• Dolar 8,754
    Euro 10,3906
  • Altın 495.67
    Bist 1391.06
  • 18° Ankara

KIZILAY'DAN KAN BAĞIŞINA DAVET

GELECEĞİN HAFIZLARI BELGE ALDI

OSB DE 1500 PERSONEL AŞILANIYOR

BAŞKAN DEMİR, ZİYARETLERİNE DEVAM EDİYOR

ÜLKÜ OCAKLARINDAN ZİYARETLER DİZİSİ

EFSUNLU YÜZBAŞI - İSMAİL NACİ"

Polatlı

Polatlı Haberleri

SAKARYA ZAFERİMİZİ ÜLKE ÇAPINDA DUYURALIM

07.06.2021 09:20
SAKARYA ZAFERİMİZİ ÜLKE ÇAPINDA DUYURALIM

 

 

Mustafa Kemal Atatürk’ün “ Hattı Müdafaa Yoktur Sathı-I Müdafaa Vardır O Satıh Bütün Vatandır”dediği ve tekalifi milli emirlerinin uygulandığı savaş Sakarya Meydan muharebesidir” örnekleri ile 13 Eylül Sakarya Zaferi 100. Yıl kutlamaları kapsamında 2021 yılının Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Sakarya Zaferi yılı ilan edilmesi gerektiğine dikkat çeken Deva Partisi İlçe Başkanı Serhat Uğurlu “geç kalmış sayılmayız çok büyük bir fırsat kaçırmayalım” önerisinde bulundu.

 

 

13 Eylül Sakarya Zaferi 100 kutlamaları kapsamında Türkiye’nin Polatlı’yı tanıyacağı, Sakarya Meydan Muharebesinin Sakarya’da değil Polatlı’da yapıldı doğru bilginin yaygınlaşacağı çok büyük bir fırsat bu yıl Sakarya Zaferimizin 100. Yılı…

Sakarya zaferi 100. Yılı kutlama etkinlikleri çalışmalarına ilişkin açıklama yapan Deva Partisi Polatlı İlçe Başkanı Serhat Uğurlu “Üç ay önce Sayın Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya ile Sakarya Zaferi 100. Yıl toplantısında bir araya geldik. Bu toplantıda da izah ettim ve dedim ki Şuanda Polatlı Belediyesi 13 Eylül Sakarya Zaferi ile ilgili gerçekten güzel bir çalışma yapmış. Ancak bu güzel alışma sadece yerel anlamda. Ülke çağında baktığımızda 13 Eylül Sakarya Zaferini çoğu insan bilmiyor . Sayın Kaymakamımızda o gün toplantıdaydı. 2000/2001 yılında ilçemizin tanıtımı yapmaya çalışıyoruz. Benim üniversitedeki hakim arkadaşım dedi ki ben kendimden utanıyorum Neden dedim Sen gelene Kadar Sakarya zaferinin Polatlı da geçtiğini bilmiyordum dedi.Kaymakam bey de ben de bilmiyordum dedi. Bu onların değil bizim eğitim sistemimizin ayıbı.

POLATLI BELEDİYESİ VE POTA’YI TEBRİK EDİYORUM

Elimizde çok büyük bir imkan var Sakarya Zaferimizin bu yıl 100. Yılını kutluyoruz.100. yıl kutlamalarını yerel anlamda çok güzel çalışmalarla geçiriyoruz Polatlı Belediyesini , POTA’yı bu anlamda kutluyorum.

ELİMİZDE ÇOK BÜYÜK BİR FIRSAT VAR

Toplantıda bir teklifte bulundum bu yıl Sakarya Zaferi yılı ilan edilebilir. İktidar partisi ilçe başkanımızın gözetiminde bir heyet oluşturulur . Bu yıl Cumhurbaşkanı tarafından Sakarya Zaferi yılı ilan edilseydi ne olacaktı? Kars’ta Sakarya Zaferi kutlamaları yapılacaktı sempozyumlar düzenlenecekti Kars’ta 50 kişiye ulaşacaktık. Edine de 30 Malatya da 70 kişiye ulaşacaktık. O insanlar Çanakkale Zaferine oluk oluk otobüs gidiyor. İddia ediyorum Çanakkale Zaferi Türkiye Cumhuriyeti’nde ne kadar önemli ise Sakarya Zaferi de en az Çanakkale Zaferi kadar önemlidir.

GEÇ KALMIŞ DEĞİLİZ CUMHURBAŞKANIN TEK BİR AÇIKLAMASI İLE POLATLI’MIZI TÜRKİYE TANIR

Yerel yönetim anlamda çok güzel çalışmalar yapılıyor ancak genel anlamda çok büyük bir fırsatı kaçırıyoruz lakin geç kalmış değiliz. Cumhurbaşkanın yapacağı tek bir açıklama aile bu yıl Sakarya Zaferi yılı lan edilebilir ve Polatlı’nın çok güzel bir şekilde ülke genelinde tanıtımı yapılır.”dedi.HBR AYSUN YILMAZ BENLİ