USD
4,8063
EURO
5,6035
ALTIN
189,7493

 İYİ PARTİ BASINLA BULUŞTU

İyi Parti Polatlı  İlçe Başkanı Yetkin Öztürk 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısı ile gazetecilerle  bir  araya geldi.    Gazetecilerle Çatı Cafe de  öğle yemeğinde buluşan İyi Parti  ilçe yönetimi gazetecilerin özel gününü kutladı. İyi Parti ileç başkanı Yetkin Öztürk gündeme ilişkin merak edilenleri cevaplayarak merakları giderdi.         10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü […]

 İYİ PARTİ BASINLA BULUŞTU

İyi Parti Polatlı  İlçe Başkanı Yetkin Öztürk 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısı ile gazetecilerle  bir  araya geldi.    Gazetecilerle Çatı Cafe de  öğle yemeğinde buluşan İyi Parti  ilçe yönetimi gazetecilerin özel gününü kutladı. İyi Parti ileç başkanı Yetkin Öztürk gündeme ilişkin merak edilenleri cevaplayarak merakları giderdi.

 

 

 

 

10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü dolayısı ile İyi Parti Polatlı İlçe başkanlığı gazetecilerle yemekte bir araya geldi.  İyi Parti İlçe Başkanı Yetkin Öztürk ve kurmayları ilçede görev yapan gazetecileri ağırladılar. Gazetecilik Mesleğinden Gelen Başkan Öztürk gazeteciler gününe özel yaptığı açıklamada “ Gazeteciler tam anlamı ile gazetecilik mesleğini icra edemiyorlar. Bu yerel ve ulusal basında bu şekilde Bu hepimizin canını acıtıyor ama şu anki şartlar bu durumda çokta bizlerin yapacağı bir şey yok. İyi parti ailesi olarak bundan 80 gün önce şahsıma Türkiye ilk ilçe başkanlığı görevi tebliğ edildi. Çalışmalarımıza ilçe içinde tüm kanat önderleri ile başladık. Siyasi görüş fark etmeksizin Ak parti, milli selamet, refah kökenli, MHP, CHP, İşçi partisinde de siyaset yapmış ve yapmakta olan Polatlılı kanaat önderlerimizle 50 günlük bir istişare turumuz oldu. İyi partinin bize ilçe başkan görevi verdikten sonra kendileri ile siyaset yapmak istediğimizi ifade ettik, önerilerini ve görüşlerini bizimle paylaştılar. 25 Ekim 2017 tarihinde kurulan partimizin 16 Aralık tarihinde ilçe teşkilatımızı kurarak il başkanlığı ve genel merkezimize teslim ettik. 33 asil ve yedek yönetim kurulu üyesi 33 de danışma meclisimizden oluşan 99 kişilik bir heyetle yola çıktık.

 

“15 TEMMUZ 2018 YILINDA OLACAKMIŞ GİBİ ÇALIŞMALARIMIZI PLANLADIK”

Kuruluşumuzun hemen akabinde birçok faaliyetlere katılmaya çalıştık, Polatlı da 700’e yakın esnaf ziyareti yaptık. Yaptığımız görüşmelerde gördük ki; bu partinin birileri tarafından kurulmadığını malum birileri tarafından İyi Partinin proje parti olduğu birileri tarafından finanse edildiğini ifade edilen cümlelerle de karşılaştık. Sahaya indiğimizde bunun halk tarafından kurulduğunu müşahede etmiş olduk. Yıllarca siyaset yapmış biri olarak hiç bu kadar net bir şekilde  bu partiye  ihtiyaç odluğunu, kurulması gerektiğini ve destek verileceğini ifade eden bir kitle ile karşılaşmamıştım.3 Aralık engelliler Günü dolayısı ile üç özel okulumuz ve Polatlı Belediyesi Cemil Meriç engelsiz hayat merkezimizi  ziyaret ettik. İlçemizde stk kongreleri oluyor  kongreler yönetim kurulu üyelerimizle katıldık. Köylerimizde ziyaretlere ve ev toplantılarına başladık . Bunların hiç birine biz randevu talep edilerek değil biz davet edilerek katıldık .Hemen hemen her aksam ev ve site toplantıları yaparak, partimizi projelerimizi , tüzüğümüzü ve yönetim kurulu arkadaşlarımızı  anlatıyoruz. Bu yapıyı hemojen bir şekilde dağıttık, MHP kökenli , CHP’den kendini  sosyal demokrat   olarak adlandıran  milli selamet veya Ak partiye  yakın siyaset yapan  Doğruyol ve Anap  geleneğinden gelen arkadaşlarımızın hepsine kurucular kuruluda yer verdik.  Tüzük gereği  bir çok siyasi partide olmayan konularımız var şuanda komisyonlarımızı oluşturuyoruz. 19 ocak itibari ile 82 köy 13 mahallemizde teşkilatlanmamızı tamamlamış olacağız.40 gün içinde olağan 1. Kongremizi yapacağız 2018 yılında bir seçim bekleniyor. İyi parti olarak 59 vilayette teşkilatlanmamızı  yaptık,   seçim şartı olan ilçelerde 3/1 teşkilatlanmalarımızda oluşturuldu sadece kongre hazırlıklarımız kaldı. Bundan sonraki tüm süreci 15 temmuz 2018 yılında olacakmış gibi çalışmalarımızı planladık” dedi.

