• Dolar 7,4103
    Euro 9,0023
  • Altın 445.834
    Bist 1569.35
  • Ankara

BORSADAN 130 TABLET ÖĞRENCİLERE HEDİYE EDİLDİ

ERMENİ ESARETİNDEN KURTULAN ŞUŞA'DA ÜLKÜ OCAKLARI OKUL YAPTIRACAK

PANDEMİYE RAĞMEN TÜRKİYE'NİN SANAYİ ÜRETİMİ ARTIYOR

ANKARA VALİSİNE ÇAĞRI YAPTI

OKULLAR 15 ŞUBATTA KADEMELİ OLARAK AÇILACAK

ON KITA BİR VATAN, İLELEBET İSTİKLAL

Polatlı

Polatlı Haberleri

ÇOCUKLAR GAZETECİYE SORARSA

13.01.2021 10:04
ÇOCUKLAR GAZETECİYE SORARSA

Sevimaras İlköğretim okulu miniklerine gazeteciliği anlattık. 10 Ocak Çalışan gazeteciler günü kapsamında uzaktan eğitimle miniklerin dersine konuk olduk. gazetecilik mesleği üzerine uzun uzun sohbet ettiğimiz öğrenciler gazetecilik mesleği üzerine merak ettiklerini sordular.

 

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Kapsamında gazetemiz haber muhabiri Aysun Yılmaz Benli Sevimaras ilköğretim okulu 2. Sınıf öğrencilerinin dersine konuk oldu. Uzaktan eğitimde zoom üzerinden öğrencilerle iletişime geçtiğimiz derste konu gazetecilik oldu.

BU KEZ ÇOCUKLAR SORDU GAZETECİ CEVAPLADI

Gazeteci kimdir? Gazeteci ne iş yapar? Gazetecilik mesleğinin zor yanları keyifli yönleri, haber niteliği olan konular, bir haber nasıl ortaya çıkar, gazete nasıl basılır?, gazetede dizgi nasıl yapılır, bir gazetecinin bir günü nasıl geçer gibi pek çok soru derste canlı olarak cevaplandı.

Sevimaras ilköğretim okulu 2. Sınıf öğrencileri ile Öğretmenleri Fidan Parlak yönetiminde uzaktan bağlantı ile gerçekleştirdiğimiz gazetecilik derinde öğrenciler 10 Ocak çalışan gazeteciler Günümüzü kutladılar.

--