• Dolar 8,058
    Euro 9,6752
  • Altın 460.376
    Bist 1408.14
  • Ankara

HİLAL KART İHTİYAÇ SAHİBİ AİLELERE ULAŞTIRILIYOR

Polatlı'ya şehit ateşi düştü

YILDIZKAYA: TÜM KAHRAMAN ŞEHİTLERİMİZİ RAHMET VE MİNNETLE ANIYORUM

DEMİR: ŞEHİTLERİMİZİ, HÜRMETLE YÂD EDİYORUM

AVCI: ŞEHİTLERİMİZİ RAHMET VE MİNNETLE ANIYORUM

Ovacık, “Şehitlerimizin yeri; Milletimizin Harim-i İsmet'indedir”

Polatlı

Polatlı Haberleri

AVCI, “ 8 MART; EMEK MÜCADELESİNİ ANMAK VE ANLAMAK GÜNܒDÜR “

08.03.2021 09:46
AVCI, “ 8 MART; EMEK MÜCADELESİNİ ANMAK VE ANLAMAK GÜNܒDÜR “

Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı İlçe Başkanı Bilal Haşim Avcı, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla yazılı bir açıklama yaptı. Avcı, ‘’ 8 Mart sadece bir kutlama günü değil, emek mücadelesini anmak ve anlamak günüdür” dedi.

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla yazılı bir açıklama yaptı.

“KADININ EMEĞİ, YAŞAMIN TA KENDİSİDİR”

Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı İlçe Başkanı Bilal Haşim Avcı, ‘’ 8 Mart Dünya Emekçiler Günü’nü anmak demek, kadının eşit haklarını savunmak, kadına şiddeti durdurmak, emekçi kadınların sigortalı ve tüm sosyal haklara sahip olarak çalışmasını sağlamak, kadınların sömürülmesine karşı çıkmak, kadınların özgür ve demokratik şartlarda yaşamasını sağlamak için mücadele etmek demektir.Kadının emeği, yaşamın ta kendisidir”dedi.

AVCI, “ATATÜRK’ÜN KADININ STATÜSÜNE İLİŞKİN YAKLAŞIMLARI EVRENSEL NİTELİKTEDİR”

Avcı, açıklamasında ’’ Emeğin, demokrasinin ve Cumhuriyet’in mücadelesini veren tüm devrimci ve ilerici kadınlarımızı saygıyla anıyorum. İşgal altındaki bir coğrafyada,emperyalizmin tüm güçlerini vuruşa vuruşa kovan, dünyada eşi benzeri görülmeyen bir Kurtuluş Savaşı’nın temel unsuru olan kadınlarımız, tarih sayfalarına adını yazdırmış, kadın mücadelesinde bugünkü kadınlarımıza örnek olmuş ,esin kaynağı olmaya da devam etmektedir. Atatürk’ün kadının statüsüne ilişkin yaklaşımları evrensel niteliktedir ve son derece geniş bir perspektife sahiptir. Atatürk devrimlerinin bir kısmı, kadınların sosyal ve kültürel alanlarda, eğitimde, hukukta, aile içinde, çalışma hayatında, toplumsal yaşamda ve siyasette erkeklerle eşit haklara sahip olmasını hedeflemiştir. ‘’ ifadelerine yer verdi.

AVCI, “ TÜM EMEKÇİ KADINLARI, SINIFSIZ, SÖMÜRÜSÜZ, DEMOKRATİK,ÖZGÜR VE EŞİT BİR DÜNYA İÇİN ÖRGÜTLÜ MÜCADELEYE ÇAĞIRIYORUZ”

Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı İlçe Başkanı Bilal Haşim Avcı, ‘’ Kadın,toplumun yarısı demektir...Kadın demek emek demektir. İşçi ve emekçi kadınları, sınıfsız, sömürüsüz, demokratik,özgür ve eşit bir dünya için örgütlü mücadeleye çağırıyoruz. 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Gününüz Kutlu olsun...’’ ifadelerinde bulundu.

HBR: ALİ KÖKSAL