• Dolar 7,4294
    Euro 8,982
  • Altın 412.302
    Bist 1471.39
  • Ankara

BİZ '' BU BÜYÜK DESTANIN ZAFERİN EV SAHİBİYİZ''

CHP ,ESNAF ZİYARETİ TURUNDA

POLATLI ÇİFTÇİSİNE % 90 HİBELİ BUĞDAY TOHUMU DESTEĞİ

BAŞKAN DEMİR, ŞOFÖRLER ODASINI ZİYARET ETTİ

BAŞKAN YAVAŞ'A BİR ŞEFFAF YÖNETİM ÖDÜLÜ DAHA

SAHADA ÇALIŞAN MUHABİR AŞILANMALI

Polatlı

Polatlı Haberleri

BELEDİYEDE EN DÜŞÜK SAHA PERSONEL MAAŞI 3 400 TL OLDU

15.01.2021 09:42
BELEDİYEDE EN DÜŞÜK SAHA PERSONEL MAAŞI 3 400 TL OLDU

 

 

 

Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya 2021 yılı Polatlı belediyesi taşeron işçi maaş zammını açıkladı. Saha ve büro personelleri olarak bu yıl yeni bir kriter getirdiklerini kaydeden Yıldızkaya “ yıl çalışanlarımız için bir kriter getirdik. Saha personelimizi ayırdık. Pandemide çok fazla gayret gösterdiler. Saha ve büro personel olarak planladık. 2021 yılı itibari ile Polatlı Belediyesinde sahada çalışan bekar bir arkadaşımızın alacağı en düşük asgari ücret 3400 TL’ dir. Büro da çalışanlar 3200 TL alacaklar.”dedi.

2021 yılı Polatlı belediyesi taşeron işçi maaş zamları belli oldu. Polatlı Belediye başkanı Mürsel Yıldızkaya işçiyi sevindiren bir kararla sahada çalışan bir personelin en düşük asgari ücreti maaşının bekarlarda 3 bin 400 TL olduğunu duyurdu. Yıldızkaya “ Belediyeler arasında iyi bir rakam. Ama yeterlide değil. Bu hayat pahalılığında bir maaşın girdiği bir evde yeterli değil. Ama belediyede bir bütçe ile yönetiliyor. Günlerce toplantı yaptık çalıştık görüştük her bir kalemi tek tek hesaplayarak bu karara vardık. Sahada çalışan bekar 3400 evli olan belki 4 Bin TL olacak. Bu rakam ortalama rakamdır bu 12 ayın ortalamasında alacağı ücrettir. Tüm işçi kardeşlerimize hayırlı olsun.”dedi.

BİRAN ÖNCE BU İŞLERİN AÇILMASINI VE DÖNMELERİNİ BEKLİYORUZ

Yıldızkaya açıklamasında “Pandemiden Dolayı kreşimiz, hanımlar konağı, etüt merkezimiz paylaşım merkezimiz, yemekhanemiz kapalı . Şuanda 150 personelimiz esnek çalışmada. Hizmet verecek imkanda yok gelin oturun da diyemeyiz. Şu anda personellerimiz esnek çalışmadan faydalanıyorlar. Şubat ayı sonuna kadar devam edecek. Ondan sonraki süreci kararla birlikte takip edeceğiz. Bizde biran önce bu işlerin açılmasını ve dönmelerini bekliyoruz.

 

POLATLI BELEDİYESİ GEÇEN YIL VE ÖNCESİNDE DE ASGARİ ÜCRETTEN FAZLASINI VERİYORDU

  1. ay asgari ücret 2 bin 825 TL olarak belirlendi. Keşke 4 bin TL , hatta daha çok olsaydı kimse geçim sıkıntısı yaşamamış olsa. Polatlı Belediyesi 2019 yılı ve öncesinde asgari ücretten daha fazla ödeme yapıyor. Yaptığımız sözleşmeler ve protokoller gereği bir takım sosyal haklarla. Geçen yıl Polatlı belediyesinde bekar bir kardeşsizimizin maaşı ortalaması 2650 TL’idi . Bu çalıştığı yere çocuk sayısına evli olup olmadığına göre değişiyor. Bu yıl çalışanlarımız için bir kriter getirdik. Saha personelimizi ayırdık. Pandemide çok fazla gayret gösterdiler. Saha ve büro personel olarak planladık. 2021 yılı itibari ile Polatlı Belediyesinde sahada çalışan bekar bir arkadaşımızın alacağı en düşük asgari ücret 3400 TL’ dir. Büro da çalışanlar 3200 TL alacaklar.

GÜNLERCE TOPLANTI YAPTIK ÇALIŞTIK GÖRÜŞTÜK HER BİR KALEMİ TEK TEK HESAPLAYARAK BU KARARA VARDIK

Belediyeler arasında iyi bir rakam. Ama yeterli de değil. Bu hayat pahalılığında bir maaşın girdiği bir evde yeterli değil. Ama belediyede bir bütçe ile yönetiliyor. Günlerce toplantı yaptık çalıştık görüştük her bir kalemi tek tek hesaplayarak bu karara vardık. Sahada çalışan bekar 3400 evli olan belki 4 Bin TL olacak. Bu rakam ortalama rakamdır bu 12 ayın ortalamasında alacağı ücrettir. Tüm işçi kardeşlerimize hayırlı olsun.

PERSONELLERİMİZE HAK ETTİKLERİ MAAŞLARI ÖDEMEYE GAYRET EDİYORUZ

Şu Anda pek çok belediye bırakın maaş zammı yapmayı ücret ödemekte zorlanıyor. Biz Allah’a şükürler olsun personellerimize hak ettikleri maaşları ödemeye gayret ediyoruz.”dedi.

HBR AYSUN YILMAZ BENLİ