Avukat Ali Kuş, CHP’den meclis üyeliği adaylığını açıkladı

Avukat Ali Kuş, CHP’den meclis üyeliği adaylığını açıkladı
Avukat Ali Kuş, CHP Polatlı İlçe Teşkilatına meclis üyeliğine aday adaylığına başvurusunu yaptı.07.01.2014 10:09

47 yaşındaki Avukat Ali Kuş CHP Polatlı İlçe Teşkilatına meclis üyeliğine aday adaylığına başvurusunu yaptı. Başvuru belgesini alan CHP İlçe Başkanı Ömer Lütfü Türker ‘hayırlı olsun’ dileklerinde bulundu.Ardından Avukat Ali Kuş kendini tanıttı. Kuş “1967 Yağcıoğlu Köyü doğumluyum. Polatlı'da serbest avukatlık yapıyorum. Avukatlığa başlamadan önce Endüstri Meslek Lisesi'nde 13 yıl elektrik atölye öğretmenliği yaptım. Polatlı'da pek çok sivil toplum kuruluşunda yönetici düzeyinde çalıştım. Dosyamı hazırladım ve bugün de Cumhuriyet Halk Partisi Belediye Meclis Üyeliğine başvurumu yapıyorum.”dedi.

HER TARAFI BETONLA KAPLADILAR

Polatlı’nın son 10 yıldır kötü yönetildiğini ifade eden Avukat Ali Kuş, “1978 yılında Cumhuriyet Okulu'nda eğitim öğretim hayatıma başladım ve o günden beri Polatlı'dayım. 30 yılı aşkındır içinde bulunduğum ilçenin sorunlarını biliyorum. Polatlı özellikle son 10 yıldır kötü yönetiliyor. İlçenin imarı, mimarı ve çevresi bozuldu. Binlerce insanın yaşadığı ilçeye yakışmayan bir Polatlı var şuanda.  İlçemizin otopark ve çevre sorunu var. Mevcut belediye her boş bulduğu alanın yüzde 90'ının betonla kaplıyor ve park yaptığını zannediyor. Park bu değildir. En son eski hastane alanında park yapıldı ve buranın yüzde 85 ile yüzde 90 oranında beton kaplandı. Onlarca kamyon geldi, tonlarca beton döküldü. Mevcut belediyenin imar kirliliği, mimarının bozulması, otopark sorunu ve özellikle otoparklardan topladığı paranın nereye harcandığı belli değil.”

TAŞIN ALTINA ELİMİ KOYDUM

“Bütün bu sorunların çözümünde Cumhuriyet Halk Partili Belediyenin başarılı olacağını düşündüğüm, sosyal demokrat bir belediyecilik gerek olduğuna inandığım için; taşın altına elimi koydum ve Mart ayında yapılacak olan seçimlerde belediye meclis üyeliğine başvuruyorum.”dedi.

BAŞVURU SAYISI HER GEÇEN GÜN ARTIYOR

CHP İlçe Başkanı Ömer Lütfü Türker ise bir gazetecinin meclis üyeliğine kaç başvuru oldu sorusuna binaen “Şuan net bir rakam vermemiz doğru olmaz. Her geçen gün  başvuru sayımız artıyor. Sözlü olarak da başvuru yapan arkadaşlarımız var. Çok sayıda arkadaşımız müracaatlarını gerçekleştirecek. Bugüne kadar belediye başkan adayı belli olmayan partiler var. Adayı belli olmadan bir sürü arkadaş müracaat yapıyor. Önümüzdeki hafta içerisinde de arkadaşlarımız dosyalarını teslim ederek resmi başvurularını yapacaklar.  “dedi.

ÖNEMLİ OLAN BAŞVURU SAYISI DEĞİL BAŞVURANLARIN NİTELİĞİDİR

CHP Polatlı Belediye Başkan Adayı tufan Bural ise aday sayının önemli olmadığını, başvuru yapan insanların niteliği önemli olduğunu ifade etti. Bural “Aday olup ilçe yönetimlerini ve ilçe başkanını tanımayan belediye meclis üyesi adaylarını siyasi partilerde görmekteyiz. O yüzden nitelik önemlidir. Nitelikli kişiler bunun için büyük önem taşıyor. Eğer bir yerde bir makam, mevki için bir belediyeden meclis üyesi adayı oluyorsa ve bu aday arkadaşlar ilçe başkanını ve ilçe yönetimini tanımıyorsa bunun adı adaylık değil; siyasi rant elde edip istediği makama atanmak istemektir. Onun için adaylık; Cumhuriyet Halk Partisi'nde diğer siyasi partilerdeki gibi gerçekleşmez ve gerçekleşmeyecektir de.”dedi. 


Etiketler: chp -meclis -üyesi -ali -kuş -polatlı

Diğer POLATLI HABERLER haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.