• Dolar 8,058
    Euro 9,6752
  • Altın 460.376
    Bist 1408.14
  • Ankara

HİLAL KART İHTİYAÇ SAHİBİ AİLELERE ULAŞTIRILIYOR

Polatlı'ya şehit ateşi düştü

YILDIZKAYA: TÜM KAHRAMAN ŞEHİTLERİMİZİ RAHMET VE MİNNETLE ANIYORUM

DEMİR: ŞEHİTLERİMİZİ, HÜRMETLE YÂD EDİYORUM

AVCI: ŞEHİTLERİMİZİ RAHMET VE MİNNETLE ANIYORUM

Ovacık, “Şehitlerimizin yeri; Milletimizin Harim-i İsmet'indedir”

Polatlı

Polatlı Haberleri

KAYMAKAM BULACAK’TAN KADINLAR GÜNÜ MESAJI

08.03.2021 09:45
KAYMAKAM BULACAK’TAN KADINLAR GÜNÜ MESAJI

İlçemiz Kaymakamı Murat Bulacak, “8 Mart Dünya Kadınlar Günü “ dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Kaymakam Murat Bulacak 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı. Kaymakam Murat Bulacak yayımladığı mesajında, kadınların merhamet, şefkat, sevgi ve fedakarlığın sembolü olduğuna değindi. Mesajında, Türkiye'nin kadınlarının da tarih boyunca istiklal ve istikbal mücadelelerinde daima en ön safta yer aldıklarını, kimi zaman devletin kuruluşunda, kimi zaman da vatanın kurtuluşunda görev üstlenen kahraman kadınların, geride asla unutulmayacak, günümüz kadınlarına rehber olacak bir miras bıraktıklarını belirtti.

“DÜNYA KADINLAR GÜNÜ, KADINLARIN, EŞİTLİK, İYİ YAŞAMA VE ÇALIŞMA KOŞULLARINI İYİLEŞTİRME YOLUNDA VERDİKLERİ MÜCADELENİN SİMGESİ OLMUŞTUR”

Kaymakam Murat Bulacak mesajında şu ifadelere yer verdi, “Türk Kadını; özellikle Kurtuluş Savaşı döneminde sergilediği fedakâr, vatansever ve özverili davranışlarıyla kahramanlıkların en güzel örneklerini ortaya koymuştur. Dünya Kadınlar Günü, kadınların, eşitlik, iyi yaşama ve çalışma koşullarını iyileştirme yolunda verdikleri mücadelenin simgesi olmuştur. Bugün gelinen noktada Anadolu Kadınları; iş hayatı, eğitim, sağlık, yasama, varıncaya kadar her alanda üstlendiği görevi başarıyla yerine getirmiş, ülkemizin en büyük teminatı olmuştur. Çocuklarımızı, geleceğe annelerimiz hazırlamaktadır. Daima özverinin, sevginin kaynağı ve temsilcisi olan Türk kadınının yüreği, sevgi yumağından oluşur. Bu vesileyle yürekleri sevgi dolu başta şehit ve gazi anneleri ile eşleri olmak üzere başta ilçemizdeki bütün kadınlar olmak üzere, fedakârlıkları, emekleri, sevgileri ve mücadeleleriyle insanlığın umudunu yeşerten kadınların, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü tebrik ediyorum” dedi.

HBR: ALİ KÖKSAL