• Dolar 7,3905
    Euro 8,9552
  • Altın 437.397
    Bist 1465.05
  • Ankara

HASTANEYE GİRİŞ VE ÇIKIŞLAR KAPATILIYOR

AK PARTİ İLÇEYİ ADIMLIYOR

ERDOĞAN: ESNAFLARIMIZI BUGÜNE KADAR YALNIZ BIRAKMADIK

EĞİTİMDE ARA DÖNEM DEĞERLENDİRMESİ

KADIN DOSTU BİR ŞEHİR İÇİN…

VERGİ BORCU OLANLAR DİKKAT!

Polatlı

Polatlı Haberleri

24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLANDI

25.11.2020 09:52
24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLANDI

Koronavirüs nedeniyle bu yıl tedbir ve önlemler alınarak Yurt genelinde olduğu gibi, Polatlı’da da kutlanan 24 Kasım Öğretmenler gününde öğretmenler Atatürk anıtına saygı çelengi bıraktı. Meslekte yeni olan öğretmenler meslek yemini ederken meslege yıllarını vermiş emekli öğretmenler ise taktir belgelerini aldı.

 

 

 Öğretmenler günü kutlama programı  , 15 Temmuz Şehitler ilkokulu konferans salonunda devam etti. 

24 Kasım Öğretmenler günü programına; Polatlı Kaymakamı Murat Bulacak, Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya, Cumhuriyet Başsavcısı Musa Çataloğlu, İlçe Emniyet Müdürü Şener Derin, İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Yüzbaşı Erkan Çınar, Siyasi parti temsilcileri, öğrenci ve öğretmenler katıldı. 

 Okulun Konferans salonunda gerçekleşen program  saygı duruşunda bulunularak  İstiklal Marşı’nın okunması, ile başladı.  İlçe Milli Eğitim Müdür vekili Fatih Gülen’in konuşması,  günün anlam ve önemine dair şiirlerin okuması, Öğretmenliğe yeni başlamış  ve stajerliği  kalkmış olan öğretmenlerin yemin töreninin yapılması , emekli olan öğretmenlere hizmet şeref belgesi verilmesi , İlçe genelinde yapılan yarışmada dereceye giren öğrencilerin ödüllerinin verilmesi ile son buldu. 

GÜLEN: ÖĞRETMENLERİN  UNUTULMADIKLARINI GÖSTEREN BİR GÜNDÜR

Bugün tüm öğretmenlerimizin hizmetlerine karşılık, unutulmadıklarını gösteren bir gündür açıklamalarıyla günün anlam ve önemine dair açıklama yapan İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Fatih Gülen,  “Necip Fazıl vapurla Karaköy'e geçerken yanına biri yaklaşıp: Üstat, diye seslenmiş Peygamberlere ne diye gerek duyuldu, biz kendimiz yolumuzu bulabilirdik. Necip Fazıl, okuduğu kitaptan başını kaldırmadan ne diye vapura bindin ki, cevabını vermiş. Yüzerek geçseydin ya karşıya. Öğretmenler kılavuzdur. İşini ve yolunu bilen kılavuzla yolculuk mutlaka muvaffakiyetle sona erer Müdürlüğümüzce hazırlanan öğretmenler Günü kutlama programına hoş geldiniz sefalar getirdiniz. Millet Mektepleri'nin açılışı ve Atatürk'ün Başöğretmenliği kabul tarihi olan 24 Kasım günü, 1981 yılından beri öğretmenler Günü olarak kutlanmaktadır. 'Bugün tüm öğretmenlerimizin hizmetlerine karşılık, unutulmadıklarını gösteren bir gündür. Öğretmenlik, insanlık tarihinin en önemli ve ölümsüz mesleğidir.

