• Dolar 7,4294
    Euro 8,982
  • Altın 412.302
    Bist 1471.39
  • Ankara

BİZ '' BU BÜYÜK DESTANIN ZAFERİN EV SAHİBİYİZ''

CHP ,ESNAF ZİYARETİ TURUNDA

POLATLI ÇİFTÇİSİNE % 90 HİBELİ BUĞDAY TOHUMU DESTEĞİ

BAŞKAN DEMİR, ŞOFÖRLER ODASINI ZİYARET ETTİ

BAŞKAN YAVAŞ'A BİR ŞEFFAF YÖNETİM ÖDÜLÜ DAHA

SAHADA ÇALIŞAN MUHABİR AŞILANMALI

Polatlı

Polatlı Haberleri

ALPASLAN TÜRKEŞ BİLİM MERKEZİ TRT EBA EKRANLARINA EV SAHİPLİĞİ YAPTI

15.01.2021 09:43
ALPASLAN TÜRKEŞ BİLİM MERKEZİ TRT EBA EKRANLARINA EV SAHİPLİĞİ YAPTI


Pandemi süreci dolayısıyla okulların kapalı olması sebebiyle uzaktan eğitimde tüm öğrencilerin ortak kullanım noktası haline gelen TRT Erişim Bilişim Ağı (EBA) 7. ve 8. Sınıf uygulamalı derslerinin çekimleri Polatlı Belediyesi Alpaslan Türkeş Bilim Merkezi ve Uluğ Bey Gökevi'nde gerçekleştirildi.


Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya tarafından hizmete açılan ve her yıl binlerce öğrencinin bilimin mucizevi dünyası ile buluşmasına vesile olan Alpaslan Türkeş Bilim Merkezi'nde gerçekleştirilen çekimler boyunca Polatlı Belediyesi Bilim Merkezi'ne ait deney setleri ve envanterler kullanıldı. 7. ve 8. Sınıf öğrencilerinin EBA üzerinden aldığı online derslerde kullanılmak üzere uzman öğretmenlerin anlatımlarıyla Polatlı Belediyesi Alpaslan Türkeş Bilim Merkezi'nde gerçekleştirilen çekimler gün boyunca sürdü.
Tüm Türkiye'de Koronavirüs dolayısıyla online ders sürecinin devam etmesi sebebiyle EBA TV üzerinden yayınlanan derslerin çekimlerinin yapılması amacıyla tam envantere sahip merkez arayışında olan TRT yetkilileri Polatlı Belediyesi Alpaslan Türkeş Bilim Merkezi ve Uluğ Bey Gökevi'ni tercih etti. Bölgenin en kapsamlı bilim merkezlerinden biri olan ve içerisinde bulunan deney setleriyle bir çok dersin uygulamalı olarak anlatılmasına imkan sunan Polatlı Belediyesi Bilim Merkezi 7. ve 8. sınıf dersleri hususunda EBA TV ekranlarına ev sahipliği yaptı. Polatlı Belediyesi Alpaslan Türkeş Bilim Merkezi ihtiyaç duyulması halinde online dersler için ilgili kurumlara kapılarını açmaya devam edecek.
HBR AYSUN YILMAZ BENLİ