• Dolar 7,4294
    Euro 8,982
  • Altın 412.302
    Bist 1471.39
  • Ankara

BİZ '' BU BÜYÜK DESTANIN ZAFERİN EV SAHİBİYİZ''

CHP ,ESNAF ZİYARETİ TURUNDA

POLATLI ÇİFTÇİSİNE % 90 HİBELİ BUĞDAY TOHUMU DESTEĞİ

BAŞKAN DEMİR, ŞOFÖRLER ODASINI ZİYARET ETTİ

BAŞKAN YAVAŞ'A BİR ŞEFFAF YÖNETİM ÖDÜLÜ DAHA

SAHADA ÇALIŞAN MUHABİR AŞILANMALI

Polatlı

Polatlı Haberleri

55 TABLETİN ÜZERİNE 75 ADET DAHA KOYARAK EĞİTİME DESTEK VERDİLER

21.01.2021 09:52
55 TABLETİN ÜZERİNE 75 ADET DAHA KOYARAK EĞİTİME DESTEK VERDİLER

 

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) her yıl eğitim ve öğretime katkı sunmak amacı ile öğrencilere yapılan eğitim desteğinde bu yıl pandemi dolayısı ile uzaktan eğitime katkı sağladı. Polatlı Ticaret Borsasına gönderilen 55 adet tabletin üzerine Polatlı Ticaret Borsası 55 tablet katkısı sunarken 20 adet tablette yine ticaret borsası meclis ve üyelerince karşılanarak toplamda 130 tablet ihtiyaç sahibi öğrencilere verilmek üzere ilçe milli eğitim müdürü Yusuf Uymaz’a teslim edildi.

 

 

 

Polatlı Ticaret Borsası her yıl geleneksel hale getirdiği eğitime katkı projesinde bu yıl uzaktan eğitimdeki çocukların imdadına yetişti. Türkiye Odalar e Borsalar Birliği (TOBB) her yıl eğitim ve öğretime katkı sunmak amacı ile öğrencilere yapılan eğitim desteğinde bu yıl pandemi dolayısı ile uzaktan eğitime katkı sağladı. Polatlı Ticaret Borsası TOBB tarafından gönderilen 55 adet tabletle kalmadı üzerine 75 adet daha ekleme yaparak 55 çocuğa değil 130 çocuğa destek verdi.

130 TABLET SAHİBİNİ BULACAK

Polatlı Ticaret Borsası Başkanı Yahya Toplu ev sahipliğinde İlçe Kaymakamı Murat Bulacak, Milli Eğitim Müdürü Yusuf Uymaz ve Borsa yönetimin katıldığı tablet teslim programında Başkan Toplu 130 çocuğa verilmek üzere tabletleri Milli eğitim müdürü Uymaz’a teslim etti.

TABLETİ OLMAYAN ÖĞRENCİMİZ KALMASIN DİYE…

Tablet desteğine ilişkin açıklama yapan Polatlı Ticaret Borsası yönetim kurulu başkanı Yahya Toplu, “Bildiğiniz üzere Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile kurumumuz her yıl eğitime katkı adı altında değişik yardımlarda bulunuyordu. Her yıl bizler öğrenciye dönük kimi zaman kırtasiye yardımı yaptık kimi zaman giyisi yardımında bulunduk ama bu pandemi sürecinde uzaktan eğitim süreci olduğu için Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği İle Milli Eğitim Bakanımız arasında yapılan görüşmede uzaktan eğitimden dolayı tablet alınması yönünde bir talepti. Bu doğrultuda Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği 365 oda ve borsa Türkiye genelinde öğrencilere dağıtılsın diye 55’er adet tablet gönderdi.

55 TABLET TOBB’DAN 75 TABLET BORSADAN

Biz kurum olarak odalar birliği bize sorduğu zaman dedi ki siz ne kadar katkı yaparsanız kurumumuz da yapacak, dolayısıyla 55 tane tableti odalar birliği gönderdi. 55 tableti de bizim kurumumuz aldı Polatlı Ticaret Borsası olarak biz finanse ettik 20 tane de meclis üyesi ve bazı üyelerimiz katkıda bulundu 130 tane tableti bugün Kaymakam beyin nezaretinde İlçe Mili Eğitim Müdürüne teslim edeceğiz. İhtiyaç sahibi öğrencilere verilecek. Gönlümüz isterdi ki daha fazla verebilelim. Burada da devletimizin de katkısı oldu vergiden muaf olarak ithal edildi. Türkiye'de tableti olmayan öğrenci kalmasın diye kampanya başlatırız fiyatlarda böyle olunca her üye bir tane bağışta bulunur kanaatindeyim. Biz kurum olarak yılda iki defa bu işi yapıyoruz bir eğitime katkı adı altında birde ramazan ayında ihtiyaç sahiplerine yardım yapıyoruz. Türkiye odalar ve borsalar birliği borsada ne yapıyor deyince birçok şey yapıyorlar kamu hizmeti yapıyorlar eğitime katkı yapıyorlar. Biz odalar birliği ile birlikte Polatlı Borsası katkısıyla yüzde 50 yüzde 50 Polatlı’ya bir Fen Lisesi kazandırdık ve inşallah aklımızda birçok proje var yeni bir okul yapımı ile ilgili de projeler var bu üniversite mi olur ziraat ile ilgili ziraat lisesi mi olur bir fikir alışverişi yapıyoruz. Biz kamu kurumuyuz kar dağıtmıyoruz, burada gelen gelir yine mutlaka kamu yararına harcanıyor ilçemize, ilçe milli eğitim müdürlüğümüze hayırlı olsun diyorum.” dedi.

TABLETLERİMİZİ HTİYAÇ SAHİBİ ÇOCUKLARIMIZA DAĞITACAĞIZ

Polatlı Kaymakamı Murat Bulacak, “ Malumunuz salgın sürecinde çocuklarımız okullarına devam edemedi bir şekilde de eğitimlerine ulaşmaları lazım buda daha çok bilgisayar ile tabletle televizyon ve yine diğer iletişim araçları ile oldu. Bu manada gerçekten ihtiyacı olan sıkıntısı olan çocuklarımıza faydası olacak şekilde tablet ihtiyacının karşılanması açısından başkanımıza çok teşekkür ediyorum. İnşallah bizlerde bu tabletleri ihtiyacı olan özellikle kırsal kesimde olan öğrencilerimiz tercih ederek şartları durumları bunu almayı hak eden çocuklarımıza vereceğiz. Ben tekrar huzurlarınızda borsamıza, Yahya başkana, yönetim kurulu üyesi arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Ayrıca söylediği güzel dilekler için de ayrıca borsamızın da bundan sonra eğitim olsun kamu kurumlarının diğer meseleleri olsun desteklerine ben tekrar teşekkür ediyorum. Bunlar çocuklarımızın eğitimlerine ve Polatlı’mıza hayırlı uğurlu olur diyorum. “dedi.

HBR AYSUN YILMAZ BENLİ

--