• Dolar 8,058
    Euro 9,6752
  • Altın 460.376
    Bist 1408.14
  • Ankara

HİLAL KART İHTİYAÇ SAHİBİ AİLELERE ULAŞTIRILIYOR

Polatlı'ya şehit ateşi düştü

YILDIZKAYA: TÜM KAHRAMAN ŞEHİTLERİMİZİ RAHMET VE MİNNETLE ANIYORUM

DEMİR: ŞEHİTLERİMİZİ, HÜRMETLE YÂD EDİYORUM

AVCI: ŞEHİTLERİMİZİ RAHMET VE MİNNETLE ANIYORUM

Ovacık, “Şehitlerimizin yeri; Milletimizin Harim-i İsmet'indedir”

Polatlı

Polatlı Haberleri

GÜVEN ANKARA VALİSİNDEN SAKARYA ZAFERİ’NİN 100. YILI İÇİN TALEPTE BUUNDU

21.01.2021 09:50
GÜVEN ANKARA VALİSİNDEN SAKARYA ZAFERİ’NİN 100. YILI İÇİN TALEPTE BUUNDU

 

Deva Partisi Ankara İl Başkanı Ali Güven Polatlı Sakarya Zaferinin 100. Yılına ilişkin “bu sene 100. yılı olan Sakarya zaferinin tanıtımı için Ankara'da herhangi bir komisyon kurulmamış, çalışma grupları oluşturulmamıştır. Böylesine büyük bir zaferin 100. yılında; Ankara Valiliğinin bu alanda çalışan merkezlerle işbirliği yapmasını, gerekli komisyonları ve çalışma gruplarını oluşturmasını talep ediyorum. Bu konuda valiliği ve yetkilileri sorumluluk almaya davet ediyoruz.”dedi.

 

 

 

 

 

  1. Partisi Ankara l Başkanlığı Ankara Valisi Vasi Şahin’den talepte bulundu. Sakarya Meydan Muharebesinin cereyan ettiği Toraklarda bu yıl 100. yılı kutlanacak olan Sakarya Zaferi programlarına ilkin Ankara da bir komisyon ve çalıma grupları oluşturulmadığını belirten Güven Ankara Valisine seslendi. Güven yaptığı açıklamada “Ankara'daki çalışmalarımız kapsamında, Polat!' ilçemizdeki Tarihi Alanlar Tanıtım Merkezi'ni (POTA) ziyaret ettik. Kurtuluş Savaşımızın en kritik dönemeci olan, milli mücadelenin merkezi Ankara'nın 22 gün 22 gece savunulduğu Sakarya Meydan Muharebesi'ni tüm manasıyla tanıtan ve yeni kuşaklara anlatan POTA Koordinatörü Kadim Koç komutanımızla sohbet ettik. Öncelikle; Ankara'mız ve Milli Mücadele tarihimiz için eşsiz bir önemi olan Sakarya Meydan Savaşı'nın öğretilmesi için fedakarca çalışan ve bizleri misafir eden Kadim Albayımıza teşekkür etmek isterim. Tüm sıfatlarımdan önce Ankara ‘nın ve Polatlı’nın bir evladı olarak yetkililere sesleniyorum; Sakarya Zaferi, Türk milletinin yüzlerce yıllık geri sonlandıran ve düşmanı Ankara önlerinde durduran büyük bir destan.. .

Ankara Kalesi'ne Yunan Bayrağı dikilmesini; TBMM'nin ve Milli Mücadele Merkezi'nin işgal edilmesini engelleyen bu büyük zafer bütün Ankaralılar için gurur vesilesidir. Bu tarih bilincinin aşılanması için çalışan kurumlarımızın desteğe ihtiyacı var. Böylesine büyük bir zaferin 100. yılında; Ankara Valiliğinin bu alanda çalışan merkezlerle işbirliği yapmasını, gerekli komisyonları ve çalışma gruplarını oluşturmasını talep ediyorum. Bu konuda valiliği ve yetkilileri sorumluluk almaya davet ediyoruz.”dedi.

HBR AYSUN YILMAZ BENLİ