• Dolar 8,754
    Euro 10,3906
  • Altın 495.67
    Bist 1391.06
  • 18° Ankara

KIZILAY'DAN KAN BAĞIŞINA DAVET

GELECEĞİN HAFIZLARI BELGE ALDI

OSB DE 1500 PERSONEL AŞILANIYOR

BAŞKAN DEMİR, ZİYARETLERİNE DEVAM EDİYOR

ÜLKÜ OCAKLARINDAN ZİYARETLER DİZİSİ

EFSUNLU YÜZBAŞI - İSMAİL NACİ"

Polatlı

Polatlı Haberleri

POLATLI’DA “KADINA ŞİDDETLE MÜCADELE” RESMEDİLECEK

24.10.2020 13:49
POLATLI’DA “KADINA ŞİDDETLE MÜCADELE” RESMEDİLECEK

 

Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele" ye dikkat çekmek amacı ile Polatlı’da Sevimaras ilkokulu öncülünde 26 Ekim- 18 Kasım 2020 tarihleri arasında resim yarışması düzenlenecek. Polatlı genelinde yapılacak olan yarışmada öğrenciler veliler ve vatandaşlar yarışacak. Yarışmada dereceye giren ilk dört eser Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere Aile Çalışma Ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ,İçişleri Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı’na Takdim Edilecek. Ödül töreni ise 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’nde yapılacak.

 

 

 

25 kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’nde Kadına yönelik şiddete dur demek amacı ile Polatlı genelinde resim yarışması düzenlenecek. Sevimaras ilkokulu öncülünde 26 Ekim- 18 Kasım 2020 tarihleri arasında resim yarışması düzenlenecek. Polatlı genelinde yapılacak olan yarışmada öğrenciler veliler ve vatandaşlar yarışacak. Yarışmada dereceye giren ilk dört eser Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere Aile Çalışma Ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ,İçişleri Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı’na Takdim Edilecek. Ödül töreni ise 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’nde yapılacak.

 

YARIŞMAYA KİMLER KATILABİLECEK?

 

Kadına Yönelik Şiddetle Mücadeleye Evet Resim Yarışması Şartnamesi

 

-25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü kapsamında resim yarışması.

KONUSU: -25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete K, Uluslararası Mücadele Günü" kapsamında -Şiddet ve Aile içi iletişim" konulu Polatlı ilçesi Genelinde 07 yaş üstü resim yarışması.

TÜRÜ: Resim Kategorisi

AMAÇ: Yarışma vasıtasıyla Polatlı İlçesi ilçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı okullara eğitim gören tüm öğrencilerle; veli / vatandaşla -Şiddet ve Aile içi iletişim" ile ilgili farkındalık oluşturmak, özelde ise şiddet ve iletişimsizlik olgusundan en çok etkilenen kadınlar konusunda bilinç düzeyini en üst seviyeye getirme amacı güdülmektedir.

HEDEF KITLE: Polatlı İlçesi Sınırlan içerisinde ikamet eden. 7 Yaş usu, öğrenci, veli/vatandaş

YARISMA ZAMANI: 26 Ekim- 18 Kasım 2020

KATILMA KOSULU: Polatlı İlçesinde öğrenci olmak ve öğrenci gruptan dışındakiler ise Polatlı da ikamet ediyor ya da görev yapıyor olmak.

YARISMA KOSULLARI: Resim 35 X 50 cm boyutundaki resim kâğıdına yapılacaktır. Resim kâğıdını tek yüzü kullanılabilecek olup, sulu boya. pastel boya, kuru boya, guaş vb. boya malzemeleri kullanılabilir. Her türlü resim tekniği serbesttir.

YARIŞMA BAŞVURU VE TESLIM YERLERI

Yarışmacılar resimleri 18 Kasım 2020 15.00' e kadar aşağıdaki okul müdürlüklerinden birine şahsen tutanakla teslim edeceklerdir.

I-Atatürk ilkokulu. 2-Basri İlk ve Ortaokulu.3,Bedriye Halil Naci Mıhçıoglu ilkokulu, 4-Bestepe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi.5-Gazi imam Hatip Ortaokulu,6-Kartaltepe özel Eğitim Anaokulu 7- Polatlı Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, 8-Polatlı imam Hatip Ortaokulu, 9- Polatlı Şehit Abdullah Erkmen ilkokulu,10-Polatlı Toki Mehmet Akif Anaokulu, I I- Ruhiye Irfan Yurtsever ilkokulu, 12- Sevim Aras İlkokulu, 13-Şehit Seher Yaşar kız Anadolu İmam Hatip Lisesi,1 4-Zafer Ortaokulu

YARISMA TAKVIMI: Yarışmacı eserlerini 18.11.2020 Tarihi 15.00'a kadar. Okul müdürlüklerine kendilerine teslim edilen eserleri 17.00'a kadar ilçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafında alanında uzman öğretmenlerden oluşturulan komisyona ulaştırılmak üzere tutanakla teslim edeceklerdir.

Dereceye girenler için ödül töreni: 25 Kasım 2020

DEĞERLENDIRME KURULU: Alanında uzman öğretmenler ilçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz belirlenecektir.

ÖDÜLLER: Dereceye giren ilk dört eser (resim) tablet bilgisayarla ödüllendirileceklerdir.

ÖDÜL PAYDASLARI: 1-Polatlı Ticaret Odası Başkanlığı, 2-Polatlı Ziraat Odası Başkanlıgı,3-S.S. Ankara Pancar Ekicileri Kooperatifi, 4-Polatlı Sobacılar, Kalaycılar, Tenekeciler, Nalbantlar ve Benzeri Sanatkârlar Odası (Süreçte paydaş artması durumunda ödül alabileceklerin sayısı aratılabilerektir,

İLK 4 ESER DEVLETİN ZİRVESİNE HEDİYE EDİLECEK

Ödül töreni sonraki süreç ilk Dört eser için cumhurbaşkanlığımızdan, aile Çalışma Ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı İçişleri Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı'ndan alınabilecek randevu ile eser sahibi ve kaymakamlığımızın uygun göreceği heyet eserleri devlet büyüklerimize hediye edeceklerdir.

HBR AYSUN YILMAZ BENLİ