USD
4,8056
EURO
5,6046
ALTIN
189,7614

TÜRKİYE’NİN OSCAR ADAYI ‘AYLA’ POLATLIDA 5 BİN KİŞİ İZLEDİ

Polatlı Belediye Sineması vatandaşlardan gelen yoğun istek üzerine tüm Türkiye’de büyük beğeni toplayan Ayla filmini 13 Eylül Kültür Merkezi’nde izleyiciler ile buluştu.. Türkiye’nin Oscar Adayı seçilen Ayla 5 – 10 Ocak tarihleri arasında her gün 13.30, 16.30 ve 19.30 saatlerinde Polatlılı sinemaseverler  için gösterime girdi. Ayla filmini Polatlı’da yaklaşık 5 bin kişi izledi.           Yönetmen […]

TÜRKİYE’NİN OSCAR ADAYI ‘AYLA’ POLATLIDA 5 BİN KİŞİ İZLEDİ

Polatlı Belediye Sineması vatandaşlardan gelen yoğun istek üzerine tüm Türkiye’de büyük beğeni toplayan Ayla filmini 13 Eylül Kültür Merkezi’nde izleyiciler ile buluştu.. Türkiye’nin Oscar Adayı seçilen Ayla 5 – 10 Ocak tarihleri arasında her gün 13.30, 16.30 ve 19.30 saatlerinde Polatlılı sinemaseverler  için gösterime girdi. Ayla filmini Polatlı’da yaklaşık 5 bin kişi izledi.

 

 

 

 

 

Yönetmen koltuğunda reklam filmleriyle dikkat çeken Can Ulkay’ın oturduğu film Kore Savaşı’nda yaşanan gerçek ve dramatik bir hikayeyi beyazperdeye taşıdı. Polatlı Belediye Sineması 5 günlük sürede binlerce kişiyi ağırladı.  5-10 Ocak tarihleri arasında gösterine giren Ayla fimini yaklaşık 5 bin kişi izledi.

AYLA

Yönetmen: Can Ulkay

Oyuncular: Çetin Tekindor, Taner Birsel, İsmail Hacıoğlu, Ali Atay

Tür:  Dram

Ülke: Türkiye

ÖZET VE DETAYLAR

1950 yılında savaşta yer alan Süleyman Astsubay savaş meydanında küçük bir kız bulur. 5 yaşındaki bu Koreli kız yetimdir ve nereye gideceğini bilmemektedir. Astsubay kızı yanına alır ve Ayla ismini verir. Birliğin neşesi haline gelen Ayla ile astsubay kısa sürede baba-kız gibi olurlar. Ancak 15 ay sonunda birliğin Türkiye’ye geri dönme kararı çıkar. Ayla’yı bırakıp dönmek istemeyen Süleyman Astsubay her yolu denese de Kore kanunlarını aşamaz. Küçük kızı geride bırakmak zorunda kalan Süleyman ve yetimlere uygulanan sisteme dahil olarak yetimhaneye verilecek olan Ayla son vedalarında tekrar bir araya gelmeye söz verirler. Yıllar ikiliyi yeniden buluşturacak mıdır ?

HABER-AYSUN YILMAZ BENLİ

FACEBOOK YORUMLARI