununla ilgili görüşmeleri yapıyoruz,  İlgili yerlerle görüştürüyor, söylüyoruz. İnşallah ilerleyen yıllarda müstakil bir Polatlı Üniversitesi olacaktır.  Çünkü  Gazi Üniversitesi rektörümüz de bu konuda bir iradesi var, burada Polatlı’nın kendi başına müstakil bir üniversitesine sahip olması gerektiği ile ilgili bizimle aynı şeyleri düşünüyor. Polatlı eğitim öğretim hayatına hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Tamamı Polatlı belediyesi kaynakları   ve bazı hayır severlerin destekleri ile yapılmıştır. yüzde 95 Polatlı belediyesinin kaynakları ile yapılmış bir eserdir. Polatlı Sosyal Bilimler Meslek Yüksek okulu da eğitim faaliyetine  devam ediyor.

HAZİNEDEN TAHSİS  YAPILDIĞINDA  TADİLATA BAŞLAYACAĞIZ”

Eski Şafak yurdu olarak bilinen hazneye ait yurdun  tahsisi ile ilgili gelişmeyi bekliyoruz. Oranın tahsisi durumunda Polatlı Belediyesi olarak her türlü inisiyatifi  alacak o binaya tadilat yapacağız.  Tahsisten sonra tadilat yapabilmek için  takriben  1 aylık bir zaman gerekiyor. Hazırlığımızı yaptık, fiyatları aldık yapacağımız işi biliyoruz. Tadilatımızı yaptıktan sonra 1 ay içinde kız yurdu olarak hizmete açmış oluruz. KYK Burada yeni inşaatlara başlayacak alanımız ok büyük. Zamanla Fen Edebiyat Fakültemizde buraya taşınacaktır. Buraya bir nizamiye girişi de planlıyoruz. Daha nezih bir aydınlatma ile buranın kampüs alanı olmasını çocuklarımızın iyi bir eğitimci olmalarını planlıyoruz.

“DAHA ÖNCEKİ DÖNEMDE VERİLEN SÖZ YERİNE GETİRİLEMEDİ”

 

Burası Toprak Mahsullerine ait bir depolama alanı. Burası tarihi bir bina, tescilli bir binadır. Burası bir önceki dönem ihale edilmişti restorasyon yapılması için ve buranın bitimi de 2013 yılıydı aslında. Yani daha önceki dönemde verilen söz yerine getirilemedi. Biz geldikten sonra yeni bir ihaleyle başladık. Burayı bir esnaf odası gibi, STK’lara, Kent Konseyimize burada olacak, muhtarlar derneğimize yer vermiştik, demirci, bakırcı, terzi gibi yerler olacak. Çok amaçlı salon var. Küçük konferanslar yapılabilecek, aynı zamanda nikah salonu da olacak. İhtiyaca göre kullanılabilecek. Yukarı katta da bölmeler var. Eski marketin olduğu alan, dışlardaki alana gençlik merkezi inşa ediyoruz. 31 Ekim tarihinde ihalesi yapılıyor. İçerisinde cep sinemaların, gençlik merkezlerinin, teknoloji maketin, çocuk oyun alanlarının, spor salonlarının, kafeteryaların olduğu ciddi bir proje yapıyoruz. Tam onun karşısında şu anda sahanın olduğu alanda asansörlü bir otopark yapacağız Onun ihalesi de 7 Kasım’da yapılacak. Gençlik merkezini 2018’in sonuna, otoparkı da 2018’in 13 Eylül’üne yetiştirmeyi planlıyoruz. Biz Polatlı Belediyesi’nin en çok proje üreten dönemini yaşıyoruz. Bunun yanında bizim köylerimize, mahallelerimize, okullarımıza, camilerimize yaptıklarımızı zaten saymıyorum. Rutin işlerimiz devam ediyor. büyük eserlerimizi görme fırsatına sahip olduk. Bunun yanında birkaç köye mahalle konağı, Çamlıca’ya çok amaçlı salon gibi projelerimiz de var. Bunların hepsi 2018- 2019’un başı gibi hayata geçecek projelerimiz. Şimdiden Polatlılı vatandaşlarımıza hayırlı uğurlu olsun, güle güle kullansınlar”dedi.

HABER AYSUN YILMAZ BENLİ

FACEBOOK YORUMLARI