• Dolar 8,754
    Euro 10,3906
  • Altın 495.67
    Bist 1391.06
  • 18° Ankara

KIZILAY'DAN KAN BAĞIŞINA DAVET

GELECEĞİN HAFIZLARI BELGE ALDI

OSB DE 1500 PERSONEL AŞILANIYOR

BAŞKAN DEMİR, ZİYARETLERİNE DEVAM EDİYOR

ÜLKÜ OCAKLARINDAN ZİYARETLER DİZİSİ

EFSUNLU YÜZBAŞI - İSMAİL NACİ"

Polatlı

Polatlı Haberleri

GÖK “MHP’DE DİYOR Kİ BAK KARDEŞİM KURU BİR EKMEĞE MUHTAÇ ETTİNİZ”

24.10.2020 13:52
GÖK “MHP’DE DİYOR Kİ BAK KARDEŞİM KURU BİR EKMEĞE MUHTAÇ ETTİNİZ”


 

Cumhuryet Halk Partisi Ankara Milletvekili Levent Gök Polatlı ziyaretinde Cumhur ittifakının ortağı MHP Genel Bşakanı Devlet Bahçel’nin askıda ekmek kampanayasını iktidara ders olarak nitelendirdi. Gök “ Milliyetçi Hareket Partisi’nin iktidara verdiği aslında bir derstir, verdiği güzel bir cevaptır. Diyor ki Milliyetçi Hareket Partisi iktidara ortağına sen bu işi aslında yapamıyorsun diyor, aslında bundan alınacak mesajlarda var. Milliyetçi Hareket Partisi bugün bir muhalefet görevini üstlenerek adeta askıda ekmek kampanyası ile iktidar partisini ciddi bir şekilde sarsmıştır”dedi.

 

 

Cumhuryet Halk Partisi Ankara Milletvekili Levent Gök Polatlı’da Türkiye ekonomisini değelendirdi. Gök MHP nin ekmek kampanyasına ilişkin “ Türkiye’de her şey iyi güllük gülistanlık derken hükümetin diğer ortağı bir askıda ekmek kampanyası ile zaten fazla söze gerek bırakmayacak şekilde Türkiye’nin geldiği tabloyu ortaya koydu” dedi.

Gök, ”Bu Milliyetçi Hareket Partisi’nin iktidara verdiği aslında bir derstir, verdiği güzel bir cevaptır. Diyor ki Milliyetçi Hareket Partisi iktidara ortağına sen bu işi aslında yapamıyorsun diyor, aslında bundan alınacak mesajlarda var. Milliyetçi Hareket Partisi bugün bir muhalefet görevini üstlenerek adeta askıda ekmek kampanyası ile iktidar partisini ciddi bir şekilde sarsmıştır arkadaşlar. Tablo bu ortalık güllük gülistanlık, her şey iyiyse bir kuru ekmeğe muhtaç bir Türkiye tablosunu Milliyetçi Hareket Partisi bunu ortaya koyarak aslında iktidara ciddi bir mesaj vermiştir. Sayın Bahçeli bunu öyle kamufle etmeye çalışıyor ama biz öylede okuyoruz sonuçta bu iktidarın geldiği tablo insanların kuru bir ekmeğe muhtaç eden bir tablodur” dedi.

 

“MHP’DE DİYOR Kİ BAK KARDEŞİM KURU BİR EKMEĞE MUHTAÇ ETTİNİZ”

Gök, ”Çankaya ilçesinde başlatmışlar sonra apar topar kaldırışlar gelen eleştiriler tepkiler üzerine ama bunun başka izahı yoktur. Tablo bu kadar açık ve nettir. Bu bizim belediyelerimiz de çok askıda ekmek projesi yaptılar. İktidara karşı muhalefet partileri bunu yurttaşların mağdur olmaması amacı ile yaparlar. Ben iktidarı koşulsuz destekliyorum hatta 2023’de ki adayımız Erdoğan’dır dediğiniz bir noktada bunu yaptığınız zaman bizimde bunu sorgulama hakkımız vardır. Her şey güllük gülistanlıksa, her şey iyiyse bu nedir, bence onu bir açıklamalarının yararı var biz böyle görüyoruz bundan daha iyi bir Türkiye tablosu izah edilemezdi zaten. Milliyetçi Hareket Partisi’nin kafasında ne var ne yok birazda ortaya döküldü o onların sorunu şimdi iktidar partisi onlarla konuşmak durumunda bunu neden yaptınız diye o onların durumu ama bizim problemimiz değil biz gördüğümüz resmi görüyoruz. Acı bir Türkiye tablosu MHP'de diyor ki bak kardeşim kuru bir ekmeğe muhtaç ettiniz demeye gelir bu bizim yorumumuz budur” dedi.

HBR AYSUN YILMAZ BENLİ