• Dolar 7,3891
    Euro 8,9743
  • Altın 444.306
    Bist 1577.77
  • Ankara

BORSADAN 130 TABLET ÖĞRENCİLERE HEDİYE EDİLDİ

ERMENİ ESARETİNDEN KURTULAN ŞUŞA'DA ÜLKÜ OCAKLARI OKUL YAPTIRACAK

PANDEMİYE RAĞMEN TÜRKİYE'NİN SANAYİ ÜRETİMİ ARTIYOR

ANKARA VALİSİNE ÇAĞRI YAPTI

OKULLAR 15 ŞUBATTA KADEMELİ OLARAK AÇILACAK

ON KITA BİR VATAN, İLELEBET İSTİKLAL

Polatlı

Polatlı Haberleri

YILDIZKAYA “BEYAZ BASTON GÖRME ENGELLİLER HAFTASI’NA ERİŞMENİN MUTLULUĞUNU YAŞIYORUZ”

14.01.2021 09:59
YILDIZKAYA “BEYAZ BASTON GÖRME ENGELLİLER HAFTASI’NA ERİŞMENİN MUTLULUĞUNU YAŞIYORUZ”

 

Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya “Görme Engelli kardeşlerimizle birlikte tüm dünyada farkındalığın önemini kavramamızı sağlayan Beyaz Baston Görme Engelliler Haftası’na erişmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Polatlı Belediyesi olarak görme engelli bireylerimizin sorunlarına sahip çıkmak, toplumsal yaşama katılımlarını sağlamak, doğru ve kalıcı çözümler üretmek, onların bütün engelleri aşarak hayata sımsıkı sarılmaları, mutlu bir yaşam sürmeleri için var gücümüzle çalışmalarımızı sürdürüyoruz.”DEDİ.

 

 

Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya Beyaz Baston Görme Engelliler Haftası Mesajında

“Görme Engelli kardeşlerimizle birlikte tüm dünyada farkındalığın önemini kavramamızı sağlayan Beyaz Baston Görme Engelliler Haftası’na erişmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Polatlı Belediyesi olarak görme engelli bireylerimizin sorunlarına sahip çıkmak, toplumsal yaşama katılımlarını sağlamak, doğru ve kalıcı çözümler üretmek, onların bütün engelleri aşarak hayata sımsıkı sarılmaları, mutlu bir yaşam sürmeleri için var gücümüzle çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Bizler görme engelli kardeşlerimizin toplumla kaynaşması ve yaşamlarında kalıcı çözümler üretmek, yaşama sevinçlerini canlı tutarak onların hayata tutunmalarını kolaylaştırmak amacıyla yaptığımız tüm çalışmaları bir görev olarak kabul ediyoruz. Engelli kardeşlerimizle beraberce yaptığımız tatiller, kutladığımız özel günler, spor aktiviteleri ve sosyal faaliyetler yalnızca engelli kardeşlerimizi değil bizleri de ziyadesiyle mutlu ediyor, en güzel duygularımıza tercüman oluyor. Onları Engelsiz Hayat Merkezimizde üretirken, öğrenirken ve eğlenirken görmek sevgiyle bütün engellerin aşılabileceğine dair inancımızı arttırıyor. Şehrimizde görme engellilerimiz için fedakarca çalışan Cemil Meriç Engelsiz Hayat Merkezimizle ortaklaşa yürüttüğümüz farkındalık projelerimizle; tüm imkanlarımızı zorlayarak engelleri kaldırmak için var gücümüzle çabalıyoruz.

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizi ve şehrimizi etkisi altına alan Koronavirüs Salgını dolayısıyla bu süreçte engelli kardeşlerimizle el ele gerçekleştirdiğimiz birçok sosyal faaliyetimize ara vermek zorunda kaldık. Sağlıklı günlerin en kısa sürede geri gelmesi dileklerimle, kocaman bir aile olarak yeniden kucaklaşacak, bir çok sosyal faaliyete yine birlikte imza atacağız. Bu duygu ve düşüncelerle Beyaz Baston Görme Engelliler Haftası’nın tüm görme engelli kardeşlerime huzur, mutluluk, sağlık getirmesini temenni ediyorum. “dedi.

HBR AYSUN YILMAZ BENLİ