• Dolar 7,6819
    Euro 9,1152
  • Altın 417.324
    Bist 1530.27
  • Ankara

BULACAK: “8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ'NÜ TEBRİK EDİYORUM”

YILDIZKAYA : “8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ'NÜ KUTLUYORUM

DEMİR: “DÜNYA KADINLAR GÜNÜ'NÜ TEBRİK EDİYORUM”

AVCI, “ 8 MART; EMEK MÜCADELESİNİ ANMAK VE ANLAMAK GÜNÜ'DÜR “

GÜNGÖR 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜNÜ KUTLADI

KAYMAKAM BULACAK HAFTA SONU DENETİMİNDE

Polatlı

Polatlı Haberleri

UĞURLU: “2021 YILI “13 EYLÜL SAKARYA ZAFERİ YILI İLAN EDİLMELİ”

22.02.2021 09:42
UĞURLU: “2021 YILI “13 EYLÜL SAKARYA ZAFERİ YILI İLAN EDİLMELİ”

Deva Partisi Polatlı İlçe Başkanlığı, Polatlı’nın tanıtımı için önemli bir fırsat olan 2021 yılının 13 Eylül Sakarya Zaferi yılı ilan edilmesi için ve bunu hep birlikte ilçemize kazandırmak için, siyasi parti teşkilatlarına, sivil toplum kuruluşlarına çağrıda bulundu.

Deva Partisi Polatlı İlçe Başkanlığı İlçemizdeki tüm hemşehrilerimize, Siyasi Parti Teşkilatlarına , Sivil Toplum Kuruluşlarına 2021 yılının 13 Eylül Sakarya Zaferi yılı ilan edilmesi için ve bunu hep birlikte ilçemize kazandırmak için çağrıda bulundu. Deva Partisi Polatlı İlçe Başkanı Avukat Sadık Serhat Uğurlu yapmış olduğu basın açıklamasında şunları söyledi: “Kıymetli hemşehrim, değerli başkanlarım, basınımızın güzide mensupları;hepimizin malumu olduğu üzere İstiklal Marşı'nın yazılmasının ve TBMM tarafından kabul edilmesinin 100. yılı olması sebebiyle, İstiklal Marşı'nın Kabul Edildiği Gün ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü Hakkındaki 5649 sayılı Kanun'a bir geçici madde eklenmesi suretiyle 2021 yılı İstiklal Marşı yılı olarak ilan edilmiştir.5649 sayılı kanuna eklenen geçici maddeyle, Milli Mücadele'nin başlangıcının ve TBMM'nin açılışının 100. yılının akabinde, İstiklal Marşı'nın kabul edilmesinin 100. yılına denk gelen 2021 yılı boyunca tüm yurtta düzenlenecek özel etkinliklerle İstiklal Marşı'nın anlam ve öneminin hatırlanması, ayrıca İstiklal Şairi Mehmet Akif Ersoy'un ve kurtuluş mücadelemizde görev alarak Türkiye'yi bize vatan kılan şehit ve gazilerimizin yad edilmesi amaçlanmaktadır.

Son olarak geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı sayın Recep Tayyip Erdoğan, ayrı ayrı olmak üzere 2021 yılının "Ahi Evran Yılı" aynı zamanda 'Hacı Bektaş Veli Yılı' ve ayrıca 'Yunus Emre ve Türkçe Yılı' olmak üzere kutlanmasına dair genelge yayımladı ve aynı şekilde tüm yurtta bu anlamda yıl boyu etkinlikler düzenlenmesine karar verildi. Şüphesiz Ahi Evran'da,Hacı Bektaş Veli'de, Yunus Emre'de köklü tarihimizin çok önemli yapıtaşlarından, tarifsiz şahsiyetlerinden ve öğretilerindendir.

“SAKARYA MEYDAN MUHAREBESİ, MİLLETİMİZİN VATANINI VE BAĞIMSIZLIĞINI KORUMAK İÇİN VERDİĞİ ŞANLI MÜCADELENİN ÖNEMLİ BİR MERHALESİ OLMUŞTUR”

Aynı şekilde İstiklal Marşımız aziz milletimizin bağımsızlığının nişanesi olmuş ve tüm dünyaya Türk milletinin sedasını duyurmuştur.İstiklal marşımız ,milletimiz için ne kadar önemliyse Sakarya Zaferi’de milli marşımızı taçlandırmak açısından o kadar önemlidir.Tarihimizin en önemli savaşlarından biri olan Sakarya Meydan Muharebesi, milletimizin vatanını ve bağımsızlığını korumak için verdiği şanlı mücadelenin önemli bir merhalesi olmuştur.

13 EYLÜL SAKARYA ZAFERİ BİRKAÇ GÜNE SIĞDIRILAMAYACAK KADAR BÜYÜK VE ŞANLI BİR TARİHTİR

Sakarya Meydan Muharebesinin kazanılması, istiklal mücadelesinde milletimizin güç ve umudunu artırmış, uluslararası alanda Meclisimizin itibarını yükseltmiş, Kurtuluş Savaşında nihai zafere giden yolu açmıştır.Bu muharebede sergilenen birlik, beraberlik, azim ve kahramanlık bugün de milletimize rehberlik etmektedir.Tarihi büyük zaferlerle dolu milletimiz Milli Mücadeledeki ruh ve kararlılıkla hiçbir dayatmayı kabul etmeyeceğini, hak ve menfaatlerini her yerde ve her koşulda koruyacağını tüm dünyaya haykırmıştır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 'Hattı müdafaa yoktur, sathı müdafaa vardır. Bu satıh bütün vatandır. Vatanın her karış toprağı vatandaş kanıyla sulanmadıkça, vatan terk olunamaz' sözü ile ve tekalifi milliye emirleri ile dünyada ilk kez topyekün savaşın uygulanması bakımından dünya tarihine geçen Sakarya Meydan Muharebesi'nde milletimizin göstermiş olduğu birlik ve beraberlik bugün dahi bizlere ilham olmaya devam etmektedir.Bu mihvalde gün Polatlımız için birlik olma vaktidir.13 Eylül Sakarya Zaferi birkaç güne sığdırılamayacak kadar büyük ve şanlı bir tarihtir.

“13 EYLÜL SAKARYA ZAFERİ YILI İLAN EDİLMESİ İÇİN TÜM YETKİLİLERİ SEFERBER OLMAYA DAVET EDİYORUM”

Hep birlikte T.B.M.M’de siyasi partilerin ortak olarak verecekleri bir kanun teklifi ile ya da Cumhurbaşkanı genelgesi ile 2021 yılının İstiklal Marşı yılı, Hacı Bektaş Veli yılı, Ahi Evran yılı, Yunus Emre ve Türkçe yılı yanında aynı zamanda 13 Eylül Sakarya Zaferi yılı ilan edilmesi için tüm yetkilileri seferber olmaya davet ediyorum.Polatlımızın tanıtımı için tarihi nitelikte önemli olan bu fırsatı hep birlikte hareket edersek elde edeceğimizden hiç şüphemiz yoktur.Edirne’den Kars’a tüm Türkiye’de 2021 yılı boyunca şehrimizin tarihinin tanıtılması için hayati derecede önemli olan bu noktada ortak paydada buluşmayı ümit ediyorum.Sizleri saygıyla selamlıyorum” dedi.

HBR: AYŞE KÖKSAL