AÇILIŞA AKŞENER GELECEK

Genel başkanız   Meral Akşener’in katılacağı açılış programı  tertipliyoruz. Mart ayında3 gün sürecek  Türkiye’nin en büyük çalıştayını  tertipleyeceğiz”dedi.  Öztürk “ Bizimle ilgili her şeyi  yazabilirsiniz kırılma küsme olmaz. Bende sarı basın kartlı bir gazeteciyim sizlere söz veriyorum bu konuda kimseye sitemimiz olmayacaktır. Bu konuda iyi parti olarak örnek olmak istiyoruz eleştiriye açığız önerileriniz başımızın üstüne dedi.

VATANPERVERLİK ÜNİFORMALARINI GİYMELERİNİ İSTEDİK

Gazetecilerin sorularını cevaplandıran  İyi Parti İlçe başkanı Yetkin Öztürk Siyasi konumlandırma sorusuna “ kendimi konumladığım yer Türk milliyetçisiyim bundan asla taviz vermedim vermemde. İyi partinin tüzük hazırlanmasında emeğim vardır. Hiçbir arkadaşımızdan gömleğini değiştirmesini istemedik  kendini nerede ait hissediyorsa öyle katkı sunarak iyi parti çatısı altında vatanperverlik üniformasını giymesini istedik” dedi.

Öztürk gazetecilerin sorularını cevaplandırdı. İyi Parti İlçe Başkanı Yetkin Öztürk ,  Belediye başkanı Mürsel Yıldızkaya’nın  kamuoyunda  çokça konuşulduğu iddiası ile iyi partiye geçip geçemeyeceği noktasında bir algının oluştuğu  her hangi bir  görüşmenin  yapılıp yapılmadığı sorusuna ise “ partimizi kuruluşunda ilk olarak MHP  ilçe başkanı  Uğur Güngör ikinci Görüştüm kişi ise Belediye Başkanı Mürsel Yıdızkaya’dır   Görüştüğüm konular şudur “MHP ve ülkü ocaklarının kuruluş ve devamında tarlada izimiz var. Ben duygusal yapıya sahibim.  Bu bir tercihti şahsı böyle bir tercihte bulundum. Sizden ricam şudur bu süreçte  birbirimizi kıracak ilerde unutamayacağımız hadiseler yaşanmasına sebep verecek ortamlarda mümkün olduğu kadar kaçınılması  yönünde ricada bulundum. Her ikisi de bu konuda  böyle bir şey yaşanmayacaktır siyaset asla dostlukların önüne geçemeyecektir buna da müsaade etmeyeceklerini söylediler. Sözlerini de tuttular şahsım ve partim adına en ufak bir ima yada hakaretle karşılaşmadım. Yönetiminle   benim istifa edip geldiğim tabanımla bu konuda polemiğe girilmemesi şahıslar üzerine konuşmamalarını  rica ettim. Mürsel Yıldızkaya’nın     kendisinin partimiz belediye başkan adayı  olduğu soruları soruluyor. Kendisi ile bu konuda asla her hangi bir görüşmememiz olamamıştır. Mürsel Yıldızkaya MHP de siyaset yapıyor bizim için MHP sayfası kapanmıştır iyi parti sayfası açılmıştır. Hiçbir arkadaşıma istifa edip gelin demedim bunun aksini kimse ispatlayamaz Belediye başkanlığı adaylığı ile ilgili ötekisi berikisi hiç bir görüşmem olamamıştır”dedi.

HABER-AYSUN YILMAZ BENLİ

 

FACEBOOK YORUMLARI