• Dolar 8,058
    Euro 9,6752
  • Altın 460.376
    Bist 1408.14
  • Ankara

HİLAL KART İHTİYAÇ SAHİBİ AİLELERE ULAŞTIRILIYOR

Polatlı'ya şehit ateşi düştü

YILDIZKAYA: TÜM KAHRAMAN ŞEHİTLERİMİZİ RAHMET VE MİNNETLE ANIYORUM

DEMİR: ŞEHİTLERİMİZİ, HÜRMETLE YÂD EDİYORUM

AVCI: ŞEHİTLERİMİZİ RAHMET VE MİNNETLE ANIYORUM

Ovacık, “Şehitlerimizin yeri; Milletimizin Harim-i İsmet'indedir”

Polatlı

Polatlı Haberleri

ÖZ ATEŞ UĞURLU İŞ MAKİNELERİ OPERATÖRLÜK KURS KAYIRLARI BAŞLADI

08.03.2021 09:39
ÖZ ATEŞ UĞURLU İŞ MAKİNELERİ OPERATÖRLÜK KURS KAYIRLARI BAŞLADI

2021 Yılı Mart ve Nisan Dönemi Biçerdöver Operatörlük Kurs kayıtları başladı.

Öz Ateş Uğurlu İş Makineleri Operatörlük Kursu Kurucusu Hasan UĞURLU Yaptığı açıklamada; ”2021 yılının Yaz aylarında hububat ürünlerinin hasadı başlayacaktır. Hububat ürünlerinin tarlalarda hasadına başlamadan önce Biçerdöver kullanan tüm vatandaşları kursumuza bekliyoruz."

“BİÇERDÖVER SAHİPLERİNE VE KULLANICILARINA OPERATÖRLÜK SERTİFİKALARINI VERİYORUZ”

UĞURLU; Tarım makinelerinden biri olan Biçerdöver kullanıcılarına her hasat dönemlerinde İl Tarım ve Orman Müdürlüğü yetkilileri tarafından yapılan denetimler sonucunda Operatörlük Sertifikasına sahip olan kullanıcılar takip edilmektedir. Makine sahipleri veya makineyi kullanan kişilerde operatörlük sertifikası bulunmuyorsa idari para cezası ödemek zorunda kalınıyor. Kursumuz tarafından makine sahipleri ve kullanıcılarının bu cezalarla karşılaşmaması için kursumuza başvuru yapan makine sahiplerine ve kullanıcılarına Biçerdöver Operatörlük sertifikalarını yapılacak olan sınavdan geçmeleri şartıyla veriyoruz. Kursumuz olarak çeşitli sektörlerde kullanılan iş makinelerinin operatörlük sertifikalarını vermek için yoğun bir şekilde çalışıyoruz. Polatlı ilçemiz özellikle tarım bölgesi olması sebebiyle Biçerdöver kullanımı oldukça fazladır. Kursumuz tarafından hem çiftçilerimizin ürünlerdeki fire oranının azaltılması hemde operatör sertifikası sahibi olan kişilerin tecrübeli iş makinesi kullanılması kursumuzun en önemli önceliğidir. Operatörlük sertifikası olan kişilerin iş makinelerini kullanmasının önemi ve özelliği daha fazladır. Başta Polatlı ilçemiz olmak üzere diğer ilçelerimizde Biçerdöver sahiplerine ve kullanıcılarına operatörlük sertifikalarını veriyoruz.

Son olarak UĞURLU; Biçerdöver sahibi olan ve bunları kullanan kişilerin idari para cezalarına maruz kalmamaları için İş Makinesi Operatörlük belgelerini en yakın zamanda almaları için kursumuza başruvu yaparak kursumuz tarafından verilecek eğitim ve sınavlardan sonra Operatörlük Sertifikalarını kursumuzdan alacaklardır."

HBR: ALİ KÖKSAL