USD
4,7938
EURO
5,6049
ALTIN
189,2448

POLATLI’DA TİYATRO GÜNLERİ SONA ERDİ

ULUSLARARASI KRAL MİDAS TİYATRO FESTİVALİ TAMAMLANDI Polatlı Belediyesi öncülüğünde Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nden ve Türkiye’den önemli tiyatro gruplarını Polatlı’da sanatseverlerle buluşturan  Uluslararası 2. Kral Midas Tiyatro Festivali sona erdi.  Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya tarafından geleneksel hale getirilen ve geçtiğimiz yıl vatandaşlardan büyük ilgi gören Kral Midas Tiyatro Festivali bu yılda Polatlılıları tiyatroya doyurdu. Türkiye’den ve yurt dışından olmak üzere toplam 16 oyunun sahnelendiği […]

POLATLI’DA TİYATRO GÜNLERİ SONA ERDİ

  1. ULUSLARARASI KRAL MİDAS TİYATRO FESTİVALİ TAMAMLANDI

Polatlı Belediyesi öncülüğünde Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nden ve Türkiye’den önemli tiyatro gruplarını Polatlı’da sanatseverlerle buluşturan  Uluslararası 2. Kral Midas Tiyatro Festivali sona erdi.

 Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya tarafından geleneksel hale getirilen ve geçtiğimiz yıl vatandaşlardan büyük ilgi gören Kral Midas Tiyatro Festivali bu yılda Polatlılıları tiyatroya doyurdu. Türkiye’den ve yurt dışından olmak üzere toplam 16 oyunun sahnelendiği  festival tamamlandı. Festival kapsamında sahnelenen tüm oyunlar ücretsiz olarak seyircilerle buluştu. Uluslararası 2. Kral Midas Tiyatro Festivali’nin açılışı 5 Nisan Perşembe günü başlayarak  bu yılda başarı ile tamamlandı.

BAŞKAN YILDIZKAYA; “SANATIN KALBİ BİR HAFTA BOYUNCA ŞEHRİMİZDE ATACAK”

Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya Uluslararası 2. Kral Midas Tiyatro Festivali ile ilgili yaptığı açıklamada; “5 Nisan Perşembe günü geleneksel hale getirdiğimiz Uluslararası Kral Midas Tiyatro Festivali’nin ikincisini başlattık. Türkiye’nin dört bir yanından yüzlerce sanatseveri şehrimizde ağırladık. Sanatın en önemli dallarından biri olan tiyatro alanında Polatlımıza uluslararası bir festival kazandırmış olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Kral Midas Tiyatro Festivali’nin kültürel açıdan büyük bir altyapıya sahip olan şehrimize değer kattığını düşünüyorum”dedi.

FESTİVALDE  BOYUNCA HER GÜN İKİ OYUN SERGİLENDİ

Uluslararası 2. Kral Midas Tiyatro Festivali kapsamında 13 Eylül Kültür Merkezi’nde her gün ücretsiz olarak iki oyun sanatseverler ile buluştu

Yozgat Sanat Tiyatrosu ‘Ortaya Karışık’Gazimağusa Belediye Tiyatrosu ‘Aman Aman Canikom’

Misal Sanat ‘Minnak Kayıp’, Gaziemir Belediye Tiyatrosu ‘Başarılarımı Karılarıma Borçluyum’

Balonlara Fısıldayan Adam, Tiyatro Cezve ‘Hücre’, Gökhan Şanlı ‘İllüzyon Show’

 Giresun Belediye Tiyatrosu ‘7 Kocalı Hürmüz’,Tiyatro Hayalhane ‘Neşeli Orman’

Kayı Boyu Sanat Merkezi ‘Gitmesen Olmaz Mı’,Dubble Show, Yüksek İhtisas Tiyatro Topluluğu ‘Sevgili Doktor’

HABER-ALİ KÖKSAL

FACEBOOK YORUMLARI