• Dolar 7,8158
    Euro 9,4809
  • Altın 461.388
    Bist 1330.87
  • 10° Ankara

MUHTAR POLİS BASKININI OĞLUNA HABER VERDİ

POLİS KAÇAK SİGARA VE TÜTÜNE EL KOYDU

KIYMAZ ESNAFIN SORUNLARINI ANLATTI

İŞİNİ KAYBEDENLERİN İTİYAÇLARINI BAŞAN YAVAŞ KARŞILAYACAK

POLATLI HALK OTOBÜSLERİ ANKARA'DA İLÇE GARAJINDAN KALKACAK

BÜYÜKŞEHİRDEN POLATLI'NIN TALEPLERİNE ONAY

Güncel

Güncel Haberleri

BİLİM DENEY MERKEZİ DEPREM EĞİTİMLERİNİ ONLINE PLATFORMA TAŞIDI

20.11.2020 10:13
BİLİM DENEY MERKEZİ DEPREM EĞİTİMLERİNİ ONLINE PLATFORMA TAŞIDI

Bilim Deney Merkezi aracılığıyla AKUT iş birliği içerisinde bugüne dek 470 bine yakın kişiye uygulamalı deprem eğitimi veren Büyükşehir Belediyesi, pandemi nedeniyle bu eğitimlerini de online platforma taşıdı.

Çocukları erken yaşta bilimle tanıştırmak için ‘Gelecek Eskişehir’den Geçecek’ sloganıyla hizmet veren Bilim Deney Merkezi, başta çocuklar olmak üzere tüm vatandaşları deprem konusunda da bilinçlendiriyor. Pandemi nedeniyle Mart ayından beri ziyarete kapalı olan ve çocuklar ile online atölyeler ile buluşan Bilim Deney Merkezi, AKUT iş birliği içerisinde verdiği deprem eğitimlerini de online platforma taşıdı.

Her türlü kamu kurum, kuruluş ile özel şirketlere ücretsiz eğitim vermeye hazır olduklarını ifade eden Bilim Deney Merkezi yetkilileri, ilk online eğitimin İzmir’den özel bir firmaya verildiğini belirttiler. Yaklaşık 1 saat süren eğitim sonunda soru-cevap şeklinde katılımcıların bilgilendirilmeye çalışıldığını belirten yetkililer, randevulu sistem ile eğitimlerden herkesin faydalanabileceğini ifade ettiler.

Bugüne dek çoğunluğu çocuk olmak üzere 470 binin üzerinde kişin bu eğitimlerden faydalandığını belirten yetkililer, 444 8 236 üzerinden deprem eğitimleri hakkında vatandaşların bilgiler alabileceğini ifade ettiler.