Per. Şub 22nd, 2024

Galatasaray’ın başarılı futbolcusu Mauro Icardi, UEFA Şampiyonlar Ligi A Grubu’nda yarın Danimarka’nın Kopenhag ekibiyle oynayacakları kritik maç öncesi bir basın toplantısı düzenledi. Parken Stadı’nda gerçekleşen toplantıda Icardi, takımının son 16 turuna çıkmak için büyük bir arzuyla sahaya çıkacaklarını ifade etti.

Arjantinli yıldız futbolcu, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, “Yarın çok önemli bir maça çıkıyoruz. Burada tarih yazma fırsatımız var. Bu Galatasaray’ın son zamanlarda yazabileceği bir tarih. Bu takımın potansiyelini biliyoruz. Oynadığımız maçlarda bunu gösterdik. Umuyoruz ki yarın da istediğimiz amaca ulaşabileceğiz. Bunun için mücadele edeceğiz.” şeklinde konuştu.

Icardi, takım olarak büyük bir potansiyele sahip olduklarını vurgulayarak, “Potansiyelimizin farkındayız. Şampiyonlar Ligi’nde karşımıza gelen bütün takımlarla mücadele edebildiğimizi gösteriyoruz. Yarın da yapmamız gereken bu. Çok iyi bir şekilde hazırlandık bu maça. Çok önemli bir maç ve ölümüne oynamamız gerekecek. Bir sonraki tura geçmek için kazanmamız gerekiyor. Bunun için geldik buraya. Oyuncular olarak ve takım olarak böyle hissediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Ayrıca, yarınki maçı yönetecek olan İtalyan hakem Daniele Orsato ile yaşadığı bir gerginliğin sorulması üzerine Icardi, “Orsato ile hiçbir problemim yok. Yıllardır tanıyorum ve çok iyi bir ilişkimiz var. Bu hakemin bu kadar önemli bir maçta görev alıyor olması, yüksek seviyede olduğunu gösteriyor. Eminim yarın da bunu gösterecektir.” şeklinde açıklamada bulundu.

Maçın tüm futbolcuların iyi bir performans sergilemesini gerektirdiğini vurgulayan Icardi, “Maç 11’e 11 oynanıyor. Sadece Icardi Galatasaray için oynamıyor. Hepimiz çok inanılmaz bir maç yapmalıyız. Rakibimiz çok iyi oynuyor. Maça iyi bir şekilde hazırlandık. Zaten enjeksiyonla oynuyorum ben. Bileğimde bir problem var. Bu yüzde 100’ü vermeyeceğim anlamına gelmiyor.” şeklinde değerlendirmede bulundu.