• Dolar 7,3999
    Euro 8,9864
  • Altın 444.487
    Bist 1578.03
  • Ankara

BORSADAN 130 TABLET ÖĞRENCİLERE HEDİYE EDİLDİ

ERMENİ ESARETİNDEN KURTULAN ŞUŞA'DA ÜLKÜ OCAKLARI OKUL YAPTIRACAK

PANDEMİYE RAĞMEN TÜRKİYE'NİN SANAYİ ÜRETİMİ ARTIYOR

ANKARA VALİSİNE ÇAĞRI YAPTI

OKULLAR 15 ŞUBATTA KADEMELİ OLARAK AÇILACAK

ON KITA BİR VATAN, İLELEBET İSTİKLAL

Polatlı

Polatlı Haberleri

KAYMAKAM BULACAK POLATLIDA VAKALARDA SON DURUMU DEĞERLENDİRDİ

27.11.2020 09:50
KAYMAKAM BULACAK POLATLIDA VAKALARDA SON DURUMU DEĞERLENDİRDİ

 

 

Yeni Tip Corona virüs ile mücadele İçişleri bakanlığının 81 il valiliğine gönderdiği genelge kapsamında 4 gün boyunca vatandaşın yoğun olarak bulunduğu alanlarda denetleme yapılacak. Denetimler noktasında 4 günlük uygulamanın ilki dün Polatlı’nın Perşembe pazarı ve tolu taşıma araçları minibüslerde gerçekleştirildi. Denetimler sonrasında Polatlı’da covid 19 vakalarındaki son duruma ilişkin bilgi veren Kaymakam Murat Bulacak “Polatlı’da ki vaka sayıları bir ara çok yükselmişti şuanda Türkiye geneline göre normal seyrediyor. Türkiye ortalamasının altında diyebilirim. Oda bizi mutlu ediyor, istiyoruz ki daha da düşsün hiç olmasın” dedi.

 

  1. virüs ile mücadele İçişleri bakanlığının 81 il valiliğine gönderdiği genelge kapsamında 4 gün boyunca vatandaşın yoğun olarak bulunduğu alanlarda denetleme yapılması hususunda İlçe Kaymakamı Murat Bulacak başkanlığında kolluk kuvvetleri beraberliğinde çarşı Pazar denetlendi. 4 günlük denetimlerin ilk gününde per-Pa Pazar yeri ve minibüsler denetlendi. Pazar yerinde hem satıcıları hem de müşterileri sık sık ikaz eden Kaymakam Bulacak maske mesafe ve hijyene dikkat çekti. Sigara içilmesi yasak alanlardan biri olan Pazar yeri ev etrafında vatandaşlardan içmemeleri noktasında uyarılarda bulundu.

 

NE KADAR ÇOK TEDBİRLERE UYARSAK MÜCADELEDE O KADAR BAŞARILI OLURUZ

Toplu taşıma hizmeti veren minibüslere binerek hem şoför hemde vatandaşlarla konuşan Kaymakam Bulacak, “ Maskesiz ve ayakta yolcu kesinlikle almıyoruz, hijyenimize dikkat ediyoruz, araçlarda ki dezenfektanlar bittiyse onları yeniliyoruz dikkat ediyoruz. Siz vatandaşlarımıza da teşekküre diyoruz herkes maskesini takmış, lütfen sizler de dikkat edin, gerekirse şöför arkadaş ayakta yolcu alacağı zaman olabilir bir dalgınlık ile veya maskesiz olursa uyarın sizlerde hep beraber bu mücadeleyi vereceğiz ve hep birlikte ne kadar hijyene sosyal mesafeye ve maske kuralına dikkat edersek hastalık ile mücadelede o kadar başarılı oluruz. Ben hepinize tekrar duyarlılığınız için teşekkür ediyorum.” dedi.

Bulacak “ Covid-19 denetimlerimiz yoğun bir şekilde devam ediyor. Bütün Türkiye genelinde olduğu gibi ilçemizde de denetimleri sürdürüyoruz. Bugün ilçemizin Pazar yerini hep birlikte denetledik, arkadaşlarımızda denetlemeye devam ediyorlar. İstiyoruz ki mesafeye, maskeye ve hijyene dikkat edilsin. bunlar uygulandığı sürece de hastalık ile mücadelemiz kolaylaşır yine özellikle toplu taşıma araçlarında arkadaşlarımızın kontrolleri bugün yoğunlaşacak, uyarılarımıza dikkat ediyoruz. Amacımız insanlara ceza kesip zora sokmak değil, amacımız eksiklerin yanlışlıkların giderilmesi. Vatandaşımızın sağlığı, herkesin sağlığı için mücadelenin hep beraber verilmesi uyarılarda bulunulması ama tabi ki yanlış yapana da yanlışta ısrar edene de muhakkak ki arkadaşlar görevlerini yapıp cezayı kesiyorlar. Öncelikli amacımız uyarmak, yönlendirmek, yanlışları düzeltmek. Polatlı’da ki vaka sayıları bir ara çok yükselmişti şuanda Türkiye geneline göre normal seyrediyor. Türkiye ortalamasının altında diyebilirim. Oda bizi mutlu ediyor, istiyoruz ki daha da düşsün hiç olmasın” dedi.

HBR AYSUN YILMAZ BENLİ