• Dolar 7,6819
    Euro 9,1152
  • Altın 417.324
    Bist 1530.27
  • Ankara

ARPAÇ, MECLİS ÜYELİĞİNDEN İSTİFA ETTİ

YILDIZKAYA, DÜNYA KADINLAR GÜNÜ'NÜ KUTLADI

CHP'Lİ KADINLARDAN 8 MART ÖZEL PROGRAMI

KENT KONSEYİ KADINLAR GÜNÜ'NDE ŞEHİT ANNELERİNİ UNUTMADI

GÜRAN, KADINLAR GÜNÜ KUTLADI

ODA BAŞKANLARI KADINLAR GÜNÜ UNUTMADI

Polatlı

Polatlı Haberleri

GÖZLER MİLLİ EMLAK’TAN GELECEK YAZIYA ÇEVRİLDİ

28.01.2021 09:49
GÖZLER MİLLİ EMLAK’TAN GELECEK YAZIYA ÇEVRİLDİ

Polatlı Kaymakamlığı ve Belediye eski hastane için güvenlik tedbirlerini alıyor, Polatlı , Milli Emlak Genel müdürlüğüne yazı yazıldı, gözler Milli Emlak’tan gelecek cevaba çevrildi.


 

Kaymakamlık ve Polatlı Belediyesi “YA YAPIN YA YIKIN” haberimizin ardından harekete geçti. Şentepe Mahallesi’nda atıl durumda bekleyen ve milli servetin talan edildiği Şentepe Mahallesi Duatepe Devlet Hastanesi B Blok binasında güvenlik tedbirleri alınıyor. Milli Emlak genel Müdürlüğü sorumluluğunda bulunan eski hastanenin tehditlere açık olması dolaysıyla Polatlı kaymakamlığı ve Polatlı Belediyesi ortak bir kararla çalışma başlatıldı. Polatlı Belediyesi sorumluğunda olmayan binanın güvenlik sorunu teşkil ettiğini belirten mahalle sakinlerinin talebi üzerine Belediye başkanı Mürsel Yıldızkaya , hastanenin giriş ve çıkışlarını kapattırıyor. Gözler şimdi Milli emlak genel müdürlüğünden gelecek cevaba çevrildi.

 

 

 

 

 

 

Şentepe Mahallesinde atıl durumda bekletilen hastane binasında devletin trilyonluk yatırımı çöpe döndü. geceleri madde bağımlılarının mekanı hırsızların uğrak yeri haline gelen ve her haliyle tehdit unsuru olan hastane binasında tehlikede adeta kol geziyor. Yıllardır ne yapılan ne yıkılan bu bina Polatlı’nın ayıbı olarak heybetli duruşu ile ismi olan cismi olmayan bina yıllara meydan okuyor. Yılladır hiçbir şekilde değerlendirilemeyen, içindeki malzemelerin çalınıp parçalandığı , tabiri yerinde ise talan edilen devletin malı…

Mahalleli huzursuz mahalleli tedirgin ve göz göre göre virane olan HASTANE…

Olarak kamuoyuna duyurduğumuz ve mahalle sakinlerinin sesi olmaya çalıştığımız haberimiz ses getirdi.

 

KAYMAKAMLIK VE BELEDİYE HAREKETE GEÇTİ

 

Polatlı Devlet Hastanesi’nin yapılmasıyla birlikte kapatılan ve yıllardır Şentepe Mahallesi’nde atıl durumda bulunan Polatlı Duatepe Devlet Hastanesi B Blok ‘un içler acısı halini “YA YIKIN YA YAPIN “başlığı ile kamuoyuna yansıyan haberimizin ardından Polatlı Kaymakamlığı ve Polatlı Belediyesi ortak çalışma başlattı.

ELİNİ KOLLUNU SALLAYAN ARTIK GİREMEYECEK

 

Atıl durumda bulunan , Devletin malının talan edildiği , milli servetin çöpe döndüğü Şentepe Duatepe Devlet Hastanesi B Blok binasının güvenli hale getirilmesi için Polatlı Kaymakamı Murat Bulacak ve Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya ortak bir çalışma başlattı.

EKİPLER HASTANE BİNASINDA İNCELEME YAPTI

Şentepe mahallesinde mahalle sakinlerine korku yaratan madde bağımlıları ve kimliği belirsiz kişilerin binaya giriş çıkışlarını engellemek amacıyla Polatlı Kaymakamlığı ve Polatlı Belediyesi dün itibari ile başlattığı çalışmada ekipler eski hastanede inceleme yaptı.

Milli Emlak Genel Müdürlüğü sorumluluğunda bulunan eski hastane binasının akıbeti belli olana kadar güvenli hale getirilmesi amacıyla çalışma başlatan Polatlı Belediyesi Makine İkmal Müdürlüğü ekipleri tarafından; kırık durumda bulunan camlar ve kapılar demir korkuluklarla kapatılacak. Hastane giriş ve çıkış kapıları tamamen kapatılacak. Kimliği belirsiz kişilerin binaya giriş ve çıkışları engellenecek.

ZABITA VE POLİS DEVRİYE ATACAK

Polatlı Emniyet Müdürlüğü ve Zabıta Müdürlüğü tarafından gün içerisinde belirli periyodlarla gerçekleştirilecek koordineli devriyelerle eski hastane binası sürekli kontrol altında tutulacak. Şentepe Mahallesi’nin huzur ve güvenliği için başlatılan güvenlik önlemi çalışmaları atıl durumda bulunan binanın geleceği konusunda Milli Emlak Genel Müdürlüğü tarafından alınacak karar belli olana dek aralıksız olarak sürecek.

MİLLİ EMLAK GENEL MÜDÜRLÜĞÜ NE YAPACAK?

 

Atıl durumda bekletilen ne yapılan nede yıkılan Şentepe Dutape Devlet hastanesinin akıbetine ilişkin yaptığımız haberimizin ardından Polatlı Kaymakamı Murat Bulacak, Polatlı Milli Emlak Müdürlüğünü harekete geçirdi. Salı Sabahı itibari ile Polatlı Milli Emlak Müdürlüğü Milli Emlak Genel Müdürlüğüne gazetemiz çıkan haber eki ile birlikte yazı yazarak Hastane binasının akıbetine ilişkin yazı yazdı. Gözler şimdi Milli Emlak’ta. Milli Emlak Genel Müdürlüğü Polatlı için nasıl bir karar alacak.

 

HBR AYSUN YILMAZ BENLİ