• Dolar 7,9701
    Euro 9,4633
  • Altın 487.203
    Bist 1190.63
  • 14° Ankara

YARIŞMADA 1. OLAN ESER CUMHURBAKANI ERDOĞAN'A HEDİYE EDİLECEK

POLATLI ÇİFTÇİSİNİN SORUNLARINI MECLİSE TAŞIYACAK

SAADET PARTİSİ'NDEN GAZETECİLER GÜNÜ ZİYARETİ

GÖK, AĞABEY TOPLU'NUN ACSINI PAYLAŞTI

GÖK , ASKIDA EKMEK KAMPANYASINI “MHP ‘NİN İKTİDARA VERDİĞİ DERS”OLARAK OKUDU

BAYRAĞINI VE ÇİÇEĞINI AL GEL

Güncel

Güncel Haberleri

Pandemi Kahramanlarına Çankaya’dan Vefa: Sağlıkçılar Parkı

28.09.2020 09:46
Pandemi Kahramanlarına Çankaya’dan Vefa: Sağlıkçılar Parkı

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, Dikmen Öveçler’de yapımı devam eden parka “Sağlıkçılar Parkı” adını verdiklerini bildirdi.

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, Türk Tabipler Birliği Başkanı Prof. Dr. Sinan Adıyaman ve beraberindeki Merkez Konseyi Üyeleriyle Ahlatlıbel Atatürk Parkı’nda bir araya geldi. Taşdelen, görüşmeden sonra yaptığı açıklamada, “Pandemi döneminde hayatını kaybeden ve canı pahasına çalışan tüm sağlık çalışanlarının anısına, Öveçler’de yapımına devam ettiğimiz parka Türk Tabipler Birliği’nin isteği doğrultusunda, Sağlıkçılar Parkı adını verdik” dedi.

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, pandemi döneminde canı pahasına çalışan tüm sağlık emekçilerine TTB nezdinde teşekkür ederek sağlık emekçileri ve TTB’nin yanında olduğunu ifade etti. TTB heyetinin pandemi döneminde yaşamını yitiren sağlık emekçileri anısına bir parka isim verilmesi isteğine Başkan Taşdelen kayıtsız kalmadı.

Öveçler’de yeni bir park yapımının devam ettiğini belirten Taşdelen, parkın kısa sürede tamamlanarak “Sağlıkçılar Parkı” adıyla hizmete açılmasından mutluluk duyacağını söyledi.

10 BİN METREKARELİK PARK

Öveçler’de Sağlıkçılar Parkı adını taşıyacak park, 9 bin 911 metrekare toplam alan üzerine inşa ediliyor. 7 bin 561 metrekare yeşil alana sahip olacak parkta, bin 697 metrekarelik yürüyüş yolu ile dinlenme ve çocuk oyun alanları da yer alacak. Parkın yakın zamanda tamamlanması planlanıyor.