• Dolar 7,8158
    Euro 9,4809
  • Altın 461.388
    Bist 1330.87
  • 10° Ankara

MUHTAR POLİS BASKININI OĞLUNA HABER VERDİ

POLİS KAÇAK SİGARA VE TÜTÜNE EL KOYDU

KIYMAZ ESNAFIN SORUNLARINI ANLATTI

İŞİNİ KAYBEDENLERİN İTİYAÇLARINI BAŞAN YAVAŞ KARŞILAYACAK

POLATLI HALK OTOBÜSLERİ ANKARA'DA İLÇE GARAJINDAN KALKACAK

BÜYÜKŞEHİRDEN POLATLI'NIN TALEPLERİNE ONAY

Polatlı

Polatlı Haberleri

“ONCOSEM SAĞLIK ÜRÜNLERİ FABRİKASI’NDA İŞBAŞI YAPAN POLATLILI SAYISI 139’A ULAŞTI”

20.11.2020 09:59
“ONCOSEM SAĞLIK ÜRÜNLERİ FABRİKASI’NDA İŞBAŞI YAPAN POLATLILI SAYISI 139’A ULAŞTI”

‘İşsizliğe Çare’ parolasıyla çalışmalarını durmaksızın sürdüren Polatlı Belediyesi İstihdam Merkezi iş arayan vatandaşlarla, işverenler arasında köprü olmaya; düzenlediği iş görüşmeleri ile her ay yüzlerce vatandaşı iş sahibi yapmaya devam ediyor. Anadolu Organize Sanayi Bölgesi içerisinde sağlık ürünleri üretimi konusunda faaliyet gösteren Oncosem Firması ile yapılan görüşmeler sonucunda geçtiğimiz günlerde işbaşı yapan 99 vatandaşın ardından; dün itibariyle 78 vatandaşın daha firma yetkilileriyle yüz yüze iş görüşmesinde bulunması sağlandı. P

 

 

olatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya’nın desteği ile Oncosem İnsan Kaynakları yetkilileri tarafından yürütülen görüşmeler sonucunda 40 vatandaş daha Oncosem Sağlık Ürünleri Fabrikası’nda işe alındı. Polatlı Belediyesi İstihdam Merkezi yetkililerinin özverili çalışmaları sonucunda Oncosem Firması’nda işbaşı yapan Polatlılı vatandaş sayısı bir ay içerisinde 139’a ulaştı.

BAŞKAN YILDIZKAYA; “İSTİHDAM SEFERBERLİĞİMİZ SÜRÜYOR, KIYMETLİ HEMŞEHRİLERİME YENİ İŞLERİNDE BAŞARILAR DİLİYORUM”

Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya konuya ilişkin gerçekleştirdiği açıklamada; “Polatlımızda işsizlik sorununa çare olmak amacıyla Belediyemiz bünyesinde 2014 yılında oluşturduğumuz İstihdam Merkezimiz başarılı çalışmalarına durmaksızın devam ediyor. İstihdam Merkezimiz bünyesinde bulunan personellerimiz kıymetli hemşehrilerimizle işverenler arasında bir köprü görevi görerek, işsizliğe karşı şehrimizde önemli adımlar atıyorlar. Organize Sanayi Bölgeleriyle ve işverenlerle, iş arayan hemşehrilerimizi buluşturuyoruz. Elimizde halen binlerce başvuru ve iş talebi var. Şu ana kadar 8500’den fazla vatandaşımızın İstihdam Merkezimiz aracılığı ile iş başı yapmasını sağladık. İşsizliğin bu kadar yoğun olduğu bir dönemde hemşehrilerimizin istihdam edilmesinin şehrimiz ve vatandaşlarımız açısından çok önemli olduğunu düşünüyorum. Bu vesileyle başta Oncosem firmasına ve istihdama katkı sağlayan tüm firmalarımıza teşekkür ediyorum. İstihdam Merkezimize yaptığı başvuru sonucu iş sahibi olan tüm hemşehrilerimize işlerinde kolaylıklar diliyor, mutluluklarını paylaşıyorum. İstihdam Seferberliği parolasıyla çalışmalarımıza tüm hızıyla devam edeceğiz.” Cümlelerine yer verdi.

HBR AYSUN YILMAZ BENLİ