• Dolar 7,4294
    Euro 8,982
  • Altın 412.302
    Bist 1471.39
  • Ankara

BİZ '' BU BÜYÜK DESTANIN ZAFERİN EV SAHİBİYİZ''

CHP ,ESNAF ZİYARETİ TURUNDA

POLATLI ÇİFTÇİSİNE % 90 HİBELİ BUĞDAY TOHUMU DESTEĞİ

BAŞKAN DEMİR, ŞOFÖRLER ODASINI ZİYARET ETTİ

BAŞKAN YAVAŞ'A BİR ŞEFFAF YÖNETİM ÖDÜLÜ DAHA

SAHADA ÇALIŞAN MUHABİR AŞILANMALI

Polatlı

Polatlı Haberleri

AK PARTİLİ  BAŞKAN  DEMİR “TÜRK SANAYİ  BÜYÜDܔ

21.01.2021 09:50
AK PARTİLİ  BAŞKAN  DEMİR “TÜRK SANAYİ  BÜYÜDܔ

 AK Parti Polatlı ilçe Başkanı Aysel Demir, Türk sanayinin pandemi  kriz ortamında da büyümesini sürdürdüğünü söyledi. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın  kamuoyuyla paylaştığı verileri dile getiren AK Parti Polatlı İlçe Başkanı Aysel Demir, Bakan Varank'ın  açıkladığı verilere göre, OSB'lerde elektrik tüketiminde, geçen yıl Kovid-19 salgınının etkisiyle nisan ve mayıs aylarında düşüş gözlenirken, ağustosta yüzde 14, eylülde yüzde 7,8, ekimde yüzde 9, kasımda yüzde 8,4 ve aralıkta yüzde 9,8 ,yıllık bazda artış kaydedildi”dedi.

 

 

 

 

Polatlı Ziraat Aletleri Tamirciler ve Demir İşleri Esnaf Odası Başkanı Osman Aydoğan'a  ziyarette bulunan Ak Parti Polatlı İlçe Başkanı  Aysel Demir, ‘’ Pandemiye rağmen Türkiye'nin sanayi üretimi artıyor”dedi. Demir “ Tüm veriler de bu artışı doğrular nitelikte.  Sanayide çalışan sayısı hazirandan itibaren ciddi yükselişte. Sanayideki istihdamda yüksek teknolojinin payı artıyor. Türkiyemiz, kriz ortamını fırsata çevirmekte,  üreterek büyümeye devam etmektedir." İfadelerine yer verdi.

 

 

EPDK'NİN SANAYİDEKİ ELEKTRİK TÜKETİMİ VERİLERİNE PARALEL BİR SEYİR İZLEDİ

 

 Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın  kamuoyuyla paylaştığı verileri dile getiren AK Parti Polatlı İlçe Başkanı Aysel Demir, Bakan Varank'ın  açıkladığı verilere göre, OSB'lerde elektrik tüketiminde, geçen yıl Kovid-19 salgınının etkisiyle nisan ve mayıs aylarında düşüş gözlenirken, ağustosta yüzde 14, eylülde yüzde 7,8, ekimde yüzde 9, kasımda yüzde 8,4 ve aralıkta yüzde 9,8 ,yıllık bazda artış kaydedildi.  Sanayi sektörünün toplam istihdamı da Ekim 2020 sonu itibarıyla 5,6 milyona yaklaştı. Yüksek teknoloji düzeyinde sanayi istihdamı, geçen yıl mayıstan itibaren sürekli arttı. Sanayi üretim endeksi geçen yıl boyunca, EPDK'nin sanayideki elektrik tüketimi verilerine paralel bir seyir izledi.’’ Şeklinde konuştu.

 

ÜLKEMİZ, YAŞADIĞI HER GÜÇLÜKTEN    KUVVETLENEREK ÇIKMASINI BİLMİŞTİR

Polatlı Ziraat Aletleri Tamirciler ve Demir İşleri Esnaf Odası Başkanı Osman Aydoğan ise ziyaretten memnuniyetini belirterek, ‘’ Ülkemiz, yaşadığı her güçlükten    kuvvetlenerek çıkmasını bilmiştir. Bu krizden de Devletimizin desteğiyle esnafımız, sanayicimiz, halkımız gücüne güç  katarak çıkacaktır.’’ ifadelerini kullandı.

HBR AYSUN YILMAZ BENLİ