• Dolar 8,058
    Euro 9,6752
  • Altın 460.376
    Bist 1408.14
  • Ankara

HİLAL KART İHTİYAÇ SAHİBİ AİLELERE ULAŞTIRILIYOR

Polatlı'ya şehit ateşi düştü

YILDIZKAYA: TÜM KAHRAMAN ŞEHİTLERİMİZİ RAHMET VE MİNNETLE ANIYORUM

DEMİR: ŞEHİTLERİMİZİ, HÜRMETLE YÂD EDİYORUM

AVCI: ŞEHİTLERİMİZİ RAHMET VE MİNNETLE ANIYORUM

Ovacık, “Şehitlerimizin yeri; Milletimizin Harim-i İsmet'indedir”

Polatlı

Polatlı Haberleri

KENT KONSEYİ KADINLARINDAN ŞEHİT ANNESİNE ZİYARET

09.03.2021 09:51
KENT KONSEYİ KADINLARINDAN ŞEHİT ANNESİNE ZİYARET

Polatlı Kent Konseyi Başkanı Salih Tekeli, Kadın Meclisi Başkanı Derya Hatipoğlu Bastı Kadın Meclisi Başkan Yardımcısı Gülsüm Işık, Gençlik Meclisi Başkanı İlker Kozan,Kent Konseyi Yürütme Kurulu Üyesi Cabbar Çepur ve Şehit Aileleri Hizmet Derneği Başkanı Savaş Dinçer 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde Polatlı’da ikamet eden Şehit Astsubay Bekir Pehlivan’ın Annesi Safiye Pehlivan ve Şehit Astsubay Yaşar Çetinkaya’nın Annesi Fatma Çetinkaya’yı ziyaret etti. Anlamlı ziyarette Şehit Annelerinin Dünya Kadınlar Günü çiçek ve hediyeler eşliğinde kutlandı.

Polatlı Kent Konseyi Kadınlar Günü’nde şehit annelerini unutmadı. Dünya Kadınlar Günü gibi anlamlı bir günü daha da anlamlı kılmak adına şehit annelerini ziyaret ettiklerini dile getiren Kadın Meclisi Başkanı Bastı; “Şehit ailelerimiz bizlerin en onurlu emanetleridir. Onları her zaman başımızın üzerinde taşıyoruz. Bizim başka bir ülkemiz yok. Bizler aziz şehitlerimizin büyük fedakarlıkları sayesinde ülkemizde huzur ve güven içerisinde yasayabiliyoruz. Bizlerde bu anlamlı günde şehit ailelerimizi bir kez daha ziyaret ederek, yanlarında olmak istedik hayır dualarını aldık. Rabbimizden sağlıklı huzurlu ömürler diledik. Bu vesile ile tüm şehitlerimize bir kez daha Cenab-ı Allah’tan rahmet, ailelerine sabırlar diliyorum" dedi.

“8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜNÜ KUTLUYORUM”

Hayatın her alanında fedakarlığı, üretkenliği ve duyarlılığı temsil eden kadınların, sonsuz sevgi ve hoşgörüyle yetiştirdikleri nesillerle de geleceğin şekillendirilmesinde en önemli katkıyı sağlamakta olduğunu aktaran Bastı, "Dünya Kadınlar Gününü kutlarken, bu özel günün tüm kadınların toplumda hak ettiği, layık olduğu yere gelmesi, kadınların toplumların kanayan yarası haline gelmiş sorunlarının masaya yatırılması, tartışılması ve çözümü için bir vesile olmasını temenni ediyorum. Kadına yönelik şiddete hemen her gün şahit olduğumuz bir dünyada 8 Mart tarihi daha anlamlı bir hal alıyor. Kadınlarımıza ne kadar güzel fırsatlar sunabilirsek, toplum olarak o oranda güçleneceğimiz inancındayım. Kadınlarımızın hayatın her alanında katılımlarının yükseldiği, başta şiddet, ayrımcılık ve fırsat eşitsizliği gibi önemli sorunlarının tamamıyla çözüldüğü, mutlu aile ve mutlu toplum dileğiyle başta ilçemiz kadınları olmak üzere tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum" cümlelerine yer verdi.

HBR: AYŞE KÖKSAL