GÖREVE YENİ BAŞLAYAN MESLEKTASLARİNA BAŞARILAR DİLEDİ

Gülen “ Öğretmen, insanların kendi ayakları üzerinde durmasını sağlayan, yaşamları boyunca kendilerine gerekebilecek bilgileri kazanımlarına yardımcı olan ve topluma arkasını dönmeden toplumun sürekli önünde giden bir gönül eridir. Bundan dolayı da karşısına çıkabilecek zorluklar kendisini yıldırmayacaktır. Yıldırmamalıdır. Her işi bilen, her işi yapan, bilgi deposu ve ayaklı kütüphane olmak yerine; bilgi kaynaklarını öğreten yönlendiren, değerlendirme alışkanlığı kazandıran bir kişidir, öğretmen. Yeri doldurulmaz öğretici, eserine kıymet biçilemeyen varlık, kendini tüketerek etrafını aydınlatan mum, tahammülü seven idealci her an muhtaç olduğumuz doktor, gerçeğin ve idealin üstadı, dünyanın en büyük sorumluluğuna sahip insandır öğretmen. Öğrencilerini ilgiyle, sevgiyle ve bilgiyle yoğuran; sevgi, şefkat ve sabır ustalarının 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutlar, emekliye ayrılmış büyüklerimize yaşamları boyunca sağlık ve mutluluklar: göreve yeni başlayan mesai arkadaşlarıma da başarılar dilerim” dedi. 

BULACAK "HER ŞEYİN BAŞI EĞİTİMDİR"

Eğitim bütün dertleri çözebilecek en önemli elimizde ki araç olduğunu ifade eden  Polatlı Kaymakamı Murat Bulacak, “Her zaman konuşuyor, söylüyoruz her şeyin başı eğitimdir diyoruz.  Her türlü sıkıntımızı derdimizi son noktada cümlemizi eğitim bu işi çözer diye tamamlıyoruz.  Belki bunu bazen espri yaparak söylüyoruz, bazen hakikaten öyle olduğuna inandığımız için söylüyoruz.   Ama şu bir gerçek ki eğitim bütün dertleri çözebilecek en önemli elimizde ki araç.  İnsan baktığınız zaman belki şu dünyada kıyas ettiğinizde eğitime en çok ihtiyacı olan canlı.  Hayvanları izlersiniz bir saat sonra yürümeye başlar.  Doğduktan sonra ilk öğretmeni olan annesi ve babasına muhtaç. Karnını doyurabilmek için bile ilk bir yaşına kadar tamamen muhtaç.  İşte bir yaşından sonra tamamen yürümeye başlıyor. İnsan Toplumsal bir varlık,  Toplumun kurallarını, toplum içinde yaşamayı ülkesinde yaşamayı öğrenecek.  İyi eğitime ihtiyacı var.  Bu dünyaya bir katkısı olacak yine eğitime ihtiyacı var. Hayatını devam ettirecek bir eğitime ihtiyacı v ar.  Demek ki hakikaten bazen gülerek ya da şaka yollu söylüyoruz ama eğitim gerçekten de her şeyin başı vazgeçemeyeceğimiz taviz veremeyeceğimiz işimiz. Eğitimi veren çok sevdiğimiz saygı duyduğumuz öğretmenlerimiz. 24 Kasım’la da öğretmenlerimizi hatırlama onları tekrar bir gönlünü hoş etme hatırlarını sorma 24 Kasım ülkemiz’de Atatürk’ün Başöğretmenliği kabul edilişinin tarihinde her yıl öğretmenler günü olarak kutluyoruz.  Bu vesileyle Emekli olan öğretmenlerimize Ömür boyu mutluluk huzur diliyorum. Mesleğe yeni başlayan öğretmen arkadaşlarımıza; şevklerini, heyecanlarını kaybetmemeyi, gayretlerini kaybetmemelerini diliyorum. Yine bu vesile ile başta Baş Öğretmen Atatürk olmak üzere bu güne kadar  mesleğini  icra ederken şehit olan hayatını kaybeden  bütün öğretmenlerimize  Allah’tan rahmet diliyorum hayatta olanlara da hayırlı güzel ömürler diliyorum.”dedi.

HBR AYSUN YILMAZ BENLİ