Çar. Şub 21st, 2024
Yasin İkizoğlu kimdir? Nörobilimci, Psikolojik Danışman ve Eğitimci Yasin İkizoğlu kaç yaşında nereli?

Yasin İkizoğlu, Türkiye’nin önde gelen sinir bilimcilerinden, psikolojik danışmanlarından ve eğitimcilerinden biridir. Yaşam boyu öğrenme tutkusu olan, öğrenmek için öğrenen, öğrendiklerini paylaşan, hayatlara dokunan bir insandır. Peki Yasin İkizoğlu kimdir? Ne yaptı? Hangi alanlarda uzmanlaşıyor? Bu yazımızda sizlere Yasin İkizoğlu’nun hayat hikayesini, eğitimini, mesleki kariyerini ve başarılarını anlatacağız.

Yasin İkizoğlu kimdir?

Yasin İkizoğlu, bir nörobilimci, psikolojik danışman, eğitimci, ve profesyonel koç olarak tanımlanan bir kişidir. İş dünyasında ve eğitim sektöründe uzun yıllar deneyime sahiptir.

İkizoğlu, klinik psikoloji alanında master eğitimini tamamlamış ve Bahçeşehir Kolejleri’nin Psikolojik Danışmanlık Bölümü’nde 15 yıl boyunca araştırma birimi görevinde bulunmuştur. Aynı zamanda İstek Vakfı Okulları’nda Psikolojik Danışmanlık Bölüm Başkanlığı görevini de üstlenmiştir.

Nörobilim ve nöropsikolojiye olan ilgisi, Dr. Bülent Madi ve Prof. Dr. Öğet Öktem Töner gibi alanın önde gelen isimlerinden aldığı eğitimlerle pekişmiştir. Ayrıca House Of Human’dan Profesyonel Koçluk Eğitimi almış ve Disc Kişilik ve Disc Bilişsel testlerinin uzmanlığına sahip olmuştur.

İkizoğlu, iş dünyasında nörobilim temelli yaklaşımlarla satış, pazarlama ve insan kaynakları eğitimleri vermekte ve uzun yıllardır birçok kuruma danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Ayrıca okullar, öğretmenler, ebeveynler ve gençlere beyin ve öğrenme, nöro öğretmenlik gibi konularda eğitimler vermektedir.

Kurumsal danışmanlık ve eğitmenlik dışında, gençlere lise ve üniversite tercihleri konusunda kariyer danışmanlığı da sağlamaktadır. Yasin İkizoğlu’nun öğrenme merakı ve “Halen öğreniyorum” felsefesi, hayat boyu öğrenmenin önemine vurgu yapmaktadır.