USD
4,7992
EURO
5,6005
ALTIN
189,4407

BİR DOKUNUP BİN AH İŞİTTİLER

OVACIK VE KURMAYLARI ESNAFLARI DİNLİYOR  Ovacık “ Hedefimiz Atatürk’ün yolu, yolumuz belli bize sadece varmak kaldı.”   Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı ilçe örgütü esnaf gezilerine ağırlık verdi. Polatlı’da yarın seçim olacakmış gibi çalıştıklarını belirterek sahada vatandaşı , dükkanında esnafı dinlediklerini belirten CHP Polatlı İlçe Başkanı Selami Ovacık esnafının sorunlarını dinledi.  Polatlı’da Necatibey  Caddesi’nde  esnafları iş yerlerinde ziyaret ederek dertlerini ve  taleplerini dinleyen […]

BİR DOKUNUP BİN AH İŞİTTİLER

OVACIK VE KURMAYLARI ESNAFLARI DİNLİYOR

 Ovacık “ Hedefimiz Atatürk’ün yolu, yolumuz belli bize sadece varmak kaldı.” 

 Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı ilçe örgütü esnaf gezilerine ağırlık verdi. Polatlı’da yarın seçim olacakmış gibi çalıştıklarını belirterek sahada vatandaşı , dükkanında esnafı dinlediklerini belirten CHP Polatlı İlçe Başkanı Selami Ovacık esnafının sorunlarını dinledi.

 Polatlı’da Necatibey  Caddesi’nde  esnafları iş yerlerinde ziyaret ederek dertlerini ve  taleplerini dinleyen Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı İlçe Başkanı Selami Ovacık kurmayları ile birlikte saha gezisinde.  Esnafın sorunlarını dinleyerek çözüm hemhal olan CHP İlçe Başkanı Ovacık, esnafın çok sıkıntılı günlerden geçtiğine dikkat çekti.

 KİMİSİ DOKUNUR DOKUNMAZ SORUNLARINI SIRALAMAYA BAŞLIYOR

CHP İlçe Başkanı Selami Ovacık “Esnaf ziyaretlerine devam ediyoruz, bugün de Necatibey Caddesindeki esnafımıza merhaba dedik ellerini sıktık sorunlarını dinledik, esnaf son derece rahatsız bir dokun bin ah işit kimisi sorunlar o kadar çok ki hangisinden başlayayım diyor kimisi dokunur dokunmaz sorunlarını sıralamaya başlıyor.

Esnaf, artık  iktidarın mevcut ekonomi politikası ile ülkeyi idare etmesi imkansızdır, bu politika sürdürülebilir bir politika değildir biz bittik demektedir. Yalnız bırakıldık, devleti idare edenler bir gün kapımızı açıpta bizim dertlerimizi ve sorunlarımızı sormuyorlar, sormadıkları gibi uygulamalarıyla da sorunların çözümüne yönelik bir programlarının olmadığını da görüyoruz. Çünkü kazanamadığımız gibi her gün gelen zamlardan bıktık artan döviz kurları nedeniyle çok yakında dükkanımı kapatacağım diyen bir çok esnafımız var. Gelen zamlara vatandaş olarak tepki koymadıkça tepemize binmeye devam ediyorlar siz yemeyin içmeyin bizim getireceğimiz zamlara çalışın diyorlar artık bu iktidarın değişmesi gerektiğini felsefesi insan odaklı bir iktidarın gelmesini arzu ediyoruz diyorlar. Kamu iktisadi kurumların tamamını sattılar doymadılar şimdi de şeker fabrikalarını satıyorlar, toplum buna ses çıkarmadıkça ülkeyi uçuruma götürecekler kamu görevi yapan bir sivil toplum kuruluşu olarak sizler bizim bu sorunlarımızı yetkililere iletin diyorlar.

Çocuklarımızın geleceğinden endişe ediyoruz, OHAL nedeniyle bir bahane bulacaklarını okudukları okuldan atılacakları endişesini taşıyoruz. Demokratik hak ve özgürlüklerin ortadan kaldırıldığı bir ortamda para dolaşmıyor kimse alış veriş yapamıyor dolaysıyla bizim bu ortamda  esnaflığı sürdürebilmemiz zor görülüyor diyorlar.

Dış politikada ülkenin geldiği nokta ortada, emperyalist  güçler, ortadoğuda gelecek için enerji ve petrol noktalarına hakim olmak için üsler kurarken, silah pazarlarken bizim ne yaptığımız belli değil bu güçlerin jandarmalığını yapıyoruz. Mehmetciğimiz kime hizmet ediyor”dedi.

HABER-AYSUN YILMAZ BENLİ

FACEBOOK YORUMLARI