• Dolar 7,9701
    Euro 9,4633
  • Altın 487.203
    Bist 1190.63
  • 14° Ankara

YARIŞMADA 1. OLAN ESER CUMHURBAKANI ERDOĞAN'A HEDİYE EDİLECEK

POLATLI ÇİFTÇİSİNİN SORUNLARINI MECLİSE TAŞIYACAK

SAADET PARTİSİ'NDEN GAZETECİLER GÜNÜ ZİYARETİ

GÖK, AĞABEY TOPLU'NUN ACSINI PAYLAŞTI

GÖK , ASKIDA EKMEK KAMPANYASINI “MHP ‘NİN İKTİDARA VERDİĞİ DERS”OLARAK OKUDU

BAYRAĞINI VE ÇİÇEĞINI AL GEL

Polatlı

Polatlı Haberleri

ANA OKULU VE 1. SINIFLAR SIRALARI DOLDURDU

22.09.2020 10:05
ANA OKULU VE 1. SINIFLAR SIRALARI DOLDURDU

Milli Eğitim Bakanlığı'nca (MEB), okullarda yüz yüze eğitim, seyreltilmiş uygulamalarla anasınıfı ve ilkokul 1'inci sınıflarda haftada bir gün olacak şekilde başlatıldı. Polatlı’da 965 anasınıfı ve 1948 ilkokul 1.sınıf öğrenci okula buluştu. Anaokulu ve birinci sınıfların ilk gününde İlçe Kaymakamı Murat Bulacak ve Eğitim Müdürü Yusuf Uymaz miniklerin ilk gün heyecanına ortak oldular.

 

Yeni tip (Kovid-19) salgını nedeniyle mart ayından beri kapalı olan okullar, alınan tedbirler çerçevesinde kapılarını anasınıfı ve ilkokul 1'inci sınıflar için açtı.

Yeni eğitim öğretim dönemi, TRT EBA, EBA ve canlı dersler kullanılarak uzaktan eğitim yoluyla 31 Ağustos'ta başlatılmıştı. Okulların açıldığı ilk hafta olan 21-25 Eylül'de gerçekleştirilecek uyum programı okul öncesi eğitim kurumlarında ve ilkokul 1'inci sınıflarda "1 gün yüz yüze eğitim şeklinde olacak.Öğrencinin yüz yüze eğitime katılımı zorunlu tutulmayacak, veli yazılı bir başvuruda bulunmaksızın kendi isteğiyle öğrencisinin uzaktan eğitime devamını sağlayabilecek.

 

MİNİKLERİ İLK DERS SAATİNDE ZİYARET

  1. Yüz Yüze eğitimin verildiği 21 Eylül tarihinde 965 anasınıfı ve 1948 ilkokul 1.sınıf öğrenci okulla buluştu. Anaokulu ve birinci sınıfların ilk gününde İlçe Kaymakamı Murat Bulacak ve Milli Eğitim Müdürü Yusuf Uymaz minikleri sınıflarında ziyaret ederek heyecanlarını paylaştılar.

 

ÇOCUKLARIMIZ GÜVENDE

  1. Milli Eğitim Müdürü Yusuf Uymaz ilk yüz yüze eğitimin verildiği 21 Eylül tarihinde ilçedeki okulları dolaşarak pandemi kuralları ve alınan tedbirleri inceledi. Uymaz “Pandemi nedeniyle Mart ayından beri yüz yüze eğitim gerçekleştiremeyen okullarımız, tedbirlerini alarak hazır bir şekilde bugün 965 anasınıfı ve 1948 ilkokul 1.sınıf öğrencimize kapılarını açtı. Öğretmenlerimiz pandemi kurallarına(sosyal mesafe,maske, hijyen) uygun bir şekilde öğrencilerimizle buluştular. Polatlı Kaymakamımız Murat BULACAK ve Şube Müdürlerimiz İmralı KALOÇ ve Çağlar UĞURLU beraberliğinde anaokullarımızı ve ilkokullarımız ziyaret ederek, öğretmenlerimizin anasınıfı ve 1.sınıf öğrencilerimizle güvenli bir şekilde buluştuğunu gördük. Okul yönetimleri, sınıf mevcudunun sosyal mesafe kurallarına uygun bir şekilde gruplara ayrılmasını ve her grubun okula uyum programının birbirinden farklı günlerde olmasını sağlamıştır.” Dedi.

 

HBR AYSUN YILMAZ BENLİ