• Dolar 7,4106
    Euro 9,0054
  • Altın 446.418
    Bist 1578.03
  • Ankara

BORSADAN 130 TABLET ÖĞRENCİLERE HEDİYE EDİLDİ

ERMENİ ESARETİNDEN KURTULAN ŞUŞA'DA ÜLKÜ OCAKLARI OKUL YAPTIRACAK

PANDEMİYE RAĞMEN TÜRKİYE'NİN SANAYİ ÜRETİMİ ARTIYOR

ANKARA VALİSİNE ÇAĞRI YAPTI

OKULLAR 15 ŞUBATTA KADEMELİ OLARAK AÇILACAK

ON KITA BİR VATAN, İLELEBET İSTİKLAL

Polatlı

Polatlı Haberleri

KOLLUK KUVVETLERİ SAHADA KADES’İ TANITTI

27.11.2020 09:47
KOLLUK KUVVETLERİ SAHADA KADES’İ TANITTI

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü kapsamında Polatlı da polis jandarma ve zabıta KADES broşürlerini dağıtarak kades uygulamasını anlattı. Cumhuriyet Meydanında kurulan stantta kadın ve erkeklere dağıtılan broşürlerde kadına şiddette mücadele ile kades uygulamasında toplumsal farkındalığın arttırılması amacıyla broşürler dağıtılarak bilgilendirme yapıldı.

Tüm Türkiye genelinde farkındalık yaratmak amacı ile 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü kapsamında Polatlı da kolluk kuvvetleri Cumhuriyet Meydanında farkındalık standı açtı. 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü kapsamında Polatlı da polis jandarma ve zabıta KADES broşürlerini dağıtarak kades uygulamasını anlattı. Cumhuriyet Meydanında kurulan stantta kadın ve erkeklere dağıtılan broşürlerde kadına şiddette mücadele ile kades uygulamasında toplumsal farkındalığın arttırılması amacıyla broşürler dağıtılarak bilgilendirme yapıldı.

 

KADES NEDİR? KADES UYGULAMASI NASIL İNDİRİLİR?

 

Kadınların ve çocukların maruz kaldığı şiddet engellemek amacıyla kullanılan Kadın Acil Destek Uygulaması (KADES) Google Play Store ve Apple Store uygulamasından üzerinden edinileniyor.

KADES UYGULAMASI NEDİR?
KADES, kadınların ve çocukların maruz kaldığı şiddet, taciz gibi kötü eylemleri birazda olsun engellemek adına kullanıcılara sunulmuş resmi bir uygulamadır. Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanmış ve acil durumlarda ilk aklınıza gelecek acil müdahale uygulamasıdır.

KADES uygulaması, son yıllarda giderek artan kadına şiddet olaylarının önüne geçebilmek ve kadınlara yardım edebilmek amacıyla geliştirilmiş. Eşinden veya bir başkasından şiddet gören ya da şiddete maruz kalma ihtimali olan kadınlar, akıllı telefonları üzerinden yapacakları ihbarlarda hızlı bir şekilde bu iş için kurulan Kadın Acil Destek İhbar Sistemi'ne ulaşabiliyorlar.HBR AYSUN YILMAZ BENLİ