• Dolar 8,4994
    Euro 10,2685
  • Altın 495.829
    Bist 1441.33
  • 13° Ankara

KAYMAKAM BULACAK BAYRAMDA GEREKLİ TEDBİRLERİ ALDIK!

BAYRAMDA İLK İKİ GÜN EKMEK ÇIKMAYACAK

POLATLI'DA SEBZE FİDESİ DESTEĞİ BAŞLIYOR

POLATLI “IŞIL IŞIL” OLACAK

YILDIZKAYA : “RAMAZAN BAYRAMIMIZ MÜBAREK OLSUN”

DEMİR: “POLATLILI HEMŞEHRİLERİMİN BAYRAMINI KUTLUYORUM”

Polatlı

Polatlı Haberleri

POLATLI TİCARET BORSASI 1000 ADET GIDA PAKETİ DAĞITTI

15.04.2021 10:47
POLATLI TİCARET BORSASI 1000 ADET GIDA PAKETİ DAĞITTI

Her yıl Mübarek Ramazan ayında ilçemizde yaşayan ihtiyaç sahiplerine gıda ve erzak yardımı yapan Polatlı Ticaret Borsası bu yıl da geleneği bozmadı. Türkiye Odalar ve Borsalar birliğinin 80 bin lira desteği ve Polatlı Ticaret Borsasının 80 bin lira katkısı ile Polatlı’da toplam 160 bin lira tutarında 1000 gıda paketi dağıtıldı. Paket içeriğinde ayçiçek yağı, toz şeker, pirinç, çay, makarna, siyah zeytin, bulgur, kırmızı mercimek, yeşil mercimek ve nohut olmak üzere 10 ayrı çeşit ürün temel ihtiyaç erzakları yer aldı.

Polatlı Ticaret Borsası ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, Ramazan ayı dolayısıyla Polatlı’da yaşayan ihtiyaç sahibi ailelere gıda yardımında bulundu. Her yıl Mübarek Ramazan ayında ilçemizde yaşayan ihtiyaç sahiplerine gıda ve erzak yardımı yapan Polatlı Ticaret Borsası bu yıl da geleneği bozmadı. Türkiye Odalar ve Borsalar birliğinin 80 bin lira desteği ve Polatlı Ticaret Borsasının 80 bin lira katkısı ile Polatlı’da toplam 160 bin lira tutarında 1000 gıda paketi dağıtıldı. Paket içeriğinde ayçiçek yağı, toz şeker, pirinç, çay, makarna, siyah zeytin, bulgur, kırmızı mercimek, yeşil mercimek ve nohut olmak üzere 10 ayrı çeşit ürün temel ihtiyaç erzakları yer aldı. Paketlerin dağıtım toplantısına Polatlı Ticaret Borsası Başkanı Yahya Toplu ve borsa üyeleri , Belediye Başkan Vekili Mehmet Ali Talay katıldı.

 

Başkan Toplu , konuya ilişkin yaptığı açıklamada;” Ramazan ayının Polatlı’mıza tüm İslam alemine hayırlara esile olmasını temenni ediyorum. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu göreve geldiği ilk günden itibaren daha önceki başkanlarımızın protokol üyelerine vermiş oldukları iftar yemeğini kaldırarak bu kaynakları 365 oda ve borsalara aracılığıyla Türkiye genelinde ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyor. Her yıl olduğu gibi bu yıl da Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) katkıları ile mübarek Ramazan ayında ilçemizde bulunan ihtiyaç sahibi ailelere Borsamız tarafından gıda yardımında bulunulacaktır. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin 80.000 TL gönderilmiş Borsamız da bu tutar üzerine 80.000 TL ilave ederek bu yıl toplam 160.000 TL’lik gıda yardımında bulunmaya karar vermiştir. Tablet dağıtımında iki katı bir destek vermiştik. 1000 paket gıda kolisi hazırladık. Her bir poşet içerisinde Ayçiçek yağı, toz şeker, pirinç, çay, makarna, siyah zeytin, bulgur, kırmızı mercimek, yeşil mercimek ve nohut olmak üzere 10 ayrı çeşit ürün bulunmaktadır.

“POLATLI BU DÖNEMDE ELİNİ TAŞIN ALTINA ATMALIDIR”

Bunu öncelikle borsada çalışan ihtiyaç sahiplerine bir miktar sosyal yardım kurumlarına, belediye ve kaymakamlık aracılığıyla bize isim ulaştıranlara verilecek. Biz bu işi ciddiye alıyoruz. Gıda yardımı yapılacak kişilere bu yıl Borsamız tarafından yardım yapılacak kişinin isminin de yazılı olduğu antetli, kaşeli ve imzalı “Teslim Fişi” verilmekte ve söz konusu kişiler bu teslim fişi ile birlikte ilçemizde bulunan Yunus Markete (Gazi Mahallesi) giderek Teslim Fişini teslim etmek suretiyle “Gıda Poşetini” almaktadırlar. İhtiyaç sahibi kişilere verilen “Teslim Fişi”nin üzerinde “Gıda Poşeti” içerisinde yer alan ürünlerin markaları ile miktar bilgileri de yer almaktadır. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) ve borsamızın hayrının kabul olmasını iliyorum. Pandemi dönemine sadece kurumlar değil de ekonomik açıdan durumu elverişli kişilerin de ihtiyaç sahibi ailelere yardımda bulunmasını temenni ediyorum. Polatlı bu dönemde elini taşın altına atmalıdır. İhtiyaç sahibi ailelere lütfen bizlere bildirin Bu vesileyle mübarek Ramazan ayının başta Polatlı’lı hemşehrilerim olmak üzere tüm ülkemiz ve insanlık için sağlık, sıhhat, afiyet, bolluk ve bereket getirmesini dilerim” dedi.

HBR: ŞEVVAL AKGÖZ