• Dolar 8,058
    Euro 9,6752
  • Altın 460.376
    Bist 1408.14
  • Ankara

HİLAL KART İHTİYAÇ SAHİBİ AİLELERE ULAŞTIRILIYOR

Polatlı'ya şehit ateşi düştü

YILDIZKAYA: TÜM KAHRAMAN ŞEHİTLERİMİZİ RAHMET VE MİNNETLE ANIYORUM

DEMİR: ŞEHİTLERİMİZİ, HÜRMETLE YÂD EDİYORUM

AVCI: ŞEHİTLERİMİZİ RAHMET VE MİNNETLE ANIYORUM

Ovacık, “Şehitlerimizin yeri; Milletimizin Harim-i İsmet'indedir”

Polatlı

Polatlı Haberleri

POLİSLER KADES UYGULAMASINI TANITTI

06.04.2021 10:44
POLİSLER KADES UYGULAMASINI TANITTI

Polatlı İlçe Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Bürosu'nda görevli polisler, ana caddelerde ki duraklar kamu binaları ve işyerlerine afiş yapıştırarak KADES uygulamasının tanıtımını yaptı.

Polatlı İlçe Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Bürosu'nda görevli polisler, ana caddelerde ki duraklar kamu binaları ve işyerlerine afiş yapıştırarak KADES uygulamasının tanıtımını yaptı. Kadına karşı şiddetin önlenmesi amacıyla geliştirilen KADES uygulaması hakkında kadınları bilgilendiren polis ekipleri, aile içi şiddet ve kadına yönelik şiddet gibi olayların başlarına gelmesi durumunda cep telefonuna yüklenen uygulama ile kendilerine bir tuş kadar yakın olduklarını ifade etti.

KADES UYGULAMASI

Akıllı telefon kullanıcısı kadınların, IOS ve Android marketlerinden T.C. kimlik numarasını girerek indirebileceği ve sonrasında gelen onay koduyla aktif hale getirebileceği bir uygulama olan KADES, şiddet mağduru kadınların cihaz konum bilgileri açık haldeyken uygulama butonuna tek bir dokunuşla en hızlı şekilde 112/155/156 Acil Çağrı Merkezine ulaşmaları sağlanıyor. Sonrasında olay yerine en yakın ekip sevk edilerek olaya müdahale edilirken, şüphelinin yakalanması ile mağdura yönelik gerekli güvenlik tedbirleri sağlanıyor.

HBR: ŞEVVAL AKGÖZ