• Dolar 8,7513
    Euro 10,3865
  • Altın 495.493
    Bist 1391.06
  • 18° Ankara

YAZARLAR

Tüm Yazıları Ali Köksal

“Teknoloji ve Gelecek”

08.02.2021 09:24

Türkiye’nin Canlı Yayınlanacak İlk ve Tek Teknoloji Tartışma Programı Başlıyor!

 

Türkiye’nin canlı yayınlanacak ilk ve tek teknoloji tartışma programı “Teknoloji ve Gelecek”, BENGÜTÜRK TV’de 7 Şubat Pazar başlıyor.

 

Programda, Global Bilişim Derneği (BİDER) Başkanı Şenol Vatansever’in moderatörlüğünde, her pazar saat 14:00’te, alanında uzman konuklarla teknoloji gündemi değerlendirilecek.

 

Programın ilk bölümünde, çok konuşulan "Clubhouse" uygulaması, "WhatsApp Gizlilik İlkesinin güncellenmesi", "Sosyal Medya Yasası", "kişisel veriler" ile "Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (KVKK)" masaya yatırılacak.

 

Şenol Vatansever, programla ilgili yaptığı açıklamada, insanlık, tarih boyunca birçok değişim ve dönüşüm yaşadığını, bunun hayatın her alanını etkilediğini belirtti.

 

Yirminci yüzyılda elektronik ve bilgisayarların üretime entegre edilmesi, günümüzde iletişim teknolojilerinin üretimin her aşamasında kullanılmaya başlanmasının dönüşümlerin kırılma noktaları olduğuna dikkati çeken Vatansever, "Dijital dönüşüm, bu konuda ilerleme kaydetmiş ülkeler ve işletmeler açısından önemli fırsatlar sunarken, bu konuda adım atmamış olanlar açısından da büyük bir tehdit oluşturuyor. Dijital teknolojiler katma değerin, verimliliğin, karlılığın, kalitenin gibi birçok unsurun en üst seviyeye çıkarılmasında öncü olurken diğer taraftan şimdiye kadar insanlar tarafından geleneksel yöntemlerle yapılan birçok işin otonom bir şekilde ve daha az kişi istihdam edilerek yapılabilmesini mümkün kılıyor. Bununla beraber, ekonomideki büyüme ek istihdamı getiriyor, iş gücünün yeni yetenek ve beceriler kazanmasına yönelik strateji ve politikalar giderek daha fazla önem kazanıyor." değerlendirmesini yaptı.

 

Vatansever, dijital dönüşümün yaşam ve iş yapış biçimlerini değiştireceğini, dünyadaki mesleklerin yüzde 60-65’i önümüzdeki 10-15 yıl içerisinde yok olacağını belirterek, programla ilgili şunları kaydetti:

 

"Bizden sonraki nesillere yüksek teknoloji üreten Türkiye bırakmayı ve dijital dönüşümde her zaman öncü olmayı hedefliyoruz. Siber güvenlik, yapay zekâ, nesnelerin interneti, insansı robotlar, blockchain, geleceğin fabrikaları, geleceğin meslekleri, milli teknoloji hamlesi, endüstri 4.0, toplum 5.0, gelecek 5.0, eSpor, sanal gerçeklik, artırılmış gerçeklik, bulut bilişim, büyük veri, teknoloji girişimleri, FinTech ve 5G gibi daha birçok konunun daha fazla konuşulmasını sağlayacağız. Canlı yayınlarımızla devlet politikalarına destek, özel sektöre ilham vermeyi hedefliyoruz."

 

BENGÜTÜRK TV teknolojiye ve gençlere verdiği önem nedeniyle yayın akışına aldığı “Teknoloji ve Gelecek” programını izlemek üzere bilişim sektörü profesyonellerinin ve teknoloji tutkunu gençlerin televizyon karşısına geçmesi bekleniyor.

 

Program süresince, Twitter’da #TeknolojiVeGelecek hashtagi ile yapılan paylaşımlar canlı yayında değerlendirilebilecek. Program ile ilgili detaylara "www.TeknolojiVeGelecek.com" adresinden ulaşılabilinecek.

Gündem Haberleri

Güncel

GÜN İÇİNDE RANDEVU, GÜN İÇİNDE AŞI

Güncel

"YEM PİYASALARINDAKİ OLAĞANÜSTÜ ARTIŞA MÜDAHALE EDİYORUZ"

Güncel

ANKARALILAR GÜNE HER SABAH SPORLA BAŞLIYOR

Güncel

BELMEK KAPILARINI BAŞKENTLİ KADINLAR İÇİN AÇTI

Güncel

YAZIN AYLARINDA ARTAN BESİN ZEHİRLENMELERİNE DİKKAT!

Güncel

CAN DOSTLAR İÇİN BÜYÜKŞEHİR VE GÖNÜLLÜLER EL ELE

Güncel

ASKİ KANAZİSYON HATLARINI YENİLİYOR

Güncel

2 MİLYAR 550 MİLYON LİRALIK DESTEK ÖDEMESİ BAŞLIYOR

Güncel

BÜYÜKŞEHİR KÜLTÜR VARLIKLARININ KORUNMASI İÇİN HAREKETE GEÇTİ

Güncel

ANKARA İL UMUMİ HIFZISSIHHA KURULU OLAĞANÜSTÜ TOPLANDI

Güncel

BÜYÜKŞEHİR'DE SOSYAL YARDIM ALAN AİLELERE SU METREKÜP BAŞI 1 TL

Güncel

ANKARALI ESNAFA DESTEK OLACAK SOSYAL BİR PROJE: LEZZET ANKARA