• Dolar 8,058
    Euro 9,6752
  • Altın 460.376
    Bist 1408.14
  • Ankara

HİLAL KART İHTİYAÇ SAHİBİ AİLELERE ULAŞTIRILIYOR

Polatlı'ya şehit ateşi düştü

YILDIZKAYA: TÜM KAHRAMAN ŞEHİTLERİMİZİ RAHMET VE MİNNETLE ANIYORUM

DEMİR: ŞEHİTLERİMİZİ, HÜRMETLE YÂD EDİYORUM

AVCI: ŞEHİTLERİMİZİ RAHMET VE MİNNETLE ANIYORUM

Ovacık, “Şehitlerimizin yeri; Milletimizin Harim-i İsmet'indedir”

Polatlı

Polatlı Haberleri

BAŞKAN YILDIZKAYA’DAN KADINLAR GÜNÜ MESAJI

08.03.2021 09:41
BAŞKAN YILDIZKAYA’DAN KADINLAR GÜNÜ MESAJI

Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya 8 Mart Dünya Kadınlar dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya 8 Mart Dünya Kadınlar nedeniyle bir mesaj yayımladı. Yıldızkaya mesajında şunları söyledi: Bizleri eğiten, yetiştiren, büyüten, bizi biz yapma yolunda yüreklerindeki sevgi ve şefkati karşılıksız veren kadınlarımız toplumumuzun temel taşlarıdır. Günlük hayatımız içerisinde annelerimiz, kız kardeşlerimiz, hayat arkadaşlarımız ve dert ortaklarımız olan başımızın tacı hanımefendiler; sevginin, şefkatin ve emeğin vücut bulmuş halidir. Dünya üzerinde yaşam var olduğu günden bu yana kadınlarımız hayatın temelini oluşturmuşlardır. Kadınlar, binlerce yıldır bizim eksik yanlarımızı tamamlamış; tarihteki tüm uygarlıkların anneleri olarak, hayatımızın vazgeçilmez öğeleri olduklarını ispatlamışlardır.

ŞEHRİMİZDE KADINLARIMIZI İŞ SAHİBİ YAPIYORUZ

Kahraman Türk kadını; ilk Türk devletinden bu yana devlet yönetiminde daima erkeğin yanında yer almış ve gereken saygınlığı görmüştür. Başımızın tacı hanımefendiler Cumhuriyetimizin kurulması ile birlikte toplumsal hayattaki yerini ve konumunu sağlamlaştırmıştır. Şanlı tarihimize ismini altın harflerle yazdıran kadın kahramanlarımız, günümüze ışık tutmuş ve hanımefendilerin siyasette, sanatta, bilimde, hukukta kısacası hayatın her alanında büyük başarılara imza atmalarına öncü olmuşlardır. Polatlı Belediyesi olarak çalışmalarımızda ve projelerimizde her zaman hanımefendilerin görüş ve önerilerine ayrıcalık tanıyoruz. Şehrimizde kadınlarımızı iş sahibi yapıyor, şehrimizin ekonomisine katkıda bulunmalarını sağlıyoruz. Hizmete açtığımız Şehit Seher Yaşar Hanımlar Konağı ile kadınlarımızın aralarındaki birlik ve beraberliği pekiştirerek, onlar için sosyal hayatta rahatça vakit geçirebilecekleri bir alan inşa ettik. Pozitif Ayrımcılık anlayışı ile yürüttüğümüz tüm faaliyetlerimizle bize birer yaşam hediye eden hanımefendilerin mutluluklarını taçlandırıyoruz.

“BU GÜZEL GÜNÜN HAYIRLARA VESİLE OLMASINI DİLİYORUM”

Bu vesile ile günümüzde kadınlarımıza karşı artarak devam eden talihsiz şiddet olaylarını kınıyor ve tümüyle son bulmasını diliyorum. Başta şehit anneleri ve kıymetli eşleri olmak üzere; bizleri var eden, ekmeğimizi, dertlerimizi, mutluluğumuzu paylaştığımız başımızın tacı tüm kıymetli hanımefendilerin 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyor, bu güzel günün hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi.

HBR: AYŞE KÖKSAL