• Dolar 8,4872
    Euro 10,2567
  • Altın 495.145
    Bist 1441.33
  • 13° Ankara

KAYMAKAM BULACAK BAYRAMDA GEREKLİ TEDBİRLERİ ALDIK!

BAYRAMDA İLK İKİ GÜN EKMEK ÇIKMAYACAK

POLATLI'DA SEBZE FİDESİ DESTEĞİ BAŞLIYOR

POLATLI “IŞIL IŞIL” OLACAK

YILDIZKAYA : “RAMAZAN BAYRAMIMIZ MÜBAREK OLSUN”

DEMİR: “POLATLILI HEMŞEHRİLERİMİN BAYRAMINI KUTLUYORUM”

Polatlı

Polatlı Haberleri

RAMAZAN AYI SONUNA KADAR SICAK YEMEK DAĞITILACAK

16.04.2021 09:46
RAMAZAN AYI SONUNA KADAR SICAK YEMEK DAĞITILACAK

Polatlı Belediyesi ve Türk Kızılayı Polatlı Şubesi ortaklığında Ramazan Ayı dolayısıyla mahallelerde iftar öncesi sıcak yemek dağıtımı gerçekleştiriliyor. Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya tarafından geleneksel hale getirilen mahalle iftarlarının Koronavirüs ile mücadele kapsamında alınan önlemler dolayısıyla bu yıl gerçekleştirilememesi sebebiyle her gün bir mahallede iftar öncesi Polatlı Belediyesi ve Türk Kızılayı ekipleri tarafından sıcak yemek dağıtımı yapılıyor.

Ramazan Paylaşmaktır parolasıyla gerçekleştirilen sıcak yemek dağıtımları kapsamında Gülveren Mahallesi Gülveren Konak bahçesinde kurulan dağıtım noktasında iftar öncesi yüzlerce vatandaşa yemek ikram edildi. Koronavirüs’e karşı sterilizasyon ve hijyen kurallarına uygun olarak hazırlanan yemekler; sosyal mesafe kurallarına uygun olarak kurulan ikram noktasında Polatlılı vatandaşlarla buluştu.

RAMAZAN AYI SONUNA DEK SÜRECEK

Ramazan Ayı sonuna kadar tüm mahallelerde kurulacak olan dağıtım noktalarında Polatlı Belediyesi ve Türk Kızılayı Polatlı Şubesi ekipleri tarafından vatandaşlara sıcak yemek ikram edilecek. İftar öncesi 15.00 – 16.00 saatleri arasında yapılacak olan sıcak yemek dağıtımı ‘Ramazan’da Paylaşmak Berekettir’ parolasıyla tüm mahallelerde devam edecek. İftar öncesi yemek almak isteyen tüm vatandaşlar kurulan dağıtım noktalarını ziyaret ederek sıcak yemek ikramlarından yararlanabiliyorlar. Polatlı Belediyesi ve Türk Kızılayı tarafından düzenlenen sıcak yemek dağıtımları Koronavirüs’e karşı alınan önlemler dolayısıyla yalnızca sokağa çıkma kısıtlamasının olmadığı günlerde gerçekleştiriliyor.

HBR: AYŞE KÖKSAL