• Dolar 8,754
    Euro 10,3906
  • Altın 495.67
    Bist 1391.06
  • 18° Ankara

KIZILAY'DAN KAN BAĞIŞINA DAVET

GELECEĞİN HAFIZLARI BELGE ALDI

OSB DE 1500 PERSONEL AŞILANIYOR

BAŞKAN DEMİR, ZİYARETLERİNE DEVAM EDİYOR

ÜLKÜ OCAKLARINDAN ZİYARETLER DİZİSİ

EFSUNLU YÜZBAŞI - İSMAİL NACİ"

Polatlı

Polatlı Haberleri

AK PARTİ SAHADA POLATLI’YI ADIMLIYOR

10.06.2021 09:17
AK PARTİ SAHADA POLATLI’YI ADIMLIYOR

 

Ak Parti Polatlı İlçe Başkanı Aysel Demir, kurmayları beraberliğinde Polatlı’yı adımlıyor. Pandemi sürecinde dahi sahada olduklarına dikkat çeken Ak Parti Polatlı ilçe başkanı Aysel Demir “Ak Parti olarak pandemi sürecinin zorlu dönemlerinde dahi sahadan hiç ayrılmadık, halkımızın yanındaydık, mazlumun ve garibanın yanındaydık, yanındayız ve yanında olmaya devam edeceğiz.”dedi.

 

 

 

Ak Parti Polatlı ilçe yönetimi Polatlı da sahada vatandaşla buluşmaya devam ediyor. Pandemi döneminden buyana sürekli sahada olduklarına vurgu yapan Ak Parti İlçe Başkanı Aysel Demir “ Ramazan ayında 2 bine yakın vatandaşımızı ziyaret ettik. Engelli vatandaşlarımızın hep yanındayız. Her kesime dokunan faaliyetlerimiz oldu olacak. Geçen hafta Cuma günü,Sayın Bakanımız ve vekilimiz Emrullah İşler beyefendi ,il başkan yardımcımız Serkan Korkutata ve il yönetim kurulu üyemiz koordinatörümüz Elif Koçak hanımefendi olmak üzere ilçe yönetim kurulu üyelerimiz ve meclis üyelerimizle yoğun bir program gerçekleştirdik.

POLATLI’DA VATANDAŞLARIMIZI DİNLİYORUZ

Cuma namazı edasından sonra cemaatimiz ile hasbihal ettik, Eti caddesi esnafımız ile çok samimi ve içten, gündemi değerlendirdik. Polatlı Organize Sanayimizi ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi alışverişinde bulunduk. Bu hafta başından itibaren de çalışmalarımıza ara vermeden devam ediyoruz.

KURAKLIĞIN GETİRDİĞİ ÜRÜN KAYIPLARI İÇİN HÜKÜMETİMİZ YENİ BİR DESTEK PAKETİNİ DEVREYE ALDI

Sayın Cumhurbaşkanımız ve hükümetimizde hem ulusal hem de uluslararası konularda ülkemizin hak ve menfaatlerini korumak için yoğun bir çalışma içerisindeler. Pandeminin ve akabinde kuraklığın getirdiği ürün kayıpları için hükümetimiz yeni bir destek paketini devreye aldı.

KURAKLIKTAN ETKİLENEN ÇİFTÇİYE DEKAR BAŞINA 100 TL DESTEK

Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, kuraklığın oluştuğu bölgelerde hasar tespit çalışmalarının sonuçlarına göre çiftçilerin Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatiflerine olan borçlarının erteleneceğini belirtti. Kuraklıktan etkilenen buğday, arpa, yulaf, çavdar, nohut ve mercimek üreticilerine de verim kayıplarına göre dekara 100 liraya kadar doğrudan ödeme yapılacak. Türkiye'de kuraklık tarımsal üretimi olumsuz etkilerken, çiftçilerin bazı borçlarının ertelenmesi kararı alındı. Sayın Cumhurbaşkanımız "Kuraklığın oluştuğu bölgelerde hasar tespit çalışmalarının sonuçlarına göre çiftçilerimizin Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatiflerine olan borçlarını erteliyoruz." açıklamasında bulundu.

ÇİFTÇİLERİMİZİN ZİRAAT BANKASI VE TARIM KREDİ KOOPERATİFLERİNE OLAN BORÇLARINI ERTELİYORUZ

"Bu sene salgının sebep olduğu sıkıntılar yanında dünyanın birçok yerinde maalesef meteorolojik açıdan kuraklık yaşanıyor. Kuraklığın etkilerini azaltmak üzere basınçlı sulama sistemi kuran çiftçilerimize bu yıl 150 milyon lira ilave hibe desteğini zaten başlatmıştık. Kuraklığın oluştuğu bölgelerde il, ilçe hasar tespit çalışmaları sahada hızla devam ediyor. Bu çalışmaların sonuçlarına göre çiftçilerimizin Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatiflerine olan borçlarını erteliyoruz. Kuraklık sigortasında TARSİM devlet desteğini önümüzdeki yıla özel yüzde 70'e, hasar ödeme oranını da yüzde 80'e çıkartıyoruz. Ayrıca kuru tarımın yapıldığı bölgelerde kuraklıktan etkilenen buğday, arpa, yulaf, tritikale, çavdar, nohut ve mercimek üreticilerimize verim kayıplarına göre dekara 100 liraya kadar doğrudan ödeme yapacağız. Böylece kuraklıktan verim kaybı yaşamış buğday üreticimiz mazot, gübre desteği ve sertifikalı tohum kullanım desteği ile toplamda dekara 151 liraya kadar destekleme ödemesinden yararlanabilecek."dedi.

HBR AYSUN YILMAZ BENLİ