• Dolar 8,3672
    Euro 10,234
  • Altın 502.297
    Bist 1459.57
  • ° Ankara

ARDA HAN'DAN YENİ ŞARKI İLE GÜNDEMİ SARSACAK

Amazon'un Türkiye'deki İlk ve Tek “Advertising” Sertifikalı Ajansı: Ingage

''KİLİT'' GÖSTERİMDE...

Ünlü oyuncudan hapis talebi!

Yenimahalle'den Destek

Keçiören'de Sokaklara Estetik Dokunuş

Güncel

Güncel Haberleri

TKDK İLE KIRSALA DEV YATIRIM

27.10.2020 09:41
TKDK İLE KIRSALA DEV YATIRIM

Ankara TKDK İl Koordinatörlüğü, başvuru dönemi 2020 yılı içerisinde 8. Başvuru Çağrı Dönemi içerisinde teslim edilen 63.6 milyon TL bütçeli 15 adet projeden incelemeleri bitirilen ve Proje Değerlendirme ve Seçim Komisyonunca onaylanan ilk projenin imza töreni yapıldı.

 

TKDK Ankara İl Koordinatörü Emre YENİAY, Kurumsal olarak ilimizin hem hayvancılık, hem tarım, hem de tarımsal sanayide bir üretim üssü olduğunu, bu nedenle ilimize ait tüm dinamiklerle birlikte desteklediğimiz tedbirlerden maksimum düzeyde projeye hibe ödeyebilmek için çaba göstereceklerini belirtti. İl Koordinatörlüğünün bundan sonraki süreçte çok yoğun efor sarf edeceğini, Ankaralı vatandaşlarımızın Avrupa Birliği ve ulusal bütçemizden karşılanan hibelerin kırsal kalkınmanın hızlandırılması amacıyla hayvancılık, gıda işleme, tıbbi aromatik bitkiler, arıcılık, zanaatkarlık ve yerel ürünler, balıkçılık, kırsal turizmle birlikte yenilenebilir enerji gibi geniş bir yelpazede bulunan, 16 alt tedbirde olmak üzere uygun projelere %40 ile %70 arasında hibe desteği verilmesi ve yatırımların vergiden muaf olması ile büyük fırsat sunduğunu hatırlattı. Yetiştirici birlikleri ve tarımsal kooperatiflerin yoğun bir şekilde faaliyetlerini devam ettirdiği, organize hayvancılık bölgelerinin bulunduğu, birçok ürünün farklı ilçelerde üretildiği, tarımsal sanayi hasılalarında ön sıralarda olan Ankara’nın en üst noktaya gelebilmesi için sektör paydaşlarıyla görüşmelerin çok yoğun bir şekilde devam ettirileceğini belirten YENİAY, bugün Kurumumuz ile GEMAK A.Ş arasında 26 milyon TL’lik projesinin tamamlanması sonrasında 6,7 milyon TL’ lik hibe alacak olduğu projenin sözleşme imza töreninin desteklediğimiz sektörlerde yatırım yapmak isteyen vatandaşlarımız için güzel bir örnek olduğununum altını çizerek projenin hayırlı uğurlu olmasını temenni etti.

Yatırımcı firmanın yönetim kurulu başkanı Necil BÜYÜKPAMUKÇU, İşletmenin tamamlanması sonrasında işletmesinde, peynir, yoğurt, kaşar, mozeralla, labne peynir gibi süt ürünlerinin üretileceğini söyledi. Yönetim, üretim, satış ve pazarlama aşamalarında 20 kişinin istihdam edileceğini ve modernizasyon sonrası 50 ton /gün kapasiteye ulaşacağını belirtti.

TKDK Ankara İl Koordinatörü YENİAY ise son sözlerini “tarım ve tarıma dayalı sanayi yatırımı yapmayı planlayan ve IPARD programı hibelerinden yararlanmak isteyen tüm Ankaralıları#kırsaldahayatvar sloganıyla İl Koordinatörlüğümüze davet ediyorum” diyerek tamamaladı.

HBR AYSUN YILMAZ BENLİ