• Dolar 8,754
    Euro 10,3906
  • Altın 495.67
    Bist 1391.06
  • 18° Ankara

KIZILAY'DAN KAN BAĞIŞINA DAVET

GELECEĞİN HAFIZLARI BELGE ALDI

OSB DE 1500 PERSONEL AŞILANIYOR

BAŞKAN DEMİR, ZİYARETLERİNE DEVAM EDİYOR

ÜLKÜ OCAKLARINDAN ZİYARETLER DİZİSİ

EFSUNLU YÜZBAŞI - İSMAİL NACİ"

Polatlı

Polatlı Haberleri

BAŞIMIZA NE GELDİYSE AHİRETİ UNUTTUĞUMUZ İÇİN GELDİ

08.06.2021 09:33
BAŞIMIZA NE GELDİYSE AHİRETİ UNUTTUĞUMUZ İÇİN GELDİ

Saadet Partisi Yönetim Kurul Üyesi ve Başkan Yardımcısı Haydar Bircan yazılı basın açıklamasında bulundu. Bircan açıklamasında şunları söyledi: ‘’ Başımıza ne geldiyse ahireti unuttuğumuz için geldi. Bugün yaşadığımız siyasi, ekonomik, ahlaki ve ailevi birçok bunalımımızın, buhranımızın, krizimizin ana nedeni Rabbimizin, “Onlar kesinlikle rablerine kavuşacaklarını ve ona döneceklerini bilen kimselerdir.” (Bakara,2/46) ayetinde belirttiği o kavuşmaya ve hesap verme gününü unutmadığımızdır. Dünya için ahireti gözden çıkaracak büyüklükte bir akıl tutulması yaşamamamızdır.

Çünkü o güne yani ahirete iman demek başıboş yaratılmadığımızın, yaptığımız her iyi veya kötü davranışın karşılığının ahirette ceza veya mükafat olarak bize geri döneceğini bilerek yaşamak demektir.

Ahirete hakkıyla iman eden bir Müslüman şahsiyeti saatini ahirete göre ayarlar, tüm plan ve projelerini ahirete göre düzenler, izlediği diziden girdiği internet sitesine kadar, sosyal medyada yazdığı her yorumdan yaptığı beğeniye kadar, dilinin konuştuğu her kelimeden gözünün baktığı her noktaya kadar, kalbinden geçirdiği her düşünceden midesine giren her lokmaya kadar, tüm his duygu ve davranışlarında ahiret ve hesap bilincini merkeze alarak hareket eder.

Ahirete hakkıyla iman eden bir Müslüman şahsiyet:

Düğün yaparken, oy kullanırken, siyaset yaparken, üniversite tercihi yaparken, çocuk yetiştirirken, ticaret yaparken, ortaklık kurarken, seyahat ederken, dinlenirken yani yaşamının her anında bu dünya hayatının bir gün son bulacağını ve ahiret hayatında tüm yapıp ettiklerinin karşılığını göreceğini bilerek yaşar. Ahirete hakkıyla iman eden bir Müslüman şahsiyet, eşine, anne babasına, akrabalarına, komşularına, işçi ve personeline karşı davranışlarında, dost arkadaş ve dava kardeşleriyle münasebetlerinde hep ahireti gözeterek hareket eder.

‘’AHİRETE İMAN MÜSLÜMAN ŞAHSİYETİN SABIR BİLİNCİNİ İNŞA EDER’’

Ahirete hakkıyla iman eden bir Müslüman şahsiyeti bir şeye karşı çıkacaksa, birinin yanında duracaksa, birini destekleyecekse, beğenecekse, takdir edecekse, takip edecekse ya da tavır alacaksa bu durumların ahirette de muhakkak bir karşılığı olacağını bilerek tavır alır. Safını ona göre belirler.

Ahirete iman bilincimi inşa eder: ahirete iman Müslüman şahsiyet, işlediği her günahın ve haramın ahirette kendisini cehennem riski ile karşı karşıya getireceğinin farkındadır. Ahirete iman Müslüman şahsiyetin sabır bilincini inşa eder. Çünkü Müslüman şahsiyet, bu dünya hayatında katlandığı tüm sıkıntıların bir gün son bulacağının ve sonsuz huzur ve mutluluk yurdu olan ahiret yurduna gideceğinin farkındadır. İşte bu yüzden Müslüman şahsiyet, başına gelen tüm bela ve musibetlere büyük bir olgunlukla sabreder.

Müslüman şahsiyetin ahiret hedefi, cennet ve Rabbinin rızasıdır. Cennet, tüm dertlerin son bulduğu yerdir. Orada hastalık yoktur, yaşlılık yoktur, ailevi huzursuzluklar yoktur, zalim bir koca derde, huysuz bir hanım derdi, itaatsiz bir çocuk derdi yoktur, geçim derdi, iş derdi, borç derdi, çek ve senet derdi yoktur, siyasi tartışmalar, ekonomik krizler, sosyal patlamalar yoktur, psikolojik sıkıntılar, manevi bunalımlar, ruhsal buhranlar yoktur, haksızlık adaletsizlik ve sömürü yoktur. Orası bereket ve afiyet yurdudur’’ dedi.

HBR: GÜLCİHAN SOLMAZ