• Dolar 8,754
    Euro 10,3906
  • Altın 495.67
    Bist 1391.06
  • 18° Ankara

KIZILAY'DAN KAN BAĞIŞINA DAVET

GELECEĞİN HAFIZLARI BELGE ALDI

OSB DE 1500 PERSONEL AŞILANIYOR

BAŞKAN DEMİR, ZİYARETLERİNE DEVAM EDİYOR

ÜLKÜ OCAKLARINDAN ZİYARETLER DİZİSİ

EFSUNLU YÜZBAŞI - İSMAİL NACİ"

Polatlı

Polatlı Haberleri

BAYRAMDA İKİ GÜN EKMEK ÇIKMAYACAK

12.05.2021 09:23
BAYRAMDA İKİ GÜN EKMEK ÇIKMAYACAK

Polatlı Kahveciler Lokantacılar Fırıncılar ve Pastacılar Odası Başkanı Hıdır Çavuş, Ramazan Bayramının birinci günü ve ikinci gününde Polatlı’da ekmek çıkmayacağını söyledi.

Polatlı Kahveciler Lokantacılar Fırıncılar ve Pastacılar Odası Başkanı Hıdır Çavuş, Ramazan Bayramının birinci ve ikinci günü ekmek çıkarılmayacağını söyledi. Çavuş, Polatlı halkının bayramda mağdur olması için Arife günü normal ekmek üretiminin üç katı ekmek çıkartılacağını belirtti. Çavuş; “Bayramın birinci ve ikinci gününde ekmek çıkarılmayacak. Geçtiğimiz yıl bayramın birinci ve ikinci günlerinde sonra koronavirüs ile mücadele kapsamında fırınlarımız tarafından ekmekleri kendi araçlarıyla mahallelerde dağıtma işlemi gerçekleşmeyecek. Vatandaşlarımızın mağdur olmaması için fırınlarımızda Arife günü normal ekmek üretiminin üç katı üretim yapılacak. Vatandaşlarımız bayramın üçüncü gününe kadar yetecek ekmeği temin edebilirler. Yoğunluk yaşanmaması için vatandaşlarımızın ekmek alımını son güne bırakmamasını rica ediyorum.” dedi.

RAMAZAN BAYRAMINI KUTLUYORUM

Ramazan Bayramını da kutlayan Polatlı Kahveciler Lokantacılar Fırıncılar ve Pastacılar Odası Başkanı Hıdır Çavuş; “Koronavirüs salgını nedeniyle kısıtlı imkanlara geçireceğimiz Ramazan Bayramını, önümüzdeki yıllarda salgın hastalıktan kurtulmuş, eski bayramlar gibi birlikte kutlamayı diliyorum. Bu vesileyle, Ramazan Bayramının başta Polatlı halkı olmak üzere milletimiz ve ülkemiz için dostluk ve barışa, sevgi ve kardeşliğe vesile olması temennisiyle Ramazan Bayramını tebrik ediyor, sağlık ve mutluluk içerisinde nice bayramlar diliyorum.” dedi.

HBR: ŞEVVAL AKGÖZ