Sağlık Parkı ay sonunda açılıyor

Sağlık Parkı ay sonunda açılıyor
Turan Caddesi üzerinde bulunan eski Devlet Hastanesi binasının yıkımı ile başlayan yeşil kuşak çalışması devam ediyor. Yeşil alanların arttırılması için başlatılan park projesinde, belediye ekipleri çalışmaları sürdürerek parkı yaz sonuna kadar tamamlanmaya çalışıyor.05.10.2013 12:26

Polatlı’nın merkezinde bulunan ve Polatlı’nın ilk Devlet Hastanesi, Şehitlik Mahallesi’ndeki yeni binasına taşınmasının ardından boşalan eski hastane binası yıllar önce boşaltılmıştı. Bir süre Sağlık Ocağı,Diş ve Ağız Sağlığı Merkezi olarak hizmet veren bina, geçtiğimiz yıl yıkılmıştı. Yerine ne yapılacağı uzun süre tartışılırken sonunda kararlaştırılan park projesi yaz mevsiminin başında başladı. Şimdilerde yeşil kuşak oluşturmak için çalışmaların yürütüldüğü eski hastanenin yerinde çalışmalar hızlandı. Ekipler, belirlenen proje üzerinden çalışmaları sürdürerek Polatlı’nın çehresini değiştirmeye devam ediyor. Polatlı Belediyesi’nin son meclis toplantısında da park projelerinin tamamlanmasına ilişkin konulara değinildi. Buna göre; Sağlık Parkı, eski itfaiye binası alanında yapılan park ve Şehitlik kaşında yapımıdevam eden Kutlu Doğum Parkı Ekim ayı sonunda yapımı tamamlanarak açılışıgerçekleştirilecek.

“BUNUN ADI ŞEHİRCİLİKTİR, KENDİ İNSANINI DÜŞÜNMEKTİR”

Geçtiğimiz günlerde sözlerinde yeşil kuşak çalışmalarına yer veren Belediye Başkanı Yakup Çelik, Polatlı genelinde yürütülen park çalışmalarında ciddi yol kat ettiklerini söyledi. Çelik, “Yeşil alan olarak hem şehir içinde hem şehrin dışında bir yeşil kuşak oluşturma bağlamında çok ciddi bir takım çalışmalar yapıldı. 10 yıl önceki park sayımıza bakalım, şu andaki park sayımıza bakalım ki isim isimde bunları verebilirim…Sadece ve sadece demiryollarının etrafındaki alanda yaptığımız 19 dönümlük yeşil alan çalışması bile bir şey anlatmaya yeter. Bir başına büyük bir iştir. 15 güne kadar eski hastana alanında yürüttüğümüz Sağlık Parkıçalışmasınıtamamladığımızda Turan Caddesi’nde oluşturduğumuz yeşil kuşak dahi bir başına iştir. Niye? Hastaneyi kaldırıyorsunuz, bunu yapabilmeniz için Sağlık Bakanlığından izin almanız gerekiyor. Onu çözüyorsunuz, Milli Emlak’a gidip oradaki bulunan Sağlık Bakanlığına tahsisi kaldırtıyorsunuz, Belediye’nin üzerine tahsisi gerçekleştiriyorsunuz. Ve imar geçirip satmış olsanız eski parayla 4-5 trilyondan aşağıya gitmez, değerli bir yer. Satsanız 4-5 milyondan aşağı gitmez, siz satmayı kafanızdan geçirmiyorsunuz orayı beton yığınlarından kurtaralım da insanlar daha rahat yaşasın diye 1 milyon daha harcayarak üzerine yeşil alan yapıyorsunuz. Bunun adı şehirciliktir, kendi insanını düşünmektir. Bunun adı yıllardır siyaseti hep insan için yapıyoruz diyenlerin unuttuğu insanımıza değer vermektir. Polatlı bizimle kazanıyor, okullar kazanıyor, yeşil alanlar kazanıyor, yene hastaneler, yüksek hızlı trenler kazanıyor. Turizmde kazanıyor. Kazandı ve kazanmaya devam ediyor. Yenimahalle caminin yanındaki alana park inşa ediyoruz. Orada bulunan itfaiyemizi aşağıya Gülveren Mahallesine taşıdık. Orada yaptığımız itfaiye binası Polatlımızın önümüzdeki 40 yılına hitap edecek tesislerine kavuşmuş durumdadır.”sözlerini kaydetti.

PARKIN YAZ SONUNA KADAR TAMAMLANMASI HEDEFLENİYOR

Gün geçtikçe hız kazanan çalışmalarda belediye ekipleri, tahmini süre olan yaz sonuna kadar parkın tamamlanması için çalışmalarını sürdürüyor. Bu sayedeşehrin merkezinde bulunan ölü alan değerlendirilmiş olacak. Polatlılıvatandaşlar arasında yapılan anket sonrasında bölgeye yapılacak çalışma, Belediye BaşkanıYakup Çelik tarafından yeşil alan olarak belirlenmişti.


Etiketler: polatlı -sağlık -parkı -ay -sonunda -açılıyor

Diğer POLATLI HABERLER haